chicel2009
chicel2009
  17 grudnia 2009 (pierwszy post)

witam, dziś odpaliłem sobie samochód przejechałem się na miasto i z powrotem zrobiłem około 1km zajrzałem z ciekawości pod maskę a tam niespodzianka, olej wydobywał się otworem miernika :( czego to może być przyczyna ?
ja się załamałem żeby tamtędy olej wylatywał :(

WuJeK91sZcZyPiOrEk
WuJeK91sZcZyPiOrEk
  17 grudnia 2009

dokładnie w jakim miejscu?? może za dużo oleju masz a może nie do końca włożony bagnet był...

chicel2009
chicel2009
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

no właśnie tam poprzez ten bagnet wylatywał i trochę go wyleciało, oleju jest w sam raz , bo wcześniej jeździłem dłuższe trasy i było ok teraz jakoś samochód stał na dworze na tych mrozach 3 dni nie używany i się przejechałem i dupa :( bagnet włożony był dobrze na 100% jak temu zaradzić?
WuJeK91sZcZyPiOrEk
WuJeK91sZcZyPiOrEk
  17 grudnia 2009

sprawdź na bagnecie uszczelnienie... może pękło i dlatego wypluwał olej... nic więcej nie mogę doradzić...

chicel2009
chicel2009
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdź na bagnecie uszczelnienie... może pękło i dlatego wypluwał olej... nic więcej nie mogę doradzić...

jutro zobaczę przed jazdą i zobaczę po jeździe jak sprawa wygląda bo może mu przeszło juz
ale strach mnie opętał bo jak mu nie przejdzie to czeka mnie tylko dobry mechanik
WujekBeton
WujekBeton
  17 grudnia 2009

moga byc zdartepiersicienie i luz na tloku :mrgreen: (jak dobrze kogos spytac) czyli silnik do naprawy :(:(

chicel2009
chicel2009
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli silnik do naprawy :(:(

maskara tego się najbardziej obawiam, autko kupiłem nie dawno wszystko było ok a tu nagle taka tragedia :(
WuJeK91sZcZyPiOrEk
WuJeK91sZcZyPiOrEk
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moga byc zdartepiersicienie i luz na tloku

kolego czy ty wiesz co piszesz?? co mają tłoki do wylatywania oleju przez bagnet...
nevwille
nevwille
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moga byc zdartepiersicienie i luz na tloku (jak dobrze kogos spytac) czyli silnik do naprawy :(:(

chłopie jak sie nieznasz nie pisz:/
uszczelnianie bagnetu tu jedno ale zasadnicze pytanie czumu sie robi ciśnienie w silniku i wywala olej?? jedno odma od silnika zapchana ta co idzie od bloku silnika do pokrywy zaworów
dwa to moze być takze uszczelka pod głowicą
kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: uszczelnianie bagnetu tu jedno ale zasadnicze pytanie czumu sie robi ciśnienie w silniku i wywala olej?? jedno odma od silnika zapchana ta co idzie od bloku silnika do pokrywy zaworów dwa to moze być takze uszczelka pod głowicą

Lub trzy silnik już swoje przeżył i ma już przedmuchy i dlatego wypluwa olej :tak:

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

KaMiLeK661
KaMiLeK661
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam, dziś odpaliłem sobie samochód przejechałem się na miasto i z powrotem zrobiłem około 1km zajrzałem z ciekawości pod maskę a tam niespodzianka, olej wydobywał się otworem miernika :( czego to może być przyczyna ? ja się załamałem żeby tamtędy olej wylatywał :(

Kolego wydaje mi sie że Ci odma zamarzła. Te silniki tak mają juz. To samo miałem w Golfie 1.3 Na wielopunkcie. W czasie dużego mrozu, odpalilem, pojechalem do miasta a tu patrze olej wywalilo. U mnie wywalilo przez bagnet.
WujekBeton
WujekBeton
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kolego czy ty wiesz co piszesz

nie wiem:woot: i nie jestesmy kolegami

Konto usunięte
Konto usunięte: chłopie jak sie nieznasz nie pisz

to nie bede
KORARM
KORARM
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moga byc zdartepiersicienie i luz na tloku

Potwierdzam.
Albo jeszcze dziura w tłoku

Konto usunięte
Konto usunięte: kolego czy ty wiesz co piszesz?? co mają tłoki do wylatywania oleju przez bagnet...

Pomyś zanim skrytykujesz kolege który nie jest twoim kolegom.
Przedmuchy na pierścieniach = większe ciśnienie oleju w wyniku czego wylatuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: uszczelnianie bagnetu tu jedno ale zasadnicze pytanie czumu sie robi ciśnienie w silniku i wywala olej??

następny któremu trzeba narysować i wyjaśnić jak działa silnik spalinowy?

Konto usunięte
Konto usunięte: czego to może być przyczyna ?

jak wyżej napisałem nieszczelny tłok
Proponuje oddać auto do mechanika lub jeśli samemu masz możliwość to sprawdz kompresje.
A na jakim oleju jeździsz? być może wystarczy wymienić na gęstszy i oczywiście jak to pomoże to oszczędzać silnik bo ma już dosyć.
WujekBeton
WujekBeton
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomyś zanim skrytykujesz

po co?? :woot:
chicel2009
chicel2009
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak wyżej napisałem nieszczelny tłok Proponuje oddać auto do mechanika lub jeśli samemu masz możliwość to sprawdz kompresje. A na jakim oleju jeździsz? być może wystarczy wymienić na gęstszy i oczywiście jak to pomoże to oszczędzać silnik bo ma już dosyć.

jakiś tam platinum jest wlany, ale dopiero 5 tys km temu był wlewany,

Konto usunięte
Konto usunięte: Kolego wydaje mi sie że Ci odma zamarzła. Te silniki tak mają juz. To samo miałem w Golfie 1.3 Na wielopunkcie

oby tylko to bo teraz jakoś patrzę pod spód a tam gdzieś po woli kapie olej, ale tym razem nie wylatuje bagnetem tylko tam gdzieś niżej, ale też w miejscu bagneta, heh teraz zimą to ja tutaj nawet nie mam żadnego mechanika który by mi to naprawił w ciepłym warsztacie bo wszyscy mają jakieś stodoły albo coś :p
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.