Letal
Letal
  11 listopada 2011 (pierwszy post)

Hej mam taki problem. Ciągle przegrzewa mi się laptop i sam gaśnie. Słyszałem że można kupić w sklepach taką specjalną podkładkę chłodzącą pod laptopa tylko nie bardzo się orientuje co i jak... może ktoś z was miał taki problem... mógłby coś polecić jakąś firmę odnośnie tych podkładek albo jakieś inne sugestie dotyczące ich działania czy faktycznie spełniają swoje zadanie docelowe ? dodam ze dużo czasu dziennie spędzam przed laptopem , chodzi jest włączony przez kilkanaście godzin dziennie... ale wcześniej nie miałem takiego problemu...

Shaitan
Shaitan
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej mam taki problem. Ciągle przegrzewa mi się laptop i sam gaśnie. Słyszałem że można kupić w sklepach taką specjalną podkładkę chłodzącą pod laptopa tylko nie bardzo się orientuje co i jak... może ktoś z was miał taki problem... mógłby coś polecić jakąś firmę odnośnie tych podkładek albo jakieś inne sugestie dotyczące ich działania czy faktycznie spełniają swoje zadanie docelowe ? dodam ze dużo czasu dziennie spędzam przed laptopem , chodzi jest włączony przez kilkanaście godzin dziennie... ale wcześniej nie miałem takiego problemu...

Pierwsza zasada to nie trzymać laptopa na kolanach czy kołdrze, tylko na twardym podłożu i z dala od źródeł ciepła typu kaloryfer czy nawet lampka biurkowa.
Podkładki mało dają, ale jednak dają, dodatkowy nawiew na obudowę zawsze lekko schładza, ale widziałem i takie podkładki co mają jedynie wiatraki odprowadzające powietrze, co nie przynosi żadnego skutku.
A co do tego, że kiedyś się nie grzał, to wina kurzu. Przedmuchaj sprężonym powietrzem otwory wylotowe.
Letal
Letal
  11 listopada 2011
Shaitan
Shaitan: Pierwsza zasada to nie trzymać laptopa na kolanach czy kołdrze, tylko na twardym podłożu i z dala od źródeł ciepła

właśnie słyszałem o tym... kiedyś dawniej dawniej gdy miałem starego laptopa tak robiłem ale teraz już nie więc tutaj jest ok.

Shaitan
Shaitan: podkładki

czyli nie jesteś przekonany do końca co do ich działania... tak myślałem. właśnie sprawdzałem z ciekawości na forach co ludzie piszą na temat zalet tych podkładek zdania są podzielone... najlepiej myślę ze będzie chyba jakąś kupić... i wypróbować jej działanie... tylko teraz problem jaką...

Shaitan
Shaitan: A co do tego, że kiedyś się nie grzał, to wina kurzu

właśnie widzisz kurcze staram się go czyścić dość często... więc jaka może być inna przyczyna ciągłego przegrzewania ?
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  11 listopada 2011
Shaitan
Shaitan: A co do tego, że kiedyś się nie grzał, to wina kurzu. Przedmuchaj sprężonym powietrzem otwory wylotowe.

lub jeśli potrafisz to rozkręć lapka i wyczyść wiatrak normalnie ;) razem z radiatorem i innymi takimi ;)
Alucard
Alucard
  11 listopada 2011

Saturnie kupiłem podstawkę z wiatraczkiem do usb polecam za 30 zł.

whitestok
whitestok
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

moim zdaniem przydało by się całkowite wyczyszczenie z kurzu.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem przydało by się całkowite wyczyszczenie z kurzu

Zgadzam się :) Tylko, że dotarcie do układu chłodzenia laptopa w niektórych modelach wiąże się z rozebraniem całego dolnego korpusu ...a niekiedy jeśli laptop nie był nigdy wcześniej rozbierany, trzeba być cierpliwym i nieugiętym ;)
RaDiK88
RaDiK88
  12 listopada 2011

Ja obstawiam na kurz po 3 miechach z lapkiem miałem to samo, przedmuchałem sprężonym powietrzem, za 15 zl w kazym komputerowym da rade kupić i jak ręką odjoł. Z podstawek chłodzących nigdy nie korzystałem i lapek 80%swojego czasu spedza na kołudrze i nic, nawet nie jest za głosny. Regularnie przedmuchiwany to wszystko.

whitestok
whitestok
  12 listopada 2011
tomas
tomas: ylko, że dotarcie do układu chłodzenia laptopa w niektórych modelach wiąże się z rozebraniem całego dolnego korpusu ...a niekiedy jeśli laptop nie był nigdy wcześniej rozbierany, trzeba być cierpliwym i nieugiętym ;)

Dlatego najlepiej oddać lapka do jakiegoś serwisu komputerowego i niech tam już go czyszczą. Osobiście lapa nigdy nie rozbierałem (poza wyjmowaniem dysku ale to się nie liczy) więc nie chciało by mi się rozbierać bo mógłbym niechcący połamać jakieś uchwyty przez niewiedzę i ogólnie trochę z tym roboty a lenistwo się zwiększa wraz z wiekiem :D
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  12 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego najlepiej oddać lapka do jakiegoś serwisu komputerowego i niech tam już go czyszczą.

A już na pewno, jeśli ktoś z tym wcześniej styczności nie miał, niech sobie odpuści :) zdejmując chłodzenie trzeba nałożyć pastę; niekiedy układ chłodzenia zintegrowany jest z chłodzeniem chipsetu, itp. ..niekiedy pasta przykleja się do rdzenia tych że układów i nieumiejętny demontaż narobi więcej szkód, niż dobrego :)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  12 listopada 2011

A ja sobie przez neta zamówiłem taką podkładkę - koszt 30zł gdzie w Media Expert taka sama za 79zł. (3 wiatraki pod USB)
Faktycznie robi robotę gdy napierdzielam w gry ponad 4h. Dobra sprawa.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MichaU
MichaU
  12 listopada 2011

mialem problem w wczesniejszym laptopie, zakupilem taka podkladke, cos tam niby robilo ale szalu nie ma.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.