Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 grudnia 2011 (pierwszy post)

Kto by chciał mieć takie cudo żeby nikt nie podważył wiarygodności Waszej tożsamości że e-mail np. nie pochodzi od Was ?? Czasem warto przemyśleć sprawę bo to że potwierdzacie swoją tożsamość to jedno a drugie szyfrujecie wiadomość która leci do odbiorcy kluczem 256 bit :)

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 grudnia 2011

z okazji świąt Bożego Narodzenia możecie dostać taki certyfikat do podpisywania maili ode mnie za freee pod choinke ważny rok czasu :) ktoś jest zinteresowany ? :)

shinu
shinu
  23 grudnia 2011

nawet bym sie wychylil po darmowy prezent, ale nie ufam facetom w dlugich wlosach;p

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 grudnia 2011

hehe a co majądo tego długie włosy ? :)

shinu
shinu
  24 grudnia 2011

a nie wiem, zwrokowcem jestem, ale najgorzej jak ktos ma zlaczone brwi.
skad masz te certyfikaty? z pracy ? szkoly?

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  24 grudnia 2011

są to certyfikaty SSL czyli potwierdzają tożsamość i szyfrują wiadomości e-mail kluczem 256bit Camelia czyli posiadasz bezpieczną korespondencję i nie zwrokowcem a wzrokowcem ;p podpisuje je osobiście dla danej osoby są bezpieczne w 100% mimo że klient pocztowy prosi o ich zaakceptowanie. po akceptacji wszystko działa jak należy :)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  24 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: podpisuje je osobiście dla danej osoby są bezpieczne w 100% mimo że klient pocztowy prosi o ich zaakceptowanie. po akceptacji wszystko działa jak należy :)

Ale to chyba się wiąże z ustawieniem proxy..??
shinu
shinu
  24 grudnia 2011

oj tam oj tam, czeski blad;p
ok rozumiem, probuje tylko dosc do tego skad masz taka "mozliwosc" aby w ramach prezentu komus taki certyfikat dac:P czy to jako osoba prywatna czy z jakiejs instytucji:P

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  25 grudnia 2011
tomas
tomas: Kudlatypulpet: podpisuje je osobiście dla danej osoby są bezpieczne w 100% mimo że klient pocztowy prosi o ich zaakceptowanie. po akceptacji wszystko działa jak należy :)Ale to chyba się wiąże z ustawieniem proxy..??


to sie nie wiąże z ustawieniami proxy lecz z ustawieniami klienta pocztowego

Konto usunięte
Konto usunięte: oj tam oj tam, czeski blad;pok rozumiem, probuje tylko dosc do tego skad masz taka "mozliwosc" aby w ramach prezentu komus taki certyfikat dac:P czy to jako osoba prywatna czy z jakiejs instytucji:P

raczej jako firma prywatna :)
shinu
shinu
  25 grudnia 2011

a co tam, dajesz:P

Fazo
Fazo
  26 grudnia 2011

Glowne pytanie: kto udostepnia ten certyfikat i kto potwierdza dana tozsamosc. Polecam artykul: http://en.wikipedia.org/wiki/Certificate_authority
Nie widze sensu w uzywaniu certyfikatu, ktory nie bedzie 'uznawany', a samo szyfrowanie mozna uzyskac w ustawieniach konta pocztowego.
PS: dla celow 'just for fun' - fajna sprawa. :) Pozdrawiam!

Drozu
Drozu
  26 grudnia 2011
http://www.comodo.com/home/email-security/free-email-certificate.php

Każdy może sobie założyć taki certyfikat za free, usługodawców jest co najmniej kilkunastu... po co ktoś więc miałby się z tym zwracać do Ciebie ?
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  3 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.comodo.com/home/email-security/free-email-certificate.php Każdy może sobie założyć taki certyfikat za free, usługodawców jest co najmniej kilkunastu... po co ktoś więc miałby się z tym zwracać do Ciebie ?

chociażby dlatego że cena jest o wiele wiele niższa od innych usługodawców mam w nosie że przeglądarki zgłoszą że jest nie podpisany przez urząd certyfikujący ja wiem że jest bezpieczny i godny zaufania i nie musze przepłacać u kogoś innego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Glowne pytanie: kto udostepnia ten certyfikat i kto potwierdza dana tozsamosc. Polecam artykul: http://en.wikipedia.org/wiki/Certificate_authority Nie widze sensu w uzywaniu certyfikatu, ktory nie bedzie 'uznawany', a samo szyfrowanie mozna uzyskac w ustawieniach konta pocztowego. PS: dla celow 'just for fun' - fajna sprawa. :) Pozdrawiam!


Ja udostępniam ten certyfikat i ja potwierdzam tożsamość nie obchodzą mnie wymysły IE czy innych przeglądarek lub klientów pocztowych... kolega mi powie jakim algorytmem zaszyfruje wiadomość e-mail ??
Ja szyfruje certyfikatem takie wiadomości kluczem 256 bit Camellia - szczęka opada co ??
Drozu
Drozu
  3 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chociażby dlatego że cena jest o wiele wiele niższa od innych usługodawców mam w nosie że przeglądarki zgłoszą że jest nie podpisany przez urząd certyfikujący ja wiem że jest bezpieczny i godny zaufania i nie musze przepłacać u kogoś innego.


pisząc za free miałem na myśli że jest to za darmo i nie trzeba za to płacić...
Więc skoro mogę to zrobić sam za darmo wykorzystując jeden z wielu dostępnych serwisów to po co miałbym zwracać się z Tym do Ciebie ? Tym bardziej że o nich mogę poczytać, poznać opinię i zweryfikować czy firma jest bezpieczna itp. ty za to możesz być po prostu zwykłym oszustem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.