Freddie2007
Freddie2007
  28 maja 2009 (pierwszy post)

W sobotę 30 maja o godz.17 zostanie rozegrana ostatnia 30 kolejka naszej kochanej Ekstraklasy:

Arka Gdynia-Odra Wodzisław
Górnik Zabrze-Polonia Warszawa
Jagiellonia Białystok-GKS Bełchatów
Lech Poznań-Cracovia Kraków
Legia Warszawa-Ruch Chorzów
ŁKS Łódź-Polonia Bytom
Piast Gliwice-Lechia Gdańsk
Wisła Kraków-Śląsk Wrocław

Q: Które spotkanie zapowiada się najciekawiej?
Q: Gdzie będzie najmniej emocji?
Q: Czy Śląsk może sprawić sensacje w Krakowie i pomóc Lechowi w zdobyciu tytułu?
Q: Kto zagra w LE? Polonia czy GKS?
Q: Kto spadnie z ligi?

boleslawianin
boleslawianin
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: , budowa nowego stadionu

Jest juz jakis projekt ? czy to narazie tylko dalekie plany ?

Konto usunięte
Konto usunięte: silnego zespołu. Pieniądze na transfery będą spore.

Kto wie, moze powrot Widzewa z roku 1997

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak napisałem fundusze są spore.

Czasem fundusze to nie wszystko - czytaj ManCity:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Już dzisiaj tacy piłkarze jak Robak, Bieniuk, Ukah, Mielcarz, Panka prezentują bardzo dobry poziom. Nie wiele gorsi są Lisowski Budka i Grzeszczyk.

Prawdziwym testem bedzie dla nich ekstraklasa, bede mieli okazje potwierdzic swoje walory ktore zapewne posiadaja
zwlaszcza Robak, ma swietne warunki
DziQReprezentujeJP
DziQReprezentujeJP
  30 maja 2009

Arka Gdynia-Odra Wodzisław 1
Górnik Zabrze-Polonia Warszawa 2
Jagiellonia Białystok-GKS Bełchatów X
Lech Poznań-Cracovia Kraków X
Legia Warszawa-Ruch Chorzów 1
ŁKS Łódź-Polonia Bytom 1
Piast Gliwice-Lechia Gdańsk 2
Wisła Kraków-Śląsk Wrocław 1

tylko tego wyniku nie przewidziałem :P

Cieszy mnie że awansowała Legia na 2 miejsce, cieszy mnie awans Widzewa, cieszy mnie i zarazem szokuje że królem strzelców jest nie tylko sam Brożek, a co do spadkowiczów to szkoda mi Cracovii że w Krakowie zabraknie derbów.Zapewne kibice Ruchu się cieszą że Górnik spada no i Widzew awansuje :D

NeverMind1910
NeverMind1910
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest juz jakis projekt ? czy to narazie tylko dalekie plany ?

Teren jest już wydzierżawiony. Plan stadionu jest w trakcie tworzenia. Myślę, że za pół roku-rok zacznie się budowa.
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto wie, moze powrot Widzewa z roku 1997

Na to potrzeba czasu. Minimum trzech lat.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasem fundusze to nie wszystko - czytaj ManCity

Manchester City nie zdążył jeszcze zrobić zakupów. A jeżeli chodzi o nas.. Janas to doświadczony szkoleniowiec sprowadzi zawodników pasujących do jego wizji gry.

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawdziwym testem bedzie dla nich ekstraklasa, bede mieli okazje potwierdzic swoje walory ktore zapewne posiadaja zwlaszcza Robak, ma swietne warunki

Z niecierpliwością czekam na transfery i Ekstraklasę. Niestety PZPN zniszczył nam świętowanie po meczu z Odrą Opole, który został odwołany.
NeverMind1910
NeverMind1910
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cieszy mnie że awansowała Legia na 2 miejsce, cieszy mnie awans Widzewa, cieszy mnie i zarazem szokuje że królem strzelców jest nie tylko sam Brożek, a co do spadkowiczów to szkoda mi Cracovii że w Krakowie zabraknie derbów.Zapewne kibice Ruchu się cieszą że Górnik spada no i Widzew awansuje :D


A co do ciebie. Mam pytanie i rozwiej moje wątpliwości. Czy Grzeszczyk to przypadkiem nie kibicował Legii? :P

Pytam się, bo strasznie świętował po meczu ze Zniczem.
boleslawianin
boleslawianin
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Teren jest już wydzierżawiony. Plan stadionu jest w trakcie tworzenia. Myślę, że za pół roku-rok zacznie się budowa.

Cos pozytywnego z naszego podworka

stadiony nowe powstaja, fajnie na plus

Konto usunięte
Konto usunięte: z Odrą Opole, który został odwołany.


Czemu ?
NeverMind1910
NeverMind1910
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu ?

Zawieszona licencja z powodów finansowych. To może oznaczać upadek klubu. Już w tej kolejce nie odbył się mecz Odra Opola - Górnik Łęczna.
Freddie2007
Freddie2007
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na dzień dzisiejszy odchodzi Smuda. A Rengifo, Stilic mogą odejść.

Renifer odchodzi na 100% a czy Semir tego nie wiadomo, bo słabszej wiośnie już nie ma tylu chętnych żeby go kupić a on sam chyba zrozumiał że jedna dobra runda jesienna nie zrobiła z niego gwiazdy i musi pograć jeszcze min.jeden sezon na wysokim poziomie żeby odejść do dobrego zachodniego klubu...
Shaawn
Shaawn
  30 maja 2009

No i po sezonie. Zasłużone mistrzostwo dla Wisły, która grała najrówniej z całej stawki, nie przegrała żadnego meczu na wiosnę (wygrała wszystkie u siebie) i najrzadziej gubiła punkty w końcówce sezonu. Śląsk w dzisiejszym meczu chyba nie zagrał na 100% możliwości, ale nie można też powiedzieć by jakoś ordynarnie ten mecz odpuścił, momentami ich gra wyglądała nieźle, 2 poprzeczki oraz słupek mówią same za siebie.
Lech - no cóż, jest to zespół z największym obecnie potencjałem, ale jeśli na wiosnę gubi się 10 punktów w spotkaniach u siebie, to nie zdobywa się tytułu. Dzisiejszy ich wynik tylko potwierdza, że na mistrzostwo nie zasłużyli.
W dole tabeli było praktycznie pozamiatane już po 45 minutach - przynajmniej w tym sensie, że znaliśmy ostatnią trójkę. Na około 10 minut przed końcem (najpierw gol Nicińskiego dla Arki, potem Moskały dla Cracovii) byłem już pewny że spadnie Górnik, oczywiście zwycięstwo z Polonią dawało im utrzymanie, ale presja była już zbyt wielka. Ostatecznie upadł mit o wielkości trenera Kasperczaka - to jego asekuranctwo taktyczne i idiotyczne decyzje personalne zadecydowały o spadku zabrzan, a nie ich rzekoma słabość kadrowa. Cracovia spada w pełni zasłużenie, kilka zespołów prezentowało się w tym sezonie równie kiepsko, ale to Cracovia właśnie była w tej słabości najrówniejsza i to w jej grze było najmniej przebłysków. Arka utrzymuje się cudem, 7 punktów na wiosnę to kompromitacja, na swoje szczęście ocknęli się w samą porę i ugrali 4 oczka w 2 decydujących meczach. Niemniej jednak w barażach może być ciężko.
No i na koniec mój faworyt do spadku, Lechia. 2/3 sezonu koszmarne, ale od meczu z Bełchatowem wyraźna zwyżka formy i poprawa stylu gry, grali coraz bardziej efektownie i efektywnie. Dlatego też w pełni zasłużone utrzymanie.

DziQReprezentujeJP
DziQReprezentujeJP
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do ciebie. Mam pytanie i rozwiej moje wątpliwości. Czy Grzeszczyk to przypadkiem nie kibicował Legii? :P Pytam się, bo strasznie świętował po meczu ze Zniczem.


Powiem Ci tak z niego to się zrobiła teraz taka gwiazdeczka, koledzy mówią że nie utrzymuje już z nimi kontaktu, ja go tylko ze szkoły znałem i z boiska. Grał w Narwi kibicował Narwi, potem był czas na Wisłę Płock, teraz czas na Widzew.
NeverMind1910
NeverMind1910
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem Ci tak z niego to się zrobiła teraz taka gwiazdeczka

Właśnie na początku przygody z Widzewem zachowywał się jak gwiazdeczka. Zero charyzmy, sporo strat. Jednak po kilku spotkaniach okrzepł i zaczął rozdawać niezłe prostopadłe piłki i podania crossowe. Poza tym w końcu zaczął strzelać z dystansu. W przyszłości może być z niego pożytek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Grał w Narwi kibicował Narwi, potem był czas na Wisłę Płock, teraz czas na Widzew.

Z przerwą na Znicz Pruszków.

Pytałem się, bo nie kwapił się za nadto do podpisywania kontraktu z Widzewem. Były plotki, że jest kibicem Legii. Jednak teraz zaczął śpiewać z drużyną i to nawet głośno :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: rka utrzymuje się cudem, 7 punktów na wiosnę to kompromitacja, na swoje szczęście ocknęli się w samą porę i ugrali 4 oczka w 2 decydujących meczach.

Podsumowaniem ich gry w obronie była bramka strzelona przez Odrę.
Shaawn
Shaawn
  31 maja 2009

Wielka szkoda Górnika. Zasłużony klub, z samymi Polakami w składzie, z kibicami, a tu ostatnie miejsce. Kasperczak robił co mógł, ale...no właśnie, Ekstraklasę przegrali jesienią i to za tamten okres powinni mieć do siebie pretensje.

Na szczęście, do Ekstraklasy wracają 2 inne zasłużone kluby. Więcej szans na ten baraż daje Koronie, która co prawda nie przekonuje mnie swoją grą, ale ma teoretycznie łatwiejszego rywala. Teoria jak wiadomo jednak nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Ogólnie rzecz biorąc tegoroczny sezon dla mnie dosc ciekawy, a to choćby z tego względu, że emocje były to końca.Oby więcej takich sezonów. A nie tak jak ostatnio, kiedy Wisła po rundzie jesiennej miała praktycznie mistrzostwo w kieszeni.

wooyteek
wooyteek
  31 maja 2009

Dochodzę do siebie pomału :and:
ale nadal jestem w szoku :szok2:
mam nadzieję, że Górnik szybko się podniesie :)
bo co nie zabije to musi wzmocnić.

O samym meczu nie chce mi się opowiadać :C
słabo mi na samą myśl :and:

19MiSka08
19MiSka08
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dochodzę do siebie pomału ale nadal jestem w szoku mam nadzieję, że Górnik szybko się podniesie :) bo co nie zabije to musi wzmocnić. O samym meczu nie chce mi się opowiadać :C słabo mi na samą myśl

paranoja!! sędziego to bym normalknie udusiła....Kasperczak RAUS!! żaden trener przez ostatnie lata nie dopuścił do spadku 1 ligowego ale ten ciul musiał nas doprowadzić...wstyd i hańba!! :smutny:
"Śpiewajmy dziś tą smutną pieśń o GÓRNIKU ona jest..." :smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekstraklasę przegrali jesienią i to za tamten okres powinni mieć do siebie pretensje.

racja :(((
NeverMind1910
NeverMind1910
  31 maja 2009

Wyczytałem, że budżet Górnika ma zostać zmodyfikowany z 30 mln euro do 8 :ninja:.
Oznacza to gruntową przebudowę drużyny. Z pewnością klub nie będzie w stanie utrzymac na stanowisku szkoleniowym Kasperczaka. Piłkarze z najwyższymi kontraktami odejdą. Strąk, Gorawski. Są też piłkarze nie dawno kupieni, którzy nie bardzo marzą o grze w 1 Lidze - Szczot, Banaś, Przybylski, Bonin. Jednak wątpię, aby Górnik otrzymał za nich podobne pieniądze za które ich pozyskał. Przypominam Szczot 1.5 mln złotych !

No i piłkarze leczący kontuzje, których zespół chce się pozbyć. Do spółki Pitry, Zahorski, Madejski. Wszyscy prawdopodobnie odejdą.

Szykuje się czystka. Drużyna z pewnością będzie budowana na takich piłkarzach jak : Nowak, Marciniak, Danch, Pazdan, Jarka, Kołodziej, Wodecki, Magiera.

DziQReprezentujeJP
DziQReprezentujeJP
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytałem się, bo nie kwapił się za nadto do podpisywania kontraktu z Widzewem. Były plotki, że jest kibicem Legii. Jednak teraz zaczął śpiewać z drużyną i to nawet głośno


ale do kiedy ma kontrakt z Widzewem do 2012?? Mi się wydaje że on liczy na kontrakt Lecha, Wisły czy Legii :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.