Tomalka
Tomalka
  4 września 2012 (pierwszy post)

Witam. Mam zamiar kupić laptopa. Budżet mniej więcej do 2 tys. Głównie do korzystania z internetu, niedługo pisania pracy maturalnej, potem studia itd etc. Moglibyście polecić jakąś dobrą firmę, doradzić co mam wybrać albo pokazać jakiś konkretny model ;> byłabym wdzięczna.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 332
Kiniowska
  4 września 2012

Lenovo, posiadam i polecam. ;) A najlepiej, jak pójdziesz do jakiegoś sklepu z komputerami, mówisz co chcesz, do czego i za ile - dobiorą Ci coś. Możesz też poprosić o wydruk opisu interesujących Cię modeli, nie powinni robić problemu. Dodatkowo możesz zrobić tournee po kilku takich sklepach, zebrać kilka pasujących modeli i skonsultować z kimś kto się na tym zna, finalnie wybierając ten który kupisz. :)

Szansa flirtu przy takim "rozpoznaniu" z przystojnym panem "ekspedientem" wzrasta, lol. :ziober2:

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  5 września 2012

cokolwiek z napisem i3/i5 i 4gb ramu, grafika nieistotna chyba ze jednak grywasz w gry.
Marka? w sumie odradziłbym tylko hp. reszta da radę.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 września 2012

bierz toshibę. a jaki model to ci w sklepie doradza

NicZaFriko
NicZaFriko
  5 września 2012

toshiba i lenovo .

hp szajsungi i inne asusy itp mozna wywalic na złom . tanie komponenty ciulowe wykonanie.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 332
Kiniowska
  5 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: lenovo


:rock:

Znaki-sraki, tralala...
Tomalka
Tomalka
NicZaFriko
NicZaFriko
NicZaFriko
  5 września 2012

Zapomniałem dopisac , szukaj czegos z Intel i3 , Pentium B960 to padaka w tej cenie ,
i3 ma 2 rdzenie ale 4 wątki czyli tak jakby 2 wirtualne rdzenie
b960 tylko 2 rdzenie 2 watki .
i3 ma hd 3000
b9600 hd 2000 wiec słabsza karte graficzna ,
wiec bedzie można cos wiecej wyciągnąć z lapka

Poza tym b960 to taktowanie 2,2 gz , przy i3 2350 to ta sama wartosc ale Lenovo ma 2370m to 2,4 wiec o 200mhz wiecej , niby nic ale czemu nie mozna wybrać lepszego nawet o 0,001% ? I nie sluchaj ze nie ma róznicy , bo duzo osób specjalnie podkreca procki zeby było lepiej bo dobrze wiedza ze zwiekszone taktowanie zawsze cos da.

Ale i tak bym brał tą Toshibe super jakosc do ceny .

denaturat
denaturat
  6 września 2012

niestety teraz nie kupisz takiego sprzetu jak kiedys :lezka_w_oku: wszystko mniejsza lub wieksza chinszczyzna
ale lenovo polecam :)

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  6 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hp szajsungi i inne asusy itp mozna wywalic na złom . tanie komponenty ciulowe wykonanie.

miałeś w ręku ostatnie szajsungi i asusy? bo ja widziałem ostatnio lenova które od pewnego czasu wypuszczają sprzęty z coraz gorszą obudową.

Każda marka ma swoje dobre i kiepskie linie. jeżeli dla kogoś asus serii g jest kiepsko wykonany to ja gratuluję, ostatnio szajsungi robią coraz lepsze sprzęty tak samo acer po którym jest większa zła sława z lat minionych niż realny problem.

Niech mi wyjaśni ktoś racjonalnie posługując się twardymi danymi ze asusy, samsungi są gorsze od lenova czy toshiby i z czym konkretnie:)
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  6 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: lenovo polecam :)

IdeaPady. świetne sprzęty:tak:
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  7 września 2012

denat dobrze mowi ja kupilem kiedys kompa stacjonarke 10 lat temu i te 8 lat spokojnie wytrzymal (przy codziennym uruchomieniu,uzytkowaniu) a teraz kupilem kompa 2 lata temu i juz dysk padl,karta graficzna to tragedia ciagle jakies bledy,awarie. A niby to byl wtedy najnowszy sprzet geforce 9800 ale jednak marna podrobka.

NicZaFriko
NicZaFriko
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: miałeś w ręku ostatnie szajsungi i asusy? bo ja widziałem ostatnio lenova które od pewnego czasu wypuszczają sprzęty z coraz gorszą obudową.


Pracuje w X Kom i mam trochę do czynienia z laptopami , wiec wiem co przywożą za chłam .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.