DonPaposSmerfos
DonPaposSmerfos
  22 listopada 2012 (pierwszy post)

Witamd83dde0a, chciałbym złożyć komputer do kwoty 3500zl. Wiem ze to nie jest zbyt duzo ale na początek dla takiego amatora jak ja powinien starczyć. Komputer ma służyć do gierd83dde04.

Ważny jest dla mnie stosunek wydajności do ceny, np. i5 i i7, czy się opłaca? Ja jako laik widziałbym to pudło następująco:
- i7/i5
- płytą główną – niestety nie orientuje sie w nich

- grafika – w grę wchodzi tylko nvidia (GTX 660 lub coś w ten deseń) coś z DDR5
- pamięć RAM – 6-8gb

- zasilacz jakiś porządny 600W?
- dysk twardy – 500GB ewentualnie 1TB
- obudowa – zwykła obudowa bez żadnych badziewi
- DVD – zwyczajna nagrywarka

Poproszę o złożenie mi wszystkich części i podanie kwoty końcowej.Pozdrawiam :)
Ps. Ewentualnie mogę przekroczyć trochę budżet o 100 czy 200zl jeżeli będzie potrzeba:>

KreatorMarzen
KreatorMarzen
  25 listopada 2012

Zawsze bylem zadowolony z Nvidi i ATI... Ciezko powiedziec... Innego szajsu sobie nie wyobrazam

dudeman1991
dudeman1991
  6 grudnia 2012

Jeśli chodzi o procesor to weź i5, plyta główna koniecznie asus robia najlepsze płyty główne, karta graficzna GeForce może wziąć jakiegoś z serii 600, ale zanim wybierzesz karte to poczytaj opinie użytkowników i przejrzyj testy na benchmarku, ramy polecam OCZ albo Kingstona odnosnie kupna ram to warto zakupic je w sklepie komputerowym bo na necie chodzi dużo podróbek, zasilacz collermaster lub OCZ 700W lub 650W koniecznie musi mieć certyfikat 80+ jesli nie wiesz co to jest wystarczy przeczytac o tym na necie ;), dysk WD 500 GB powinien Ci wystarczyć, możesz się rozeznać cenowo w dyskach SSD ale trochę za nie więcej zapłacisz ale są szybsze od zwykłych dysków, dobrą stroną z częściami komputerowymi jest arest.pl, na spokojnie sobie przejrzyj części poczytaj o nich opinie na necie ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.