222slodki222
222slodki222
  5 stycznia 2012 (pierwszy post)

witam w końcu do mojej miejscowosci dotarło swiatełko. podobno bedzie neostradka 6 i 10mega. ja wezme chyba 6 bo mieszkam 1km od centralki. i pytanie takie jaki radzicie router do tego by był bez awaryjny i te 6mega było stałe i prawdziwe a nie np biore 6mega a w rezultacie mam 3.5 ;/ i jak wam sie sprawuje neo?? czy macie prędkości jak w umowie. i jak wyglada sciaganie czy pełna prędkością czy tylko 1mega

DagixFire
DagixFire
  5 stycznia 2012

w umowie 6Mb
realnie:
sciaga z pelna predkoscia - max 800KB/s

Shaitan
Shaitan
  5 stycznia 2012

Jak nie będziesz wiedział skąd ściągać, to będziesz ściągał wolno, ze względu na ograniczenia serwerów.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  6 stycznia 2012

Jeśli o router chodzi, wybierz coś ze stajni TP linka...niedrogie, stabilne i szybko wstają po restarcie...dochodzi do tego prostota konfiguracji. A co do samej usługi Neostrada; wszystko zależne jest od regionu; jedni chwalą, inni narzekają ;) u mnie hula, że aż miło...tylko z uploadem troszkę w kulki lecą...przy 10M downloadu, należy się 1M odbioru...a tutaj troszkę brakuje; i nie mam tak tylko ja (mój region) :)

222slodki222
222slodki222
  6 stycznia 2012

ja jestem z WLKP widzę na rynku wioski postawili centrale wielka jak szafa 3 drzwiowa. i panowie od montażu mowili ze leca do mnie i bedzie 6 do 10mega. i tak pytam. bo obecnie mam play online i w umowie 4 mega. fakt z poczatku było te 4 mega teraz to mam 2.5 a czasem ponad 1 i pobieranie waha sie od 150Kb/s do 330Kb/s to wiec pytam jak to z neo

Avatar użytkownika WojdekkWojdekk
Posty: 11 (po ~168 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Wojdekk
  6 stycznia 2012

Neostrada daje Ci router zwany liveboxem ale to na pewno wiesz ;p Internet prowadzony przez linie adsl jest stabilny, nie reaguje na zakłócenia związane z warunkami pogodowymi typu wiatr, opady śniegu a nawet deszczu jak w przypadku sieci radiowych. Sam mam neostrade 6mb/s i jestem z niej zadowolony, polecam wziąć internet + telewizja, dopłata niewielka a opłaca się bardziej. Do tego nowy livebox2 w prezencie, lecz jak każdy do zwrotu po skończeniu, nie przedłużeniu umowy.

Avatar użytkownika WojdekkWojdekk
Posty: 11 (po ~168 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Wojdekk
  6 stycznia 2012

Co do ściągania to powinno ściągać tak: (6 * 1024) / 8 = 771 kb/s.
Takie próg minimalny :)

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  6 stycznia 2012
Wojdekk
Wojdekk: Sam mam neostrade 6mb/s i jestem z niej zadowolony, polecam wziąć internet + telewizja, dopłata niewielka a opłaca się bardziej.

Przejrzyj sobie oferty innych dostawców neta ADSL np. Dialogu, TP ma jak zawsze najsłabszą ofertę.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Przejrzyj sobie oferty innych dostawców neta ADSL np. Dialogu, TP ma jak zawsze najsłabszą ofertę.

Tak czy siak po łączach TP poleci...a w przypadku awarii, usterek jesteś "inaczej" traktowany, aniżeli klient innych dostawców świadczących usługi po liniach Tepsy i tutaj nie dam sobie przepowiedzieć ;)
222slodki222
222slodki222
  7 stycznia 2012

wole neostrade. jak juz tylko oni jako jedyni pociagneli do mnie swiatełko to nie bede cham i wezme neta z neti :P a radzicie i co sadzicie o livebox 2??

shinu
shinu
  7 stycznia 2012

jesli masz mozliwosc to bierz Vectre. Niebo lepszy net i nigdy, doslownie nigdy w przeciwienstwie do Neostrady zadnych problemow nie bylo. problem tylko moze stanowic stale ip.

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bo obecnie mam play online i w umowie 4 mega. fakt z poczatku było te 4 mega teraz to mam 2.5 a czasem ponad 1 i pobieranie waha sie od 150Kb/s do 330Kb/s to wiec pytam jak to z neo

internet gsm zależy od wszystkiego - odległość, pogoda, ilość osób podlączonych 4mbps to tylko górna granica, w umowie nie masz zapewnionej prędkości minimalnej a w umowie o internet po kablu już tak:)

Konto usunięte
Konto usunięte: jesli masz mozliwosc to bierz Vectre. Niebo lepszy net i nigdy, doslownie nigdy w przeciwienstwie do Neostrady zadnych problemow nie bylo. problem tylko moze stanowic stale ip.

To może być w każdej sieci tylko pamiętaj jak coś sie popsuje w vectrze czy innej alternatywie, to i tak będzie naprawiane przez techników z tp:) a ci do nie swoich kilentów nie zjawiają się ochoczo - miałem kilka awarii ze względu na stare, kijowe kable Ci z neo zjawiali się w 24h, znajomi posiadający net w innej sieci tak kolorowo nie mieli:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Przejrzyj sobie oferty innych dostawców neta ADSL np. Dialogu, TP ma jak zawsze najsłabszą ofertę.

dolicz 10zł za utrzymanie łącza w tp i czy jest już tak różowo?

tomas
tomas: Tak czy siak po łączach TP poleci...a w przypadku awarii, usterek jesteś "inaczej" traktowany, aniżeli klient innych dostawców świadczących usługi po liniach Tepsy i tutaj nie dam sobie przepowiedzieć

Prawda potwierdzona

Konto usunięte
Konto usunięte: wole neostrade. jak juz tylko oni jako jedyni pociagneli do mnie swiatełko to nie bede cham i wezme neta z neti a radzicie i co sadzicie o livebox 2??

nienajgorszy zasięg, ubogo z ustawieniami zaawansowanymi ale jako prosty rooter+modem daje radę:Tak:

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

222slodki222
222slodki222
  7 stycznia 2012

ULTIMAteżadow a co ty polecasz jaki router?? do tego

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ULTIMAteżadow a co ty polecasz jaki router?? do tego

szczerze? jak bierzesz net z tv to i tak dają lb2 a to w sumie wystarczy:) jeżeli Cię nie zadowoli to potem mozesz pomyśleć o czymś lepszym:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.