BermudyWeTroje
BermudyWeTroje
  5 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Mam problem,otóż chwile po uruchomieniu komputera zaczyna się mulić ,działa bardzo wolno,ciężko cokolwiek uruchomić zapala się również czerwona lampka i świeci stale przez dłuższy czas do momentu ustania czasu "zmulenia".Jak już napisałem taki stan zmulenia utrzymuje się tylko przez kilka czasami kilkanaście minut i potem komputer działa normalnie.Czasami gdy otworzę jakiś program podczas"stanu zmulenia" dochodzi do wyłączenia i ponownego uruchomienia komputera...
Co to może być ?
Jak poradzić sobie z tym problemem ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

LuznyGosc
LuznyGosc
  5 kwietnia 2012

Najlepiej byłoby zrobić format. :)

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  5 kwietnia 2012

Masz jakiegoś antywirusa?

BermudyWeTroje
BermudyWeTroje
  5 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz jakiegoś antywirusa?

Mam windows defender i Avast.Wczoraj skanowałem windows defenderem i i nic nie znalazł...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam windows defender i Avast.Wczoraj skanowałem windows defenderem i i nic nie znalazł...

zrób format c i zobacz czy coś to zmieni.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  5 kwietnia 2012

Przeskanuj tym Avastem, wywal zbędne programy startujące razem z systemem (CCleaner), sprawdź HD Tune'm czy dysk się nie zje...popsuł.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  5 kwietnia 2012

Uruchom ponownie komputer, sprawdz w Menedzeże zadań, zakładka Procesy, który proces zużywa największe zasoby. Wyłącz wszystkie zbędne programy w autostarcie (start, uruchom, komenda "msconfig")...przeskanuj system programem "Combofix", przed tym wyłączając antywirusa i wszelkie aplikacje ochrony systemu przed wirusami, itp. :)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  5 kwietnia 2012

Poniżej wklejam link do pobrania programu "Combofix" http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 kwietnia 2012

jesli chodzi o antywirusy: windows defender? haha,avast? moze to to i popularne ale bardzo latwo jest sie przez niego wlamac mimo,ze niby swietnie chroni i ma wiele niepotrzebnych oslon. smieszne to to jest. wez sobie porzadnego antywirusa zainstaluj jak na te czasy polecam np malwarebytes anti malware,ad-aware,jakis firewall jak nie masz rutera.
-sprawdź listę uruchamianych programów przy starcie systemu
-jeżeli przy uruchomieniu masz włączone uruchamianie steam valve-usun,uruchamiaj to recznie. wszystko utorrent itd wylaczaj,odpalaj recznie i bedzie ok.
-usun badziewie z kompa za pomocą ccleaner lub lepszy- ecleaner(google)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  5 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakis firewall jak nie masz rutera.

A jaki ma związek to z tym, czy ma router?
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  6 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: moze to to i popularne ale bardzo latwo jest sie przez niego wlamac mimo,ze niby swietnie chroni i ma wiele niepotrzebnych oslon. smieszne to to jest.

Jest lekki, często aktualizowany, a jego skuteczność wcale nie jest najgorsza. Więc jest jednym z najlepszych możliwych wyborów wśród darmowych antywirusów. Nie spotkałem się z żadnym działającym exploitem umożliwiającym włamanie przez Avasta.
Konto usunięte
Konto usunięte: wez sobie porzadnego antywirusa zainstaluj

Żaden antywirus nie zastąpi rozsądnego użytkownika, nie ma sensu zamulać sobie kompa jakimś kombajnem.
tomas
tomas: A jaki ma związek to z tym, czy ma router?

Router może robić jako zapora.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  6 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Router może robić jako zapora.

Pod warunkiem, ze mamy uruchomionego na nim Firewalla...w niektórych przypadkach wymaga to odpowiedniej konfiguracji i zazwyczaj nie używa się tej funkcji na routerze..a już samo filtrowanie pakietów na routerze może spowolnić internet, jeśli router jest "słaby" sprzętowo.
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  6 kwietnia 2012
tomas
tomas: Pod warunkiem, ze mamy uruchomionego na nim Firewalla...w niektórych przypadkach wymaga to odpowiedniej konfiguracji i zazwyczaj nie używa się tej funkcji na routerze..a już samo filtrowanie pakietów na routerze może spowolnić internet, jeśli router jest "słaby" sprzętowo.

Mi tego tłumaczyć nie trzeba, CISCO mam już za sobą. :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.