Tomalka
Tomalka
  4 września 2012 (pierwszy post)

Witam. Mam zamiar kupić laptopa. Budżet mniej więcej do 2 tys. Głównie do korzystania z internetu, niedługo pisania pracy maturalnej, potem studia itd etc. Moglibyście polecić jakąś dobrą firmę, doradzić co mam wybrać albo pokazać jakiś konkretny model ;> byłabym wdzięczna.

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pracuje w X Kom i mam trochę do czynienia z laptopami , wiec wiem co przywożą za chłam .

Ale polecać lenova do 2k? przecież w tej cenie to tylko słabe jakościowo odpustowe budy, które błyszczą się jak psu jajca. Jeżeli nie rozróżniasz w danych markach lepszych ii słabszych lini/modeli tylko wsadzasz wszystko do jednego wora to sory bardzo. MSI też niby chwalona firma za dobry sprzęt gamingowy(wygląd trochę odpustowy ale ceny przy serii G asusa czy alienach bardzo dobre) a co się działo po roku z GE620? Jako pracownik powinieneś wiedzieć ze jednym trafi sie dobry sprzęt nawet jeżeli większość tych modeli leci na gwarancje, reguł żadnych nie ma i nie jest to kwestią marki bo są lenova które jakością dorównują grzałkom hp:)
Tomalka
Tomalka
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: denat dobrze mowi ja kupilem kiedys kompa stacjonarke 10 lat temu i te 8 lat spokojnie wytrzymal (przy codziennym uruchomieniu,uzytkowaniu) a teraz kupilem kompa 2 lata temu i juz dysk padl,karta graficzna to tragedia ciagle jakies bledy,awarie. A niby to byl wtedy najnowszy sprzet geforce 9800 ale jednak marna podrobka.

dokładnie. ja miałam pierwszy komputer jakieś 6 lat, w końcu po tych 6 latach po codziennym użytkowaniu poszła płyta główna, prędzej żadnych wad. teraz od 3 lat mam nowy komputer to już z 3 razy miałam go w naprawie, no niestety takie teraz sprzęty robią. i dlatego kupując lapka chcę wiedzieć co kupuję żeby żaden shit nie był.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  7 września 2012
Tomalka
Tomalka: dokładnie. ja miałam pierwszy komputer jakieś 6 lat, w końcu po tych 6 latach po codziennym użytkowaniu poszła płyta główna, prędzej żadnych wad. teraz od 3 lat mam nowy komputer to już z 3 razy miałam go w naprawie, no niestety takie teraz sprzęty robią. i dlatego kupując lapka chcę wiedzieć co kupuję żeby żaden shit nie był.

jezeli robisz sprzet, który po zakończeniu gwarancji nadal działa to czy zarobisz wiecej niz ten który produkuje sprzet i padnie po gwarancji?

Chesz laptop na lata? bierz biznesowy hp(sam hejtuję hp ale o lini biznesowej probooków i elitbooków złe słowo ciężko powiedzieć) czy del, tylko do budżetu dołóż co najmniej 1k. Sory to co tańsze to marketówki. A że proc i grafika jak w tym za 2k? życie:)
NicZaFriko
NicZaFriko
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale polecać lenova do 2k? przecież w tej cenie to tylko słabe jakościowo odpustowe budy, które błyszczą się jak psu jajca. Jeżeli nie rozróżniasz w danych markach lepszych ii słabszych lini/modeli tylko wsadzasz wszystko do jednego wora to sory bardzo. MSI też niby chwalona firma za dobry sprzęt gamingowy(wygląd trochę odpustowy ale ceny przy serii G asusa czy alienach bardzo dobre) a co się działo po roku z GE620? Jako pracownik powinieneś wiedzieć ze jednym trafi sie dobry sprzęt nawet jeżeli większość tych modeli leci na gwarancje, reguł żadnych nie ma i nie jest to kwestią marki bo są lenova które jakością dorównują grzałkom hp:)


Napisze Ci tak , rozbieraliśmy kiedys pare uszkodzonych przy transporcie lapków pamietam był chyba HP jakis lenowo i asus. Najpożadniej wyglądał HP dobre tworzywo , twarde nie brudzace sie . A w środku ? Było widać jak z rurek od chlodzenia schodziła lipna miedź pamiętam ze mieliśmy wtedy az to opubikować co za kit jest wciskany .. Też nie mówię ze Lenovo czy Toshiba to pewniaki bo nawet ze stajni Ferrari wychodziły katastrofalne samochody .. Fakt , Lenovo jest marką w której trzeba zapłacic by miec pewność ze to jest dobry sprzęt ,
Po drugie są dwa rodzaje sprzętu produkowany pod salony i pod sklepy RTV. Chodze pod masówki sa walone najtańsze komponenty jakie się da , a tylko logo firmy by szajs się sprzedał. Dla tego zawsze jak sam kupuje próbuje sie dowiedzieć skąd dany towar pochodzi czy jest produkowany dla danego sklepu czy jest on wpuszczony na rynek dla mniejszych firm.
I kiedys trafiłem na Asus'a jakiegos jeszcze z Penitum B960 i porównanie jakości było katastrofalne .. zupełnie inne plastiki ciul wi co w srodku a przecie produkt ten sam.
Tak samo jest z firma Zelmer , trzeba na kod kreskowy patrzeć z jakiego państwa pochodzi , bo sa zelmery z PRC i z PL .. i róznią sie o niebo jakościa taka jakby np zębatki metalowe a z twardego tworzywa .
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  8 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt , Lenovo jest marką w której trzeba zapłacic by miec pewność ze to jest dobry sprzęt ,

tak samo w znienawidzonym hp, który robi dobre lapki ale tylko z serii biznesowych i dla nich jest inny, lepszy serwis.
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodze pod masówki sa walone najtańsze komponenty jakie się da , a tylko logo firmy by szajs się sprzedał

Komedia w tym ze płyty głowne robi asus i msi, reszta chyba od nich kupuje.
Przypomniało mi sie ze jeden z samsungów z i5 SB +gt540 był jeżeli nadal nie jest najchłodniejszych sprzętów z tym kofingiem. za nim był mój asus k53sv(geniuszowi, który dodał wyjście na zasilanie poniżej wylotu chłodzenia z którego jest zawsze gorąco(cały lapek nawet po roku przy kilku-kilkunastu godzinach grania nie jest potwornie gorący) na gwarancji już za to był.
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla tego zawsze jak sam kupuje próbuje sie dowiedzieć skąd dany towar pochodzi czy jest produkowany dla danego sklepu czy jest on wpuszczony na rynek dla mniejszych firm.

Jak?
Konto usunięte
Konto usunięte: I kiedys trafiłem na Asus'a jakiegos jeszcze z Penitum B960 i porównanie jakości było katastrofalne .. zupełnie inne plastiki ciul wi co w srodku a przecie produkt ten sam.

o_0
Jako ze pracujesz w x-com który jest powiązany jakoś tam ze znanym notebookcheck to chyba słyszałeś o kwiatku ze strony hp(który ma ten sam serwis pavilonów co lenovo- anovo) wsadzenie gorszej grafiki niż była fabrycznie? :rotfl:
z laptopami bywa różnie, znajoma ma acera który jej działa od 3 czy 4 lat:woot: było nie było acer się porpawił.

ja tam brałem laptopa który miał mi służyć również do grania więc nie liczę ze pożyje mi więcej niż dwa lata.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.