NeverMind1910
NeverMind1910
  4 września 2009 (pierwszy post)

Witam forumowych trolli !

Jako, że na forum dawno nie pojawił się sensowny temat i jestem zażenowany poziomem dyskusji. Postanowiłem wziąć sprawę w moje urocze dłonie.
Nie tak dawno nasz ukochany PZPN postanowił powołać kadrę Under 23 pod szkolnictwem Stefana "Doktora" Majewskiego. Celem stworzenia owej kadry jest otarcie reprezentantów ojczyzny i otarcie ich przed Mistrzostwami Europy w 2012 roku.
Jednak FIFA nie przewiduję oficjalnych turniejów dla takich ekip a jedynym zwolennikiem takiego rozwiązania jest Leo Benhauer.

Oto skład powołany na najbliższy mecz reprezentacji
Bramkarze:
Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław).

Obrońcy:
Krzysztof Król (Jagiellonia Białystok), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa).

Pomocnicy:
Jakub Tosik (GKS Bełchatów), Krzysztof Janus (GKS Bełchatów), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Notthingam Forest), Piotr Tomasik (Polonia Bytom).

Napastnicy:
Adrian Paluchowski (Legia Warszawa), Jakub Smektała (Piast Gliwice), Piotr Ćwielong (Wisła Kraków), Przemysław Trytko (Arka Gdynia).

Moje pytanie brzmi.
Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?
Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?

To byłem ja, boski Never vel Fiffty. Pozdrawiam serdecznie słynnym "pika-pika":pikaczu:

WueRZet
WueRZet
  9 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a PZPN zaoszczedzi pieniadze na wyjazdach na zgrupowania pilkarzy.

Nie rozumiem tego zdania ? Jak można zaoszczędzić skoro każdy wyjazd jest równoznaczny z ponoszonymi kosztami ?
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  9 września 2009

Sama kadra nie jest złym pomysłem, problem w tym, że w obecnym futbolu nie ma ani czasu ani pieniędzy na takie zabawy.
Inna sprawa, że jeśli przy kadrze nie ma nikogo z pierwszej drużyny, to takie zgrupowania nie mają sensu.
Chyba, że Stefan Majewski już jest szykowany jako następca Leo Beenhakkera :ninja:

FeelTheShot
FeelTheShot
  10 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem tego zdania ? Jak można zaoszczędzić skoro każdy wyjazd jest równoznaczny z ponoszonymi kosztami ?

A duzo jest tych wyjazdow??
Kadra U-23 tak naprawde istnieje tylko na papierze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba, że Stefan Majewski już jest szykowany jako następca Leo Beenhakkera

Tez tak mysle...
Ze niby prowadzil druzyne mlodziezowa wiec niech teraz dadza mu szanse z pierwsza druzyna... paranoja,kpina i wszystko jest tak naprawde złe.
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tez tak mysle...


teraz to już się wydaje bardziej oczywiste, ja to pisałem jeszcze przed zwolnieniem Beenhakkera :rotfl:
FeelTheShot
FeelTheShot
  13 września 2009

Wlasnie byla rozmowa z Engelem na temat przydatnosci kadry u-23
A wiec pan Engel powiedzial ze kadra zostala stworzona zeby pilkarze nie mieli zbyt duzej przerwy miedzy u-21 a pierwsza kadra poniewaz weterani wojenni z PZPN stwierdzili ze ci z u21 maja za duza przerwe i czesto za pozno trafiaja do RP i wystepy w kadrze u23 maja ich przygotowac :wtf:
Podobno bedzie jakis turniej chalenge cup chociaz dla mnie to raczej bedzie jakis czelencz cup i tam beda grac druzyny przez dwa lata :zonk:
W tym momencie pan Mielcarski powiedzial ze on ma wrazenie ze ta kadra zostala stworzona zeby znalezc prace panu Majewskiemu :lol2:
Na to Pan Engel cos odpowiedzial i uwaga.! uwaga.! okazalo sie ze do tego turnieju zglosily sie tylko kadry Walii i Irlandii :szok2: i to w dodatku amatorzy :szok2: a wiec wychodzi na to ze Polacy maja sie ogrywac grajac z fryzjerami z Walii i Irlandii
widocznie z San Marino juz im sie znudzilo :zonk:

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  14 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wlasnie byla rozmowa z Engelem na temat przydatnosci kadry u-23 A wiec pan Engel powiedzial ze kadra zostala stworzona zeby pilkarze nie mieli zbyt duzej przerwy miedzy u-21 a pierwsza kadra poniewaz weterani wojenni z PZPN stwierdzili ze ci z u21 maja za duza przerwe i czesto za pozno trafiaja do RP i wystepy w kadrze u23 maja ich przygotowac Podobno bedzie jakis turniej chalenge cup chociaz dla mnie to raczej bedzie jakis czelencz cup i tam beda grac druzyny przez dwa lata W tym momencie pan Mielcarski powiedzial ze on ma wrazenie ze ta kadra zostala stworzona zeby znalezc prace panu Majewskiemu Na to Pan Engel cos odpowiedzial i uwaga.! uwaga.! okazalo sie ze do tego turnieju zglosily sie tylko kadry Walii i Irlandii :szok2: i to w dodatku amatorzy :szok2: a wiec wychodzi na to ze Polacy maja sie ogrywac grajac z fryzjerami z Walii i Irlandii widocznie z San Marino juz im sie znudzilo


ta kadra i tak pewnie zostanie zlikwidowana, gdyż w chwili obecnej, w perspektywie tego, że pierwsza drużyna nie zagra poważnego spotkania przez 3 lata (ja tam mimo wszystko dalej wierzę w nasze baraże, ale :ssh:) nie będzie po prostu takiej potrzeby.
Zawodnicy będą mogli ogrywać się w pierwszej reprezentacji. Selekcjoner nie będzie musiał zważać na wynik, a na dobre przygotowanie do imprezy docelowej.
Dlatego tak bardzo nie chcę, by selekcjonerem został Smuda. On potrafiłby sprawić, że wygrywalibyśmy mecze towarzyskie jeden za drugim, ale w dłuższej perspektywie czasu wątpię, by wykreował nowych, młodych zawodników.
Wystarczy spojrzeć na Lecha, Lewandowski jest tam wyjątkiem potwierdzającym regułę... o młodych Goliku czy Handzicu Smuda wypowiadał się bardzo niepochlebnie... co na pewno nie dodawało im skrzydeł.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.