marta0859
marta0859
  27 listopada 2012 (pierwszy post)

WITAM,

Nordic walking - jaka jest tak naprawdę idea tego sportu? W lato i we wiosnę intensywnie jeżdżąc na rowerze spotykałam często gęsto starszych ludzi uprawiających tenże sport. Zastanawiało mnie zawsze, czym różni się zwykły marsz od marszu z dwoma kijkami w rękach. Owszem, rozumiem, że chodzi o jakieś tam konkretne ruchy mięśni towarzyszące uprawianiu tego "sportu", ale babcie najczęściej wykonują normalne ruchy jak przy spacerku, trzymając jedynie kijki w ręku i nieudolnie nimi machając.
To tak tytułem wstępu.

274c Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?
274c Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D
274c Ulubiony sport - aktualnie?

P.s. to mój pierwszy temat, więc nie bijcie, bo zamknę się w sobie. d83dde14 Pozdrawiam.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport?

taka ściama bycia eksklusif
Konto usunięte
Konto usunięte: Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?

nie, i chyba nie - ale kto wie co bede miał do wyboru za 40 lat
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D

tak jak teraz - tylko pewnie z mniejszym obciążeniem
piłka, pływanie, rower,
może kiedyś się skusze na jakąś nowinkę np. jazdy na nartach czy snowboard - chociaż nie wiem czy nie będę już za sztywny na to
Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony sport - aktualnie?

czynnie ?
wchodzę w sezon tenisa stołowego 261d
...Ignorance is bliss...
IVillemoI
IVillemoI
  27 listopada 2012

wczesna starość po 30 :rotfl:

Podobno poprawia krążenie :)

Renifer
Renifer
  28 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?

Nie uprawiałem bo to raczej... wstyd.
Zawsze kojarzyło mi się to z wycieczką starszych niemieckich turystów którym Polacy ukradli narty i drałują na Berlin.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widzicie siebie na wczesną starość, w poetyckim metaforycznym lecie życia, po trzydziestce? Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D

Mój Ojciec dostał kiedyś w prezencie takowe kijki, leżą gdzieś a on sam biega. Mniejsza o to że dubluje powoli "trzydziestkę" .
Ja tam będę najstarszym debiutującym piłkarzem w historii Ekstraklasy :P
Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony sport - aktualnie?

Piłka noża, i czynnie i biernie(trybuny i telewizor).

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobno poprawia krążenie :)

Podobno po 30 minutach pozwala szybciej spalać tkankę tłuszczową.
kzyhu
kzyhu
  28 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To prawda, najlepsze są Wilkowyje, nie wiem czy to Tychy


:tak:

thomas893
thomas893
  28 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking

Od kiedy to jest kuva sport? :wtf: Nie nazywajmy szamba perfumerią :ziober2:
Hejtuję tak samo jak parkoury i inne pierdoły :tak:
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nordic walking - czemu tak naprawdę służy ten sport? Uprawialiście kiedyś, a może macie zamiar zacząć w przyszłości?

Ta dziedzina rekreacji ruchowej (sport nastawiony jest na wyniki, nie słyszałem by ktoś ścigał się z kijami n/w), służy przede wszystkim poprawie wydolności fizycznej, wzmacnia stawy, układ krwionośny etc. etc. ale o tym każdy może poczytać w internecie. Uprawiałem, prowadziłem zajęcia, obecnie nie uprawiam bo wolę narty biegowe, a w cieplejsze miesiące podejmuję inną aktywność. N/w nie jest tylko dla starych babek, chociaż jest formą zalecaną, bo odciąża stawy nóg, przenosząc obciążenia na obręcz barkową - tzw. przeniesienie masy, dodatkowo tworząc stabilizację w postaci kijków. Wbrew pozorom, n/w angażuje zdecydowanie większe partie mięśniowe (całe plecy, ramiona, barki, etc.), niż tradycyjny marsz czy bieg, pod warunkiem, że ćwiczenie jest wykonane prawidłowo - tj. kijek nie służy do stawiania go przed sobą a do przeniesienia ciężaru i odepchnięcia się kijkiem, a w końcowej fazie kijka w ręku nie trzymamy (szybki marsz) inaczej to zwyczajne łażenie z podporą, żeby nie wy.:cenzura:.zielić się na prostej drodze ;).
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak będzie wyglądać Wasze życie jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Też będziecie uprawiać nordic walking, czy raczej sport tylko biernie w TV? :D

Będę robił to co dotychczas :).
Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony sport - aktualnie?

Sport - pływanie, siatkówka, wspinaczka.
Rekreacja i dziedzina główna - survival.
marta0859
marta0859
  29 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Od kiedy to jest kuva sport? Nie nazywajmy szamba perfumerią Hejtuję tak samo jak parkoury i inne pierdoły


nazywają to sportem, resztę pozostawiam do dowolnej interpretacji :D
kozakprzezneta695
kozakprzezneta695
  30 listopada 2012

nudne to dla mnie wolę albo biegać albo rower,a najlepiej to uprawiać jakiś drużynowy sport

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.