KreatorMarzen
KreatorMarzen
  4 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Interesuje Mnie wasza opinia o tym systemie a konkretnie:
1. Jego dzialanie
2. Ktora wersja
3. Najwazniejsze aplikacje
4. Najlepszy antywirus
5. Mozliwosci
6. Problemy
7. Nie, bo....(rozwin)

Zapraszam, na same konkrety wziete z doswiadczenia a nie wyssane z google :mrgreen:

KreatorMarzen
KreatorMarzen
  4 grudnia 2012

Od 1200 zl na ceno...w moim sklepie prawie 1500zl

Che go wziasc na raty ale to jednak za duzo.... nie jestem jakis
Chaled Szejk Mohammed d83dde2a

DagixFire
DagixFire
  4 grudnia 2012
http://allegro.pl/raty-nowy-samsung-galaxy-sii-s2-i9100-od-reki-i2839279220.html
tyle tylko ze z logo orange
DagixFire
DagixFire
  4 grudnia 2012

no chyba ze musisz zmiescic sie w tych 1000zl i brac ze sklepu to moge Ci jeszcze polecic xperie arc s

DagixFire
DagixFire
  4 grudnia 2012

co prawda 1 rdzeniowy procek, ale 1,4GHz da rade, bedziesz mial na nim andka 4.0.4, na s2 4.1.2, na xperii 512 ramu, na samsungu 1GB, lepszy wyswietlasz w sgs2
ode mnie to chyba tyle, przemysl sobie :D
sorry za 3 posty pod rzad ;x

KreatorMarzen
KreatorMarzen
  4 grudnia 2012

Kurde kuszace...ale te raty :(

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  4 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jego dzialanie

im starszy tym gorszy, brandowane przez producentów zamulają, jeszcze gorzej przy brandzie operatora. android działa dobrze dopiero od 4.0 a 4.1 jest porównywalny reakcją z iosem
pamiętam jak miałem w ręku czystego note(bez modów, po prostu po resecie) i przeraziłem się szybkością tego sprzętu, wyciągam nexusa i różnice czuć od razu. 2.3 choć zły niby nie był to jednak szybkością nie powalał szczególnie z samsungowym touchwizem. Czysty andek to czysty andek.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Ktora wersja

4.0 i 4.1 to pierwsze wersje tego systemu które działają tak jak powinny.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Najwazniejsze aplikacje

w sumie to nazw nie pamietam, ale pewnie czytnik kodów, jakiś av, coś do zarządzania siecią, i coś antykradzieżowego. skype, komunikator, menager plików, latarka. kwestia tego co komu potrzeba.
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Najlepszy antywirus

Nawet nie wiem
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Mozliwosci

ale o co pytasz. dla każdego w sumie tel z androidem pierwsza czynność to ogarnięcie jak to się rootoje, jaki rom najlepszy i jak to przywrócić aby posłać na gwarancje.Dlaczego? czysty android jest lepszy.
Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Problemy

Podejście producentów do aktualizacji. i śmiesznie gdy dobry tel siedzi na 2.3 bo niby wyżej nie da rady. cóż nexus s pokazuje ze i na nim może być 4.1. i widzisz u kumpla smartphona z andkiem który bebechami słabszy ale ma nowszą wersję i chodzi lepiej....
obecnie moda na brak kart sd, brak wymiennej baterii..
Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Nie, bo....(rozwin)

żeby kupić porządny tel z androidem trzeba wydać niemały pieniądz. Osobiście uważam ze jeżeli ktokolwiek zaczyna z androidem to biorąc sprzęt z jednym jednego rdzeniem na procku mocno się rozczaruje. arc czy xperia u,p, sola to minimum. choć arka nie polecam, chyba ze dana osoba miała go w ręku i jakość nie przeszkadza.
poza tym sporo telefonów po aktualizacji do 4.0 działają gorzej/lepiej i nie jest to kwestia modeli. ten sam model u jednego działa lepiej u drugiego gorzej.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  4 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: brac ze sklepu to moge Ci jeszcze polecic xperie arc s

miałeś ten telefon choć raz w ręku?
Konto usunięte
Konto usunięte: Od 1200 zl na ceno...w moim sklepie prawie 1500zl Che go wziasc na raty ale to jednak za duzo.... nie jestem jakis Chaled Szejk Mohammed

poczekaj, dozbieraj i kup na allegro byle nie z orange - simlock. Obstawiam ze po świetach i nowym roku na allegro będzie wysyp prezentów:) Niżej to tylko xperie u,p, sola. jednak żaden z nich nie jest sgsII warto do niego dołożyć:tak:
KreatorMarzen
KreatorMarzen
  4 grudnia 2012

Ty tez jestes za S II ?
Kurde... Jest na allegro, dostalem linka ale brandowany orange... Ale dobra cena i nowka... Na rootach nie znam sie ni w zab... Jak wyloze tyle kasy to nie chce czegos spier...

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  5 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty tez jestes za S II ? Kurde... Jest na allegro, dostalem linka ale brandowany orange... Ale dobra cena i nowka... Na rootach nie znam sie ni w zab... Jak wyloze tyle kasy to nie chce czegos spier...

Jak dostaniesz aktu do 4.1 to jakoś nie widzę specjalnie sensu zwykłemu userowi go rootować:) Choć po gwarancji to dobra opcja. pamiętaj zdjęcie simloka=utrata gwarancji:) dlatego zwykło się nie kupować od orange i dlatego jest taniej. Ja bym czekał do czasu aż zaczną się pojawiać prezenty świąteczne na allegro.
DagixFire
DagixFire
  5 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Telefon z sieci Orange bez sim-locka.


nie wiem tylko czy orange daje jakies brandy czy nie, ale nawet jesli to nie bedzie zadnego problemu zmienic na samsungowego stocka
KreatorMarzen
KreatorMarzen
  5 grudnia 2012

Tak jak mowicie, dziekuje za rady... Pewnie macie racje...z nowych telefonow jestem laik... Serwisowalem i prowadzilem strone ale z telefonami daleko za czyms co ma 1-4 rdzeni... Mimo tego wezme mediatetech z 1 rdzeniem... Taki samsung ale tanszy, jezeli bede zalowal nie bede mial przynajmniej do nikogo pretensji... Nie ukrywam ze jest mi potrzebny dual... Po zakupie zdam wam relacje z uzytkowania...zebyscie mogli napawac sie duma jak bedzie ujowy...:lol:
Dzieki i pozdrawiam :mrgreen:

MuchaNaPlecach
Posty: 40 (po ~247 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MuchaNaPlecach
  6 grudnia 2012

wcale nie musi byc tak zle jak to widzisz, ja uzywam HTC Desire Z.
Procu tylko 800 mhz, ramcu 512 mega
Rom Cyanogenmod 7.2
standardowo mam podkrecony do 1113 mhz i nie narzekam na płynność (chociaż to nie 4.0 tylko 2.3.7). W gry na nim nie gram wcale, a do przegladania netu komfortowo, sluchania muzyki, dzwonienia, smsowania i fejsbukowania wystarcza w zupelnosci. Do andka 4.0 i wyżej jakoś mi się nie pali, bo Cyan ma całkiem dużo usprawnień już od wcześniejszych wersji, które pojawiły się w standardzie dopiero w 4.0 :)

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  7 grudnia 2012
MuchaNaPlecach
MuchaNaPlecach: Procu tylko 800 mhz, ramcu 512 mega Rom Cyanogenmod 7.2 standardowo mam podkrecony do 1113 mhz i nie narzekam na płynność (chociaż to nie 4.0 tylko 2.3.7). W gry na nim nie gram wcale, a do przegladania netu komfortowo, sluchania muzyki, dzwonienia, smsowania i fejsbukowania wystarcza w zupelnosci. Do andka 4.0 i wyżej jakoś mi się nie pali, bo Cyan ma całkiem dużo usprawnień już od wcześniejszych wersji, które pojawiły się w standardzie dopiero w 4.0 :)

Mody to inna sprawa. kontaktu z telefonami z andkiem wiem jedno. czysty android a ten z nakładką producenta to dwie różne historie. Zabawne było to gdy w sklepie bawiłem się starszym notem i był nawet w menu wolniejszy(2.3.4) niż nexus z 4.1 Sam miałem wcześniej milestona i w sumie miałem wrażenie ze toto działa szybko i sprawnie(skopałem go czym innym potem przez co zamulał) kontakt z sgsII szybko mnie przekonał ze się myliłem. płynność jest kompletnie inna.
MuchaNaPlecach
MuchaNaPlecach: Do andka 4.0 i wyżej jakoś mi się nie pali, bo Cyan ma całkiem dużo usprawnień już od wcześniejszych wersji, które pojawiły się w standardzie dopiero w 4.0 :)

chyba dostał cm10 czyli 4.1 ? tu możesz mieć jeszcze wzrost wydajności.
Jedynym powodem dla których modowanie mnie nie kręci jest to, ze jeżeli tel ci się popsuje na tyle, ze nie będziesz w stanie przywrócić stokowego andka czyszcząc ślady po roocie i modyfikacjach możesz wywalić go na bubel albo płacić ciężki pieniądz bo gwarancję tracisz.
KreatorMarzen
KreatorMarzen
  7 grudnia 2012

Ja tak jak mowie bawilem sie SE J przy niskiej specyfikacji tego telefonu andek 4.1 lub nowszy dziala fajnie i plynnie... Pelna relacje z praktyki zdam w poniedzialek jak kurier przywiezie mi telefon :mrgreen:

MuyBueno
MuyBueno
  7 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1ghz i andorid z jednym jajem .. juz to widzie

Desire Hd śmiga dobrze więc nie wiem z czego podśmiechujki : )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.