XxJakabxX
XxJakabxX
  24 września 2012 (pierwszy post)

Witam, szukam jak najlżejszego systemu operacyjnego ale takiego żeby wszystko miało ręce i nogi mianowicie bezproblemowe odtwarzanie filmów i przeglądanie stron internetowych może być jakiś system z rodziny LINUX (ale bedzie problem ze sterownikami do grafiki RADEON 9600 jest tak stara że już nie wspierana)

BaRoNeQ
Posty: 260 (po ~95 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
BaRoNeQ
  30 września 2012

Przypominam że Android też wydał swój system do zainstalowania ...;/

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  30 września 2012
BaRoNeQ
BaRoNeQ: Przypominam że Android też wydał swój system do zainstalowania ...;/

po pierwsze android to produkt googla po drugie mówisz o webOS na ten kraj mało praktyczny system póki co .
NicZaFriko
NicZaFriko
  30 września 2012
BaRoNeQ
BaRoNeQ: Android


No na pewno , jak ma byc taki jak na telefon to komp to musiałby byc maszyna zeby nie zacinał.. tak samo jak telefony 4 rdzeniówki bo kuzwa android takie gówno ze 1.2 ghz tego nie utrzyma ;] zero optymalizacji.
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  30 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No na pewno , jak ma byc taki jak na telefon to komp to musiałby byc maszyna zeby nie zacinał.. tak samo jak telefony 4 rdzeniówki bo kuzwa android takie gówno ze 1.2 ghz tego nie utrzyma ;] zero optymalizacji.

Pewnie tutaj chodziło o Chrome OS, który szału nie robi na obecnym stadium rozwoju, a bez stałego połączenia z internetem to już kaplica. Co do Androida to nie wina samego systemu tylko raczej producentów telefonów, robocik jest zrobiony tak żeby działał na jak największej liczbie urządzeń. A to do producentów konkretnego modelu powinny należeć optymalizacje zarówno samego Androida jak i nakładek na niego. Ale po co, jeśli lepiej sprzedać nowszy model, zamiast zadbać o użytkowników starszego. :P
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  1 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie tutaj chodziło o Chrome OS, który szału nie robi na obecnym stadium rozwoju, a bez stałego połączenia z internetem to już kaplica. Co do Androida to nie wina samego systemu tylko raczej producentów telefonów, robocik jest zrobiony tak żeby działał na jak największej liczbie urządzeń. A to do producentów konkretnego modelu powinny należeć optymalizacje zarówno samego Androida jak i nakładek na niego. Ale po co, jeśli lepiej sprzedać nowszy model, zamiast zadbać o użytkowników starszego. :P

dowód galaxy nexus:)
Konto usunięte
Konto usunięte: Chrome OS,

fakt. nie wiem czemu wydawało mi się ze to web os
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kuzwa android takie gówno ze 1.2 ghz tego nie utrzyma ;] zero optymalizacji.


Galaxy nexus:) 4.1.1 chodzi płynnie. Tak 4 kołowy one x miał problemy ale to była wina złej optymalizacji pod 4 koła
NicZaFriko
NicZaFriko
  1 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Galaxy nexus:) 4.1.1 chodzi płynnie.

Ale to 2 rdzeniowiec..
NicZaFriko
NicZaFriko
  1 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to 2 rdzeniowiec..


Dodatkowo z 1gb ram , teraz wrzuć androida 4 na np Lumie 800 jeden rdzen 1,4 m 512 mb ram. Android by sie zesrał.. a WP ? smiga az ta lala , i w testach jest szybsza od iOS co iphone to naprawde szybki skubaniec, wiec bo mam. A mialem ta lumie w reku i myslałem ze to jakis potwór obliczeniowy a tam w sumie tel ze stara generacja ale windows phone sie postarało i dobrze wykonuje swoja prace na tych urzadzeniach.
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  1 października 2012

WP7 mam tyle wad że nie wiem od czego zacząć, może WP8 będzie lepszy, ale ty tego nie uświadczysz bez wymiany telefonu. :)

XxJakabxX
XxJakabxX
  2 października 2012

Instalowałem Androida przez VirtualBox i kiepsko to wyglądało więc nie instalowałem go jako główny system. a co do Xubuntu to tak jak pisałem mam problem ze sterownikami do karty graficznej :(

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  3 października 2012

To używaj xorgowych sterów, a nie tych od AMD/ATI.

XxJakabxX
XxJakabxX
  3 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To używaj xorgowych sterów, a nie tych od AMD/ATI.


a skąd można je pobrac ??
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  3 października 2012

To już zależy od dystrybucji jaką wybierzesz...

XxJakabxX
XxJakabxX
  3 października 2012

zdecyduje sie chyba na Xubuntu 11.10

XxJakabxX
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  4 października 2012

Tak, ale ten artykuł jest trochę nieaktualny. :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.