marta0859
marta0859
  27 listopada 2012 (pierwszy post)

WITAM,

Nordic walking - jaka jest tak naprawdę idea tego sportu? W lato i we wiosnę intensywnie jeżdżąc na rowerze spotykałam często gęsto starszych ludzi uprawiających tenże sport. Zastanawiało mnie zawsze, czym różni się zwykły marsz od marszu z dwoma kijkami w rękach. Owszem, rozumiem, że chodzi o jakieś tam konkretne ruchy mięśni towarzyszące uprawianiu tego "sportu", ale babcie najczęściej wykonują normalne ruchy jak przy spacerku, trzymając jedynie kijki w ręku i nieudolnie nimi machając.
To tak tytułem wstępu.

274c Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?
274c Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D
274c Ulubiony sport - aktualnie?

P.s. to mój pierwszy temat, więc nie bijcie, bo zamknę się w sobie. d83dde14 Pozdrawiam.

WueRZet
WueRZet
  27 listopada 2012

Temat wali Hajdem, ale propsuje za odwagę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?

Trochę chodziłem, zupełnie nie kumam jak to poprawia ogólnie zdolność chodzenia. Kijki przydają się górach jedynie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D

Dopóki będę chodził, będę uprawiał sporty ;)
marta0859
marta0859
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Temat wali Hajdem, ale propsuje za odwagę.

Oszczędź krytyki, ejżżżżżżżżżżżżżżżżżżz! Ja nie pytam nikogo o zdanie, pod co podchodzi temat tylko zadałam konkretne pytania d83dde0a Odwaga jest dla mnie czym innym, przynajmniej dotąd całkiem inaczej mi się kojarzyła.

Konto usunięte
Konto usunięte: Trochę chodziłem, zupełnie nie kumam jak to poprawia ogólnie zdolność chodzenia. Kijki przydają się górach jedynie :)


W górach? Po co? Dla mnie byłoby to raczej utrudnienie przy chodzeniu po górach. P.s. nie lubię chodzic po górach, ale przez Ciebie nabrałam ochoty :/
Konto usunięte
Konto usunięte: Dopóki będę chodził, będę uprawiał sporty ;)


propsuję
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiało mnie zawsze, czym różni się zwykły marsz od marszu z dwoma kijkami w rękach.

Wydaje mi sie ze zwieksza prace miesni, plus wieksza partia ich pracuje przy takim chodzeniu z kijkami. Tak czy siak dla mnie to wyglada komicznie, jakby tym ludziom ktos zima narty ukardł, kojarza mi sie z uciekinierami z wariatkowa :-D

Aktualny sport? jazda rowerem, do nie tak dawna gra w pilke nozna w tym rowniez halówka. Lubie tez pograc w ping ponga, jak bylem piekny i mlody to bylem w tym sporcie dobry :P wymiatalem niczym Joung Soi-Peng.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 listopada 2012

Po pierwsze pracuje więcej partii mięśni, babcie po tym lepiej wchodzą po schodach :ziober2:
Do tego nieźle zrzuca się kilogramy, ale bez odpowiedniej techniki chodzenia i dobrych kijków (nie tych trekkingowych) ten sport można odłożyć na bok.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WueRZet
WueRZet
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Odwaga jest dla mnie czym innym, przynajmniej dotąd całkiem inaczej mi się kojarzyła.

Aluzja zrozumiana. Jako osoba, która traci tu życie już od ponad 5 lat witam Cię w imieniu wszystkich pasjonatów sportów wszelakich naszym tradycyjnym :



Odwagi !

Konto usunięte
Konto usunięte: W górach? Po co?

Zdecydowanie pomagają przy wchodzeniu pod górę. Opierając się zużywasz mniej energii i nie męczysz tak nóg :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony sport - aktualnie?

Siatkówka. Bo grywam najbardziej regularnie.
Gutek909
Gutek909
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?

nie mam pojęcia jaki cel ma chodzenie z kijkami ;D
kiedyś kumpel szedł z tymi kijkami, a ja obok z piwem i tyle mi na ten temat wiadomo :rotfl:
zdecydowanie wybieram sporty drużynowe ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D

po 30stce jeszcze można uprawiać różne sporty. Jak gram w siatkówkę to czasem grają z nami ' starzy ' , a mają prawie po 50 lat i dają radę ;)
po 30stce będę grał w siatkówkę i w piłkę, rekreacyjnie, dla zdrowia ;D
Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony sport - aktualnie?

siatkówka oczywiście ;)
kzyhu
kzyhu
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?


zdecydowanie wolę typowy marszobieg :)

LeonGrande
LeonGrande: Lubie tez pograc w ping ponga, jak bylem piekny i mlody to bylem w tym sporcie dobry :P wymiatalem niczym Joung Soi-Peng.


to musimy kiedyś zagrać :P ja dla niepoznaki zarówno w stołowego i ziemnego tenisa gram lewą ręką a jestem praworęczny :ziober2:
kzyhu
kzyhu
  27 listopada 2012

już nie róbcie z 30-latków jakichś niedołęgów :nie: :ziober2:

Gutek909
Gutek909
  27 listopada 2012

kiedyś byłem zajebisty w unihokeja, ale z tego moje gimnazjum słynie ;)

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to musimy kiedyś zagrać :P ja dla niepoznaki zarówno w stołowego i ziemnego tenisa gram lewą ręką a jestem praworęczny

W ziemnego nawet nie probuje : D ale w stolowego zagralbym ! plus partie na zywo snookera :ziober2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 listopada 2012

ale robi się offtop :crylol:
idzie na rozmówki bo marta nie pokaże cycków

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WueRZet
wpis jest ukryty
WueRZet
WueRZet
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: już nie róbcie z 30-latków jakichś niedołęgów

Chciałbyś mieć 30 lat znów :ziober2:

Koniec OT. Zachowajmy temat :)
marta0859
marta0859
  27 listopada 2012
LeonGrande
LeonGrande: Aktualny sport? jazda rowerem

propsuję, ja na starość będę jeździć rowerem tak intensywnie jak dziś!

NuTiiiiii
NuTiiiiii: bez odpowiedniej techniki chodzenia i dobrych kijków (nie tych trekkingowych) ten sport można odłożyć na bok.


no właśnie śmieszy mnie głównie to, że one myślą, że te kijki im coś pomogą, już pomijając to, że komicznie wyglądają te babcie z kijkami :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Aluzja zrozumiana. Jako osoba, która traci tu życie już od ponad 5 lat witam Cię w imieniu wszystkich pasjonatów sportów wszelakich naszym tradycyjnym :


Jak temat przekroczy 15 stron 261d
Konto usunięte
Konto usunięte: Siatkówka.


nie lubię.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: się zużywasz mniej energii i nie męczysz tak nóg :)


nie wiem co się dzieje, nie umiem całości zacytować :/
właśnie w chodzeniu po górach chodzi o to, żeby się maksymalnie zmęczyć :D

Konto usunięte
Konto usunięte: po 30stce jeszcze można uprawiać różne sporty. Jak gram w siatkówkę to czasem grają z nami ' starzy ' , a mają prawie po 50 lat i dają radę ;) po 30stce będę grał w siatkówkę i w piłkę, rekreacyjnie, dla zdrowia ;D


móc można, ale wiadomo, że trzydziestka to wiek przełomowy d83dde31
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.