NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 listopada 2011 (pierwszy post)

Witam.

System Win 7 SP1 o ile dobrze pamiętam.

Na jednej z partycji 150GB gdzie znajduje się recovery systemu (ono zajmuje powiedzmy z 10GB), nie ma nic więcej! We właściwościach dysku napisane jest, że jest on cały zajęty -> również w pasku zadań wyskakuje komunikat "Brak wolnego miejsca na dysku D"

Bad sektory czy coś ?

Jak to naprawić ??

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Bozar
Bozar
  9 listopada 2011

Ściągnij TreeSize http://www.jam-software.com/treesize_free/
Odpal, poczekaj aż przeskanuje wybrany dysk i wtedy zobaczysz, które katalogi zajmują najwięcej miejsca.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 listopada 2011

Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów (opcje folderów) i zobacz czy nie ma przypadkiem ukrytych folderów z czymś; backupy, bądz inne pliki, czy foldery...

Babsy
Babsy
  10 listopada 2011

sprawdz czy kopie zapasowe nie zajmuja za duzo miejsca- okazlo sie, ze ja wlasnie kopii mialam za duzo:)

PoDgUr
PoDgUr
  10 listopada 2011
Babsy
Babsy: sprawdz czy kopie zapasowe nie zajmuja za duzo miejsca- okazlo sie, ze ja wlasnie kopii mialam za duzo:)

Dokładnie:) starczy 1-2 kopie. One wcale tak mało nie zajmują:) polecam również oczyszczenie dysku:)
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  10 listopada 2011

ccleaner i jak wyzej.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011
tomas
tomas: Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów (opcje folderów) i zobacz czy nie ma przypadkiem ukrytych folderów z czymś; backupy, bądz inne pliki, czy foldery...

nie ma nic w ukrytych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie:) starczy 1-2 kopie. One wcale tak mało nie zajmują:)

jak to sprawdzić gdzie je mam?

Konto usunięte
Konto usunięte: polecam również oczyszczenie dysku:)

nie ma nic do wywalenia = 0kb.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ściągnij TreeSize http://www.jam-software.com/treesize_free/ Odpal, poczekaj aż przeskanuje wybrany dysk i wtedy zobaczysz, które katalogi zajmują najwięcej miejsca.

Pobrałem i przeskanowałem.

Dysk ma 151926,3 MB

wyszło faktycznie, że kopie zapasowe zajmują ponad 80GB i obraz systemu 60GB.

Usunąłem już kopie za okres z 2010 roku = 17GB

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011

ale jest jeszcze od 2011-01-12 do 2011-08-08 waga ponad 60GB i ta musi zostać czy nie?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

PoDgUr
PoDgUr
  11 listopada 2011

Skasuj wszystkie, oprócz ostatniej:)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skasuj wszystkie, oprócz ostatniej:)

no tak zrobiłem. Ta ostatnia i tak dużo waży, do tego obraz i ponad 100GB zajęte z 140GB dysku. Słabo to Acer rozwiązał, myślałem że da radę wypalić to na dvd.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

PoDgUr
PoDgUr
  11 listopada 2011

To kasuj ostatnią. W opcjach stwórz nową i tyle, tylko w ustawieniach poszukaj zmniejszenia kopii zapasowych.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To kasuj ostatnią. W opcjach stwórz nową i tyle, tylko w ustawieniach poszukaj zmniejszenia kopii zapasowych.

oki, dzięki za info.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

PoDgUr
PoDgUr
  11 listopada 2011

Mi (win7) robi kopie po 10 gb ( 7 dniowe ). Na pewno da się jakoś ustawić:) daj znać czy wyszło:)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  12 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi (win7) robi kopie po 10 gb ( 7 dniowe ). Na pewno da się jakoś ustawić:) daj znać czy wyszło:)

dziwne bo mam 1 kopię zajmującą 60gb ;/

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.