kamshot2
kamshot2
  4 listopada 2011 (pierwszy post)

A wiec tak posiadam modem Thomson SpeedTouch 330 , dostawca multimedia 1 MB

komputery
1. laptop ASUS A8H winows XP Sp 2
2. Pecet już dziadziuś ale do internetu w sam raz

Próbowałem przed router z modemem TP-link td-w8910g ale jakoś nie udało się skonfigurować, wiec wpadłem na inny pomysł,

Jakby podłączyć Huba ( 4 USB) do laptopa i do jednego z wyjść w hubie podłączyć modem a do 3 wyjścia 10 metrowy przedłużacz USB i podłączyć do peceta.. ??????

I tu się pytam ludzi co się na tym znają czy będę neta na obu kompach ?

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby podłączyć Huba ( 4 USB) do laptopa i do jednego z wyjść w hubie podłączyć modem a do 3 wyjścia 10 metrowy przedłużacz USB i podłączyć do peceta.. ?????

raczej nie zadziała.

Konto usunięte
Konto usunięte: router z modemem TP-link td-w8910g

a czemu Ci nie wyszło? Jaki komunikat otrzymywałeś?
kamshot2
kamshot2
  4 listopada 2011

bo do konfiguracji była potrzebna płyta CD której nie miałem po drugie zęby zacząć ją trzeba w przeglądarkę wpisać http://192.168.1.1 gdy to wpisywałem pojawiał się błąd ze nie może znaleźć strony wiec oddałem router i pomyślałem wlasnie ze z tą przejsciówlą wyjdzie

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ym..

ja ma tu obok siebie router TP-LINK TL-WR340G i wchodzę w niego właśnie przez adres http://192.168.1.1/

Jeśli nie chciało wejść to znaczy że miał zmieniony adres na inny ;) Trzeba było go zresetować (jest tam taki mały ukryty guzik wciskany igłą czy długopisem)
wtedy spróbować się połączyć.

ale druga sprawa: Łączyłeś się z routerem przez WiFi? czy po kablu? Użyłeś do tego połączenia (komputer-router) przewodu prostego czy crossowanego?
kamshot2
kamshot2
  4 listopada 2011

wifi ten nic ale i tak juz po ptakach bo routera nie wiec jak nie ma innego sposobu to trzeba zakończyć temat i lipa

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wifi ten nic ale i tak juz po ptakach bo routera nie wiec jak nie ma innego sposobu to trzeba zakończyć temat i lipa

zapewne wifi nie było ustawione i za to.

Na router do konfiguracji trzeba się podłączyć przez przewód ;) (no nie zawsze ale tak po prostu zawsze działa)
znajduch
znajduch
  5 listopada 2011

Routery domyślnie mają wyłączone bezpośrednie połączenie przez wifi, pierwsza konfiguracja musi iść przez kabel (chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii). Wtedy można włączyć łączenie się bezprzewodowe.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  6 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Routery domyślnie mają wyłączone bezpośrednie połączenie przez wifi

Obecnie większość ma włączone :)
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza konfiguracja musi iść przez kabel

Ja do mojego AP, kórego mam w puszce na dachu przy antenie łączę się bezprzewodowo, mogę wywalić go do fabrycznych a nawet bez kabla uaktualniam firmware ;) co prawda nie z każdym się tak da, ale poniekąd masz rację..najlepiej przez kabel rozpocząć pierwszą konfigurację ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.