HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  18 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam. Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu mój napęd nie odtwarza płyt dvd , widzi je jakby to były czyste płyty :/ Wziąłem swój napęd i poszedłem z nim do kumpla, u niego bez problemu odtwarza plyty które u mnie nie działają :/ Napęd to Samsung SH-S182D Co mogę zrobić? Brak mi sterowników?

Jacek80
Jacek80
  18 lutego 2012
HuBBeR
HuBBeR: Brak mi sterowników?

windows wrzuca swoje stery, ale możesz wejść w menadżera urządzeń, odinstalować tam napęd CD/DVD i uruchomić ponownie kompa. Zostanie on zainstalowany od nowa.
Do tego spróbuj podmienić taśmę łączącą go z płytą główną, może jest walnięta.
HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  18 lutego 2012

Taśme już podmienialem, nic nie dało :/

HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  18 lutego 2012

Ma ktoś jeszcze jakis ciekawy pomysł?

whitestok
whitestok
  18 lutego 2012

moim zdaniem to wina systemu

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  18 lutego 2012
http://www.samsung.com/pl/support/model/SH-S182D/BEBE-downloads?isManualDownload=true spróbuj jak masz xp
moze wtyk na płycie ma awarie:woot:
Jeżeli masz płytę bootowalną- czyli instalacyjną windowsa sprawdz czy wczyta ekran początkowy instalacji systemu. Nie namieszasz w systemie a można upewnić się czy wada nie jest sprzętowa.

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 lutego 2012

System przeinstalowałem przedwczoraj , bo też myślałem, że wina leży po jego stronie, jednak nie, bo jak nie czytało płyt tak nie czyta .

Jacek80
Jacek80
  19 lutego 2012

a powiedz mi jeszcze.... jak byłeś u kolegi, to napęd odczytał dokładnie te same płyty, które próbowałeś u siebie?
Pytam bo taki objaw zazwyczaj wskazuje na zuzycie lasera, tym bardziej, że Twój model ma już ładnych pare lat

HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 lutego 2012

Jest to wiekowy sprzet zgadzam się, ale płyte dokładnie tą samą wziąłem ze sobą którą u siebie próbowałem odtworzyć. Czy oznacza to, że z płytą główną może być coś nie tak? Zauważylem tez, że nagrywanie płyt sprawia jej kłopoty, co poniektóra tylko działa. :/

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  19 lutego 2012

Zaktualizuj jeszcze Bios nagrywarki.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  19 lutego 2012
tomas
tomas: Zaktualizuj jeszcze Bios nagrywarki.

http://www.cdrinfo.com/sections/firmware/SingleModel.aspx?DriveId=1347 tutaj masz gotowe narzędzie do tego celu.
whitestok
whitestok
  19 lutego 2012
HuBBeR
HuBBeR:

możesz też uruchomić kompa z płytką od Win XP i tam w kreatorze instalacji wybrać Napraw i powinien się uruchomić sam wiersz poleceń, wtedy włóż płytkę której wcześniej nie czytało i sprawdź komendą DIR czy da się sprawdzić jakie pliki są na płycie.
whitestok
whitestok
  19 lutego 2012

sorry za dodatkowy post...zapomnialem dopisać

Próbowałeś podłączać napęd pod inną wtyczkę zasilania? może to wina wtyczki?

HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  21 lutego 2012

Pod inna wtyczkę też już było próbowane i nic..
z tym windowsem spróbuje obczaić co się dzieje;)

whitestok
whitestok
  21 lutego 2012
HuBBeR
HuBBeR:

a jaki windows masz? jak masz XP to sprawdź sobie Win7, jak masz Win7 to sprawdź XP.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.