whitestok
whitestok
  2 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam. Przeprowadziłem się do nowego domu, niedługo ma przyjechać inżynier do zamontowania gniazdka telefonicznego i podłączenia mnie do netu, gniazdko i router będzie na dole w salonie a mój PC jest na drugim piętrze w pokoju i nie chcę używać WiFi dlatego pomyślałem o zakupie takiego urządzenia:
http://www.shop.bt.com/products/bt-comtrend-powerline-hd-ethernet-female-kit-4Z2J.html
Ciekaw jestem jak to działa? Czy to działa jak zwykła sieć LAN i czy nie ma żadnych zakłóceń?
Korzysta ktoś z tego typu sieci LAN?

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  3 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekaw jestem jak to działa? Czy to działa jak zwykła sieć LAN i czy nie ma żadnych zakłóceń?

Kolega ma...prędkosć nie zadowala a o wymianie plików wewnątrz sieci nie ma mowy...porażka. Wszystko jest zapewne uzależnione, jaką instalację elektryczną w domu posiadasz.
whitestok
whitestok
  3 grudnia 2011
tomas
tomas:

cała instalacja nowa, 2 miesiące temu zakładana, w opisie jest napisane, że prędkość sięga 200mbps więc więcej niż karty sieciowe sprzed paru lat.
Fazo
Fazo
  4 grudnia 2011

wifi bedzie dobre nawet pomiedzy pietrami, ja lapie chyba 20 sieci z calego osiedla przez wifi

whitestok
whitestok
  4 grudnia 2011

mi niestety WiFi nie odpowiada bo zależy mi na jak najniższym ping'u bo lubię sobie czasem pograć w coś przez net, poza tym to i strony na kablu szybciej się ładują niż na WiFi.

Fazo
Fazo
  5 grudnia 2011

Mi ping na WiFi schodzi nawet do 10ms. Srednio 25ms. Da sie grac. Ale jak przez pietra ma isc to trzeba by testowac. Od jakiego providera bedziesz mial neta? Z routerem WiFi?

U mnie na WiFi (stoi obok kompa):


Sprawdz jak dostaniesz router, potem najwyzej kombinuj. Te dodatkowe skrzynki chyba nie sa potrzebne. Lepiej zainwestuj w dobra myszke. ;) Napisz co postanowiles.

whitestok
whitestok
  5 grudnia 2011

Net mam od SKY ale pewnie dadzą mi nowy router po tej przeprowadzce więc pewnie będzie już z N'ką, w PC mam dongla D-Link N 300MB/s ale kiedyś jak tego używałem to mi się lubiło połączenie zrywać niezależnie od tego jaki windows miałem na kompie...a na kablu zawsze było OK. Poczytałem trochę w necie i okazało się, że te adaptery od BT są trefne...i znalazłem coś od D-Link:
http://www.amazon.co.uk/D-Link-DHP-P307AV-Through-PowerLine-Homeplug/dp/B003SOWWX8/ref=sr_1_cc_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1323086470&sr=1-1-catcorr

whitestok
whitestok
  6 grudnia 2011

zamówiłem te D-Link'i, myślę, że powinny sprostać moim wymaganiom :) mam nadzieję, że z bezpiecznikami w gniazdkach i we wtyczkach też sobie poradzą tak jak czytałem o tym w teście bo w UK jest tych bezpieczników masa...każde gniazdko...każda wtyczka :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.