Earth
Earth
  8 listopada 2011 (pierwszy post)

Od jakiegoś czasu mam problemy z systemem, mam w planach jego zmianę na XP, ale chciałabym wiedzieć co się właściwie z nim dzieje teraz.
Więc tak- zaczęło się od strasznego mulenia komputera. Procesy ustają i się zawieszają na jakiś czas, potem się odwieszają i tak w kółko. Zatem chciałam przeprowadzić skany jakie przyszły mi do głowy. Oczyszczanie dysku, defragmentacja, malwarebytes, no i ostatnie- skan systemu z rozruchu avastem. Nic to nie dało, nic nie znalazło, a komputer mulił dalej. Na dodatek sam się potem zrestartował, potem znowu i wyświetliło się to - http://w.fotka.pl/a838125a11.jpg , udało mi się z Recoverydisc Visty wpisać te komendy fixmbr i fixboot, oraz skan automatyczny, więc nie wiem co zadziałało, ale zadziałało. Wczoraj sytuacja się powtórzyła, ale dopiero za którymś razem zaskoczyło. Komputer dalej mi się tnie, avast kompletnie już nie działa, a dodatkowo jak się coś zawiesza to wyświetlają mi się pewne komunikaty, ale widzę, że nie zapisalo mi sie w schowku, to potem ewentualnie dołączę skrina ;) Mam sporo dziwnych zwielokrotnionych procesów i to systemowych..

Mam loga z hjackthis, chociaż nie wiem czy to bezpieczne go tu tak wstawiać.. : )

Konto usunięte
Konto usunięte: Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2 Scan saved at 1355, on 2011-11-08 Platform: Windows Vista (WinNT 6.00.1904) MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16386) Boot mode: Normal Running processes: C:\Windows\system32\Dwm.exe C:\Windows\Explorer.EXE C:\Windows\system32\taskeng.exe C:\Program Files\Vimicro Corporation\VMUVC\VMonitor.exe C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe C:\Program Files\Real\RealPlayer\Update\realsched.exe C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\SSScheduler.exe C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\AcroRd32.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Windows\system32\wuauclt.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe C:\Windows\system32\rundll32.exe C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/ R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = irad.kul.lublin.pl:3128 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = R3 - URLSearchHook: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll R3 - URLSearchHook: (no name) - {51a86bb3-6602-4c85-92a5-130ee4864f13} - (no file) O1 - Hosts: ::1 localhost O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll O2 - BHO: RealPlayer Download and Record Plugin for Internet Explorer - {3049C3E9-B461-4BC5-8870-4C09146192CA} - C:\ProgramData\Real\RealPlayer\BrowserRecordPlugin\IE\rpbrowserrecordplugin.dll O2 - BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll O2 - BHO: Pomocnik rejestracji usługi Windows Live - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll O2 - BHO: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\ProgramData\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll O3 - Toolbar: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll O4 - HKLM\..\Run: [VMonitorVMUVC] "C:\Program Files\Vimicro Corporation\VMUVC\VMonitor.exe" VMUVC O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe" O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe" O4 - HKLM\..\Run: [Malwarebytes' Anti-Malware (reboot)] "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbam.exe" /runcleanupscript O4 - HKLM\..\Run: [avast] "C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe" /nogui O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe" O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "c:\program files\real\realplayer\Update\realsched.exe" -osboot O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\WapSter\WAPSTE~1\AQQ.exe O4 - HKCU\..\Run: [AlcoholAutomount] "C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\AxAutoMntSrv.exe" -automount O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun O4 - HKCU\..\Run: [Google Update] "C:\Users\PC\AppData\Local\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /c O4 - Global Startup: McAfee Security Scan Plus.lnk = ? O4 - Global Startup: Ralink Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{8C8BC4C4-BCD5-444B-AA83-760F14B0F9FA}: NameServer = 188.112.37.42 159.255.184.42 O22 - SharedTaskScheduler: Windows DreamScene - {E31004D1-A431-41B8-826F-E902F9D95C81} - C:\Windows\System32\DreamScene.dll O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe O23 - Service: Usługa Google Update (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe O23 - Service: McAfee Security Scan Component Host Service (McComponentHostService) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\McCHSvc.exe O23 - Service: ServiceLayer - Nokia. - C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe O23 - Service: StarWind AE Service (StarWindServiceAE) - StarWind Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe -- End of file - 6033 bytes


Proszę o jakieś nakierowanie i pomoc. Zepsuła mi się płyta od XP i minie czas zanim zdobędę nowy.. ;)

Pozdrawiam.
laurenth1981
laurenth1981
  8 listopada 2011

Polecam format c: :) i instalajcę WIN7 - w XP już się nie pchaj, bo to stary system i większość softu będzie wychodziła pod niego.
A Vista to g***o :)

Earth
Earth
  8 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam format c: :)

Konkretnie dlaczego?
Tak jak pisałam, mam to w planach, ale muszę zdobyć nowy system najpierw :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i instalajcę WIN7

Nie wiem czy mój komputer temu podoła, bo sprzętowo jest bardzo marnie ; ) To laptop, z 4 lata pewnie ma, na dodatek kupowała go moja siostra, która jest zielona zupełnie w tych sprawach ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: A Vista to g***o :)

Z tym się zgadzam ;)
Earth
Earth
  8 listopada 2011

Ach, no i mam ten komunikat ;)

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  8 listopada 2011
Earth
Earth: Nie wiem czy mój komputer temu podoła, bo sprzętowo jest bardzo marnie ; )

jak poszla vista to i 7 ruszy nie pękaj
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  8 listopada 2011

Możliwe, że wina leży po stronie sprzętu. Sprawdz, czy dysk nie ma przypadkiem bad sektorów...pózniej memtestem przeskanuj pamięci..na początek; start--uruchom, komenda "chkdsk".

Earth
Earth
  9 listopada 2011
Draxiu
Draxiu: jak poszla vista to i 7 ruszy nie pękaj

Może i racja ;)

tomas
tomas: memtestem przeskanuj pamięci..na początek; start--uruchom, komenda "chkdsk".

Jedno i drugie już robiłam.

Co do bad sektorów, mam coś takiego i to raczej nie wróży nic dobrego. Nie rzucałam komputerem po ścianach, nie ściągałam niczego takiego, więc nie wiem skąd to. :and:

Idzie coś z tym zrobić?
Trzeba mi, żeby pożył w miarę sprawnie jeszcze z pół roku zanim będę mogła kupić nowy..

A co do logu to rozumiem, że tam nic takiego nie ma? Moja wiedza takich szczegółów już nie sięga, dlatego go wrzuciłam ;)
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  9 listopada 2011
Earth
Earth: Idzie coś z tym zrobić?

Nowy dysk...
Earth
Earth
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nowy dysk...

Tak czułam. Ile ten może podziałać jeszcze? Bo jak już mam coś kupować, to nowy komputer, w ten już się nie opłaca inwestować. Wszystko co istotne sobie już zgrałam :) Tylko czy da się to "połatać" na kilka miesięcy :/
whitestok
whitestok
  9 listopada 2011

spróbuj go jeszcze wyzerować odpowiednim programem...może pomóc :)

Earth
Earth
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: spróbuj go jeszcze wyzerować odpowiednim programem...może pomóc :)

Strasznie się tego boję, wygląda skomplikowanie. Znalazłam jakiś program, spróbuję. Dziękuję za sugestię... :)

Tylko nie wiem co to znaczy "WAŻNA UWAGA: program MHDD działa tylko z dyskami twardymi ustawionymi jako MASTER" :/
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 listopada 2011
Earth
Earth: program MHDD działa tylko z dyskami twardymi ustawionymi jako MASTER" :/

Ciebie to nie dotyczy, ponieważ masz dysk Sata :)
Zdiagnozuj jeszcze dla pewności narzędziem ze strony producenta http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=pl-PL&name=SeaTools&vgnextoid=1d17cac4bdfce010VgnVCM100000dd04090aRCRD
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  9 listopada 2011

Jeszcze jedno..poszukaj w biosie opcji, gdzie można w ustawieniach dysku włączyć tryb ATA z trybu AHCI, bądz Sata...nie wiem, jaki masz bios, następnie ponownie odpal instalkę z partycji recovery...warto spróbować :)

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  9 listopada 2011

Przy takiej ilości błędów jakiekolwiek bawienie się w naprawy jest tylko stratą czasu. Jeśli chcesz koniecznie dalej korzystać z tego dysku stwórz ukrytą partycje w miejscu uszkodzonych sektorów. Obetnie to sporo miejsca ale dysku będzie dało się używać o ile problem nie będzie narastał.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.