HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 grudnia 2011 (pierwszy post)

Siema, mój problem polega na tym, że podczas instalacji windowsa XP w pewnym momencie wyskakuje okno z informacją żeby włożyć płytę związaną z karta graficzna, po czym wkladam ją i wyskakuje komunikat że dalsza instalacja może coś uszkodzic i do wyboru jest kontynuuj i anuluj , ale w tym momencie nie moge juz nic wybrac bo komp sie zawiesza. ;/ Dodam, że nie formatowałem kompa tylko uaktylniałem system, mogę jakos uruchomić kompa? Co zrobilibyście w tej sytuacji??

Nietypowy04
Posty: 27 (po ~161 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Nietypowy04
  19 grudnia 2011

dziwne to trochę nigdy nie spotkałem się z tym żeby prosił podczas instalacji system sterowniki zazwyczaj pobiera z płytki systemu a po zakończeniu instalacji później się instaluje samemu sterowniki typu płyta karta graficzna sieciowa dźwiękowa itd..

Nietypowy04
Posty: 27 (po ~161 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Nietypowy04
  19 grudnia 2011

Płyta CD z systemem może jest porysowana i nie może wczytać dalej...

Jacek80
Jacek80
  19 grudnia 2011

Poradziłem koledze, żeby podpiął swój dysk u jakiegoś swojego kolegi i tam go sformatował, bo wg mnie tutaj faktycznie się cuda dzieją ;)

denaturat
denaturat
  19 grudnia 2011
HuBBeR
HuBBeR: Poprafie ustawic żeby pierwszy byl rozruch cd, tak juz jest ustawione, ale po raz kolejny pisze, żeciagle stoje w miejscu gdy do konca zostaja 34minuty instalacji to pytam jak mam sformatowac partycje, kiedy tego już NIE MA, to juz przeminęlo...w tym momencie juz trwa iinstalacje które nie chce sie skonczyc ;/

system odpala sie z dysku a nie cd. bo z cd mialbys niebieski ekran w tybie "tekstowym" cos ala dawny dos i w nim wszystko mozesz zrobic. Kiedy masz komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD.. " to uderz dowolny klawisz przed tym jak pojawi się 4 kropka za "CD" a wejdziesz w tryb instalacji ten o ktory mi chodzi
HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 grudnia 2011

Tez nigdy na coś takiego nie natrafiłem, płyta raczej jest dobra, bo kilku krotnie instalowałem z niej system tylko za kazdym razem wrzucało go na inna partycje bo C ze wzgledu na pewien błąd nie dało rady formatowac, tak wiec po 2 czy nawet 3 instalacjach systemu operacyjnego na tamtym kompie zdecydowałem sie na uaktylnianie..

denaturat
denaturat
  19 grudnia 2011
Jacek80
Jacek80: Poradziłem koledze, żeby podpiął swój dysk u jakiegoś swojego kolegi i tam go sformatował, bo wg mnie tutaj faktycznie się cuda dzieją ;)

to tez dobry sposob ale zaloze sie o browara ze jak skorzysta z tej porady to bedzie post ze mu bios nie widzi dysku o oczywiscie o zworkach to nie łaska pamietac a dwa urzadzenia na Primary Master (zakładam że kolega jego tez na to nie zwroci uwagi) to niestety dla kompa rzecz niepojęta
Choć może ma dysk SATA wtedy zwracam honor
Nietypowy04
Posty: 27 (po ~161 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Nietypowy04
  19 grudnia 2011

Ja odpuszczam bo chłopak początkowy jest i nigdy tego nie robił zrobił z komputera instalacje ręczną pewnie.. nie da się w takim razie wytłumaczyć...

denaturat
denaturat
  19 grudnia 2011
HuBBeR
HuBBeR: Tez nigdy na coś takiego nie natrafiłem, płyta raczej jest dobra, bo kilku krotnie instalowałem z niej system tylko za kazdym razem wrzucało go na inna partycje bo C ze wzgledu na pewien błąd nie dało rady formatowac, tak wiec po 2 czy nawet 3 instalacjach systemu operacyjnego na tamtym kompie zdecydowałem sie na uaktylnianie..

uaktualnienie nic by nie dało
skoro masz bład na C to warto pomyslec o nowym hdd bo uszkodzonego nie wiem czy warto reanimowac jesli ma bady.
instalowales pewnie zawsze spod dzialajacego xp bez boot'owania z bios i dlatego. przyjrzyj sie dokładnie. jak pojawi sie taki napis walnij jakikolwiek klawisz, jesli po chwili pojawi sie "Instalator sprawdza konfiguracje sprzetowa komputera" to znaczy ze wchodzisz do trybu jaki wlasnie nas interesuje i ktory pozwoli rozwiazac problem
HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 grudnia 2011

Czy wy jesteście niedorozwinięci? Czuje, że mam doczynienia z idiotami , co niektórzy tylko, nie urażając reszty. Pisze dokladnie co jest na reczy a Wy ciągle drążycie , jakby nie bylo pojecia może nie jakos dużo ale troche o komputerach mam. Uruchamia pierwsze CD , za każdym razem powraca do momentu w ktorym staneła instalacja!

denaturat
denaturat
  19 grudnia 2011
HuBBeR
HuBBeR: Czy wy jesteście niedorozwinięci? Czuje, że mam doczynienia z idiotami , co niektórzy tylko, nie urażając reszty. Pisze dokladnie co jest na reczy a Wy ciągle drążycie , jakby nie bylo pojecia może nie jakos dużo ale troche o komputerach mam. Uruchamia pierwsze CD , za każdym razem powraca do momentu w ktorym staneła instalacja!

niedorozwinięty jestes ty dlatego ze jak ci ludzie piszą po polsku duzymi czerwonymi literami co powinienes zrobic to ty sie zastanawiasz jak skonczony debil dlaczego instalacja sie nie odpaliła choc powinna. ciezko wcisnac klawisz? to nie boli choc pewnie jest to straszny wysiłek intelektualno fizyczny. a teraz wyjdz i mnie nie zlosc bo nie bede sie powtarzał co masz zrobic zeby reanimowac tego kompa. mecz sie sam tak jak ja sie meczylem zeby dojsc do tego co wiem na ten temat. a poniewaz kiedys windows zdenerwował mnie tak że razem z całym kompem poleciał z 9 piętra przez okno używam systemów z rodziny Unix i juz nie pamietam co znaczy słowo reinstalacja. Amen
HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  19 grudnia 2011

Nie wierze co czytam...
DENATURAT ile mozna Ci tlumaczyć że nie ma okna kiedy chcesz wybrac rozruch plyty i instalacje.
po prostu od razu z momentu gdy mozna wejść do biosu przeskakuje do ponownej instalacji .!

Nietypowy04
Posty: 27 (po ~161 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Nietypowy04
  19 grudnia 2011

Wyslij screeny tego na poczte z fotki

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  20 grudnia 2011

Bo drogi autorze, to że piszesz co i jak nie znaczy ze robisz to na tyle dobrze, aby być zrozumianym.

HuBBeR
HuBBeR: DENATURAT ile mozna Ci tlumaczyć że nie ma okna kiedy chcesz wybrac rozruch plyty i instalacje. po prostu od razu z momentu gdy mozna wejść do biosu przeskakuje do ponownej instalacji .!

do biosu wchodzisz f2 albo del albo innym funkcyjnym, kwestia biosu, jeżeli to nie pomaga ręczny reset biosu, jako ze nie wiem czy masz zworkę na płycie głównej po prostu wyjmij bateryjkę jeżeli żadna z Fx ani del nie wpuści Cię do biosu.

Ale jak formatowałeś c:/ ? h

HuBBeR
HuBBeR: ez nigdy na coś takiego nie natrafiłem, płyta raczej jest dobra, bo kilku krotnie instalowałem z niej system tylko za kazdym razem wrzucało go na inna partycje bo C ze wzgledu na pewien błąd nie dało rady formatowac,

To Ty masz na każdej partycji system? Jak tak to spodziewałbym się lepszych kwiatków typu latająca klawiatura i to ze win przemówi ludzkim głosem:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

HuBBeR
Posty: 40 (po ~265 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 23
HuBBeR
  20 grudnia 2011

dysk C: próbowałem formatować przy instalacji systemu, wtedy gdy widoczne są partycje i gdy można formatować , to nie dało rady, próbowałem w start>uruchom>cmd>format c: też nie dawało rady, próbowałem przez program paragon partition manager też nie skutkowało ;/ A system przez to tył na każdej z kolejnych partycji bo sam sobie ją wybierał i na nią instalował bez mojej ingerecji w wybór partycji do instalacji . Ale każda partycje po każdej instalacji formatowałem, tak, że został tylko ten nieszczesny system na c ktorego nie moge sformatowac, ale teraz jest zawieszony. ;/

Jacek80
Jacek80
  20 grudnia 2011

ze dwa razy w życiu zdażyło mi się, właśnie tak, że instalator walił windowsa wszędzie, tylko nie na dysk C
Poza tym nigdy nie sformatujesz partycji z windowsem z poziomu windowsa
Zanieś dysk do znajomka i zrób tak jak pisaliśmy na PW ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.