Maturo
Maturo
  4 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam kupiłem sobie dzisiaj używanego laptopa Asus K50IJ , i jest w nim zainstalowany system windows 7 ale ja chcialem zainstalowac XP-eka , zrobilem tak zawsze to robie , rozruch z plyty byl , wczytywało się to wszystko az do pewnego momentu kiedy zobaczyłem ten komunikat :


mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem? Od osoby ktorej kupowałem go dowiedziałem się ze robiła formata
Z góry dziekuje i pozdrawiam

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 stycznia 2012

XP nie obsługuje wszystkich nowych komputerów.
Nie zainstalujesz.

Maturo
Maturo
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: XP nie obsługuje wszystkich nowych komputerów. Nie zainstalujesz.

Nic się nie da zrobic?
Shaitan
Shaitan
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: XP nie obsługuje wszystkich nowych komputerów.

Bla bla bla... Obsługuje wszystkie, problem jest natomiast ze sterownikami - a do tego modelu producent takie przewidział i udostępnia na swojej stronie. Problemem mogą tu być dwie rzeczy - ustawienia trybu działania dysku, lub lewy system.
Maturo
Maturo
  4 stycznia 2012
Shaitan
Shaitan: Bla bla bla... Obsługuje wszystkie, problem jest natomiast ze sterownikami - a do tego modelu producent takie przewidział i udostępnia na swojej stronie. Problemem mogą tu być dwie rzeczy - ustawienia trybu działania dysku, lub lewy system.

mam sterowniki dołączone do xp-eka na plytce do tego lapka , system jest lewy to prawda ale raczej nie ma to znacznia bo juz na nie jednym komputerze i laptopie instalowalem ten system i bylo , a co do dysku to co masz na mysli? moze jakies konkrety..
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 stycznia 2012
Shaitan
Shaitan: Bla bla bla... Obsługuje wszystkie, problem jest natomiast ze sterownikami - a do tego modelu producent takie przewidział i udostępnia na swojej stronie. Problemem mogą tu być dwie rzeczy - ustawienia trybu działania dysku, lub lewy system.

zależy od SP.. SP3 odpala się na romkach SATA ale SP2 nie :P
zresztą są modowane XPki które uruchamiają sie na każdym :P

ale!

Nie wspieramy piractwa ;P
Shaitan
Shaitan
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: system jest lewy to prawda ale raczej nie ma to znacznia

Ma, bo pewnie ściągnąłeś mega lewą lewiznę.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  4 stycznia 2012

Ustaw w biosie tryb Sata na compatybile, lub Raid Ata...ewentualnie zintegtruj N-lite`em sterowniki kontrolera.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zresztą są modowane XPki które uruchamiają sie na każdym :P

Co do błędu na screenie..mniemam, że masz już jakąś dystrybucję ze zintegrowanymi sterami, które nie do końca są kompatybilne z Twoim sprzętem.
Shaitan
Shaitan
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: system jest lewy


tomas
tomas:

Regulamin chyba mówi jasno o takich sprawach, prawda?
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  4 stycznia 2012
Shaitan
Shaitan: Regulamin chyba mówi jasno o takich sprawach, prawda?

Nie doczytałem kwestii lewego systemu, tylko skupiłem się na zródle problemu.
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 stycznia 2012

STOP: 0x0000007B (parametr1, parametr2, parametr3, parametr4)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Opis: Błąd krytyczny uniemożliwiający kontynuowanie pracy Instalatora.

Komunikat o błędzie „Stop 0x0000007B” może pojawić się w następujących scenariuszach:

Sterownik urządzenia, który jest wymagany przez kontroler rozruchu komputera, nie został skonfigurowany do uruchamiania w trakcie uruchamiania komputera.
Sterownik urządzenia, który jest wymagany przez kontroler rozruchu komputera, jest uszkodzony.
Informacje (dotyczące sposobu ładowania sterowników urządzeń w trakcie uruchamiania komputera) w rejestrze systemu Windows XP są uszkodzone.

Shaitan
Shaitan
  4 stycznia 2012
tomas
tomas: Nie doczytałem kwestii lewego systemu, tylko skupiłem się na zródle problemu.


tomas
tomas: 9 minut temu

Temat nadal otwarty - szczerze nie wiem po ki uj są tu regulaminy. I tak, daj mi teraz bana za ocenzurowanego wulga.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.