NeverMind1910
NeverMind1910
  4 września 2009 (pierwszy post)

Witam forumowych trolli !

Jako, że na forum dawno nie pojawił się sensowny temat i jestem zażenowany poziomem dyskusji. Postanowiłem wziąć sprawę w moje urocze dłonie.
Nie tak dawno nasz ukochany PZPN postanowił powołać kadrę Under 23 pod szkolnictwem Stefana "Doktora" Majewskiego. Celem stworzenia owej kadry jest otarcie reprezentantów ojczyzny i otarcie ich przed Mistrzostwami Europy w 2012 roku.
Jednak FIFA nie przewiduję oficjalnych turniejów dla takich ekip a jedynym zwolennikiem takiego rozwiązania jest Leo Benhauer.

Oto skład powołany na najbliższy mecz reprezentacji
Bramkarze:
Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław).

Obrońcy:
Krzysztof Król (Jagiellonia Białystok), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa).

Pomocnicy:
Jakub Tosik (GKS Bełchatów), Krzysztof Janus (GKS Bełchatów), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Notthingam Forest), Piotr Tomasik (Polonia Bytom).

Napastnicy:
Adrian Paluchowski (Legia Warszawa), Jakub Smektała (Piast Gliwice), Piotr Ćwielong (Wisła Kraków), Przemysław Trytko (Arka Gdynia).

Moje pytanie brzmi.
Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?
Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?

To byłem ja, boski Never vel Fiffty. Pozdrawiam serdecznie słynnym "pika-pika":pikaczu:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?

Może być...
Konto usunięte
Konto usunięte: Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok)


Konto usunięte
Konto usunięte: Radosław Majewski (Notthingam Forest)


Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian Paluchowski (Legia Warszawa),


Konto usunięte
Konto usunięte: Krzysztof Król (Jagiellonia Białystok)


Konto usunięte
Konto usunięte: Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?


Dla mnie jest to zbędne, zwlaszcza ze jak piszesz nie ma oficjalnych turnieji

wiec towarzysko nie ma to takiej rangi rywalizacji i ducha walki ;)
lepiej byloby ich wlaczac powoli do kadry naszej, ktora bedzie musiala przejsc przebudowe przed euro 2012
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?


Właśnie taka reprezentacja powinna jeździć na te śmieszne spotkania, typu wyjazd naszych do RPA. Wtedy uniknęłoby się blamażu i grania pierwszej reprezentacji na peryferyjnych boiskach...

Inna sprawa, że 23-letni piłkarz jeśli jest dobry powinien już grać w dorosłej reprezentacji, a jeśli jest słaby to w ogóle nie powinien być powoływany...

Kolejna sprawa to trener, który jakoś nie najlepiej mi się kojarzy.

A i przejście z tej kadry do dorosłej... śmieszą mnie na przykład powoływania dla Łobodzińskiego i Polczaka tylko dlatego, że Leo ich dobrze zna, a Glika czy Małeckiego nie...
Teraz może dojść do takiego kuriozum, że zawodnicy, którzy będą grali w reprezentacji U-23 nigdy nie dostaną swej szansy w pierwszej reprezentacji właśnie dlatego, że trener ich nie zna.

Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?


Obaj bramkarze są bardzo solidni. Gikiewicz chyba bardziej utalentowany. Ale akurat na tej pozycji większych braków nie posiadamy.
Krzysztof Król w obliczu tego jak mało mamy dobrych obrońców powinien w kadrze się przydać.
Mateusz Kowalski też jest utalentowany...
Radosław Majewski powinien udowodnić swoją przydatność do kadry...
Ciekawy na pewno zawodnik to niejaki Hanzel z Zagłębia Lubin, który w zeszłym sezonie w 1 lidze bardzo pozytywnie się spisywał.
Paluchowski, Smektała to także rozwojowi piłkarze...
Trytko gdzieś tam obijał się o bundesligę, a w ostatniej kolejce ligowej z Zagłębiem rozegrał prawdopodobnie mecz życia.
NeverMind1910
NeverMind1910
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie taka reprezentacja powinna jeździć na te śmieszne spotkania, typu wyjazd naszych do RPA. Wtedy uniknęłoby się blamażu i grania pierwszej reprezentacji na peryferyjnych boiskach...

Racja.

Konto usunięte
Konto usunięte: Inna sprawa, że 23-letni piłkarz jeśli jest dobry powinien już grać w dorosłej reprezentacji, a jeśli jest słaby to w ogóle nie powinien być powoływany...

Myślę, że U-23 to taka kadra "B". Możliwe, że będą w niej sprawdzani gracze naturalizowani. Ostatnio błysnął w rezerwach Wigan- Cywka a w Hannoverze jakiś łepek strzelił 6 bramek w sparingu.

Ciekawe dlaczego Salomon nie otrzymał powołania, czy Janota.
Freddie2007
Freddie2007
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?


Konto usunięte
Konto usunięte: Radosław Majewski


Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian Paluchowski

I brakuje mi tu Patryka Małeckiego:woot:
NeverMind1910
NeverMind1910
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I brakuje mi tu Patryka Małeckiego

Marciniak, Małecki

Odmówili wyjazdu na MŚ Juniorów w Kanadzie. Już wtedy Leo przebąkiwał, że nie będzie korzystał z usług tych graczy, bo nie traktują reprezentacji priorytetowo.
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Odmówili wyjazdu na MŚ Juniorów w Kanadzie.


przecież Małecki grał w Kanadzie :)
odmówili wtedy Korzym i Grosicki z tego co pamiętam

a teraz powołania do U-23 nie dostał, bo chyba jest w kadrze U-21 :woot:
i nawet dziś chyba jakiś mecz przegrali czy coś...
Freddie2007
Freddie2007
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a teraz powołania do U-23 nie dostał, bo chyba jest w kadrze U-21

To po co ta kadra U-23 skoro istnieje U-21 :woot:
WueRZet
WueRZet
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kadra U-23 Potrzebna czy zbędna?

Krótko - nie.
Nikt takiej nie ma chyba :woot:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To po co ta kadra U-23 skoro istnieje U-21


bo u nas młode talenty to są takie powyżej 21 lat :rotfl:
a tak na serio to oczywiście po to, by taki piłkarz jak Majewski miał gdzie grać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt takiej nie ma chyba


na Igrzyskach mają :D

nawet w FM-ie te kadry są zazwyczaj puste :rotfl:
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oto skład powołany na najbliższy mecz reprezentacji

A z kim gramy?
tibauld
tibauld
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?

Moim zdaniem nie warto, nie ma prawdziwych turnieji w takiej kategorii wiekowej, ponadto jest to tylko dodatkowy koszt wpompowywany bez sensu, lepiej jest już takie pieniądze wydać na turnieje dla młodzików i trampkarzy ;)

Do tego jeśli już Ci piłkarze są warci uwagi, to już lepszym rozwiązaniem jest powoływanie wartościowych piłkarzy, choćby na ławkę rezerwowych do tej podstawowej pierwszej jedenastki.

Moim zdaniem jest to tylko taka przykrywka dla PZPN - u, zrobiona tylko po to, żeby pokazać że nasz jakże zacny zarząd związku coś robi ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?


Konto usunięte
Konto usunięte: Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok)

Przyglądam mu się od jakiegoś czasu, zwłaszcza że gra w klubie z mojego regionu. Staje się coraz lepszym bramkarzem, w sumie Stachowiak też jest zawodnikiem przyszłościowym

Konto usunięte
Konto usunięte: Krzysztof Król (Jagiellonia Białystok)

Piłkarz, który obijał się już w wielkim klubie, szkoda że nie łapał się nawet do 2 zespołu z Madrytu. Być może jest to już czas na postawienie na jakiegoś młodego, perspektywistycznego zawodnika na środku obrony, zwłaszcza że w tej formacji zawsze coś kuleje

Konto usunięte
Konto usunięte: Radosław Majewski (Notthingam Forest)

Ostatnią bramką spowodował to, że szczęka mi opadła ;) Jak zacznie strzelać tak regularniej i zacznie dogrywać dobre piłki do napastników, powinien się znaleźć w kadrze, solidny środkowy pomocnik

Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian Paluchowski (Legia Warszawa)

Mogą być z niego ludzie, strzelać potrafi. Do pierwszej reprezentacji jeszcze mu trochę brakuje ale jak się rozstrzela w stołecznym klubie, to kto wie ;)
Q29
Q29
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław)

Dwóch utalentowanych golkiperów.
Zresztą Polska to kraj, w którym najlepszymi graczami są... bramkarze.
To taka szansa dla nich, ale na powołania do ''Głównej'' Kadry liczyć nie mogą.
Jest tam zbyt wielka konkurencja.

Konto usunięte
Konto usunięte: Krzysztof Król (Jagiellonia Białystok), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa).

Moim skromnym zdaniem, największe szanse wybicia się z tych zawodników ma Artur Jędrzejczyk.
Chłopak o spory potencjale.
Trzeba pochwalić też Króla, że zdecydował się wrócić do Polski, a nie siedzieć w Madrycie.
Być może zaowocuję to również w jego przypadku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakub Tosik (GKS Bełchatów), Krzysztof Janus (GKS Bełchatów)

Ta Bełchatowska młodzież, to spora zasługa pracujących tam trenerów, którzy dość śmiało stawiali na tych chłopaków, a oni im się odwdzięczali, Bełchatów jak i Polska w przyszłości może mieć z nich pożytek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Notthingam Forest), Piotr Tomasik (Polonia Bytom).

Adrian Mierzejewski, jak dla mnie talentem nie jest.
Hanzel jest z pewnością ciekawym zawodnikiem, który pod okiem Smudy może zrobić ogromne postępy.
Majewski- Jak dla mnie, to nie ta kadra.
Tomasik - przyznam, że nie wiem praktycznie nic o nim, więc nie oceniam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian Paluchowski (Legia Warszawa), Jakub Smektała (Piast Gliwice), Piotr Ćwielong (Wisła Kraków), Przemysław Trytko (Arka Gdynia).

Paluchowski - Jeżeli grał będzie podstarzały Mięciel, a Paluch będzie siedział na ławce, to może zmarnować się jeden z polskich talentów
Smektała - a To temu chłopakowi wróżę największą przyszłość po za Majewskim.
Wg. mnie to o nim będzie najgłośniej w przyszłości.
Ćwielong - z tego nic nie będzie.
Trytko - Poczekamy, zobaczymy, do tej kadry powołanie owszem, ale do 'Głównej' nie i to raczej nigdy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?

Trudno stwierdzić, ale według mnie w Polsce uważa się jeszcze, że talentami są zawodnicy z wieku 22 lat, dlatego też powstała taka kadra 'talentów'.
W innych krajach, zawodnik w wieku 22 lat jest motorem napędowym pierwszej reprezentacji.
To są już zawodnicy w pełni ukształtowani.
W Polsce system szkolenia polega na wprowadzaniu zawodnika z roku na rok wyżej, ale jeśli uda się znaleźć w kadrze pierwszej drużyny, to szans na grę praktycznie nie ma. Dopiero kiedy skończy jakiś pułap wieku, zaczyna dostawać szansę.
Inne kraje nie zważają na ten wiek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?

Majewski, Smektała.
FeelTheShot
FeelTheShot
  8 września 2009

Kadra zostala stworzona przez bandytow z PZPN poniewaz ich kolega Stefan Majewski nie mial co robic wiec pomysleli sobie ze rozwiaza kadre u-20 chyba... nie wiem jakas kadre roziwazali poniewaz Polska i tak i tak nie miala szans na awans... wzieli bandyci przyznali sobie premie i zalatwili robote swojemu koledze.
Teraz wszyscy sa szczesliwi poniewaz Lato dostal premie Majewski ma juz robote a PZPN zaoszczedzi pieniadze na wyjazdach na zgrupowania pilkarzy.
To jest skandal.!!!
To jest tylko mozliwe w Polsce i z tymi starymi oszustami z PZPN nigdzie indziej nie jest to do pomyslenia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Który z powołanych graczy w przyszłości będzie wzmocnieniem dorosłej kadry?

mysle ze beda to---

Gikiewicz
Majewski
Paluchowski
i to na tyle
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  9 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Warto było powoływać taką reprezentację, czy może nie?

...w wieku 23 lat to zawodnicy powinni grać już w pierwszej reprezentacji ... to jest wręcz śmieszne jak czasami słysze o młodym utalentowanym 23 latku ... w prawie każdej czołowej reprezentacji na świecie grają zawodnicy poniżej 20 roku zycia ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.