BHF
BHF
  30 października 2011 (pierwszy post)

Witam. Mam problem z kartą sieciową. Co jakiś czas rozłącza mnie i wywala błąd:
karta sieciowa "połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip.

Wyczytałem gdzieś, że może być to problem od strony systemu. Jako, że mam w7 to starsza karta może się z nim gryźć. I teraz moje pytanie, a raczej prośba. Nazwa karty sieciowej, która ma stery pod w7 i nie będzie za droga (nie wydam 700zł na kartę..). Dziękuję za uwagę.

Jacek80
Jacek80
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jako, że mam w7 to starsza karta może się z nim gryźć.

może znając model karty, wystarczy poszukać nowych sterowników u producenta ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Nazwa karty sieciowej

pod jakie gniazdo ma być... PCI czy PCI-e?
BHF
BHF
  30 października 2011
Jacek80
Jacek80: pod jakie gniazdo ma być... PCI czy PCI-e?

Może jedna taka i jedna taka, bo mi to obojętne:P
Shaitan
Shaitan
  30 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może jedna taka i jedna taka, bo mi to obojętne:P

Bardzo ciekawe, a masz na płycie główne oba typu slotów? I oczywiście, czy są wolne? Bo jak piszesz że masz "starą" sieciówkę gryzącą się z siódemką, to wątpię... Poza tym, wbudowana w płytę też powinna być...
Jacek80
Jacek80
  30 października 2011

D-link DGE-528T (na PCI) ta na pewno ma stery pod win7 32 i 64bit, bo ściągnąłem i sprawdziłem i kosztuje średnio 50zł. Nie chce mi się szukać i ściągać sterowników za bardzo, bo duża część producentów udostępnia je w paczkach dla wszystkich systemów a instrukcje obsługi dla większości kart pisane były zanim wyszedł Win7 ;)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  30 października 2011

Adresy masz przydzielane automatycznie, czy ręcznie wpisaną konfigurację? Jeśli automatycznie, spróbuj na ręcznych ustawieniach i odznacz we właściwościach karty Protokół TCP/IP v6.

BHF
BHF
  30 października 2011
tomas
tomas: Adresy masz przydzielane automatycznie, czy ręcznie wpisaną konfigurację? Jeśli automatycznie, spróbuj na ręcznych ustawieniach i odznacz we właściwościach karty Protokół TCP/IP v6.

Hmmm bardziej rozumiem arabski niż to co tu napisałeś xD Ale dzięki.. Poszperam :P
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  30 października 2011

Kliknij na ikonę połączenia sieciowego (pasek zadań), następnie na samym dole masz "Otwórz Centrum sieci i udostępniania" -kliknij...następnie kliknij PPM na żądane połączenie sieciowe i wybierz opcję właściwości...tam w okienku masz różne opcje...odznacz IP v6, następnie klikając na IPv4 kliknij właściwości, wpisz ręcznie ustawienia sieci i zatwierdz :)

BHF
BHF
  31 października 2011
http://img412.imageshack.us/img412/9865/screenen.jpg

Coś mi to nie idzie Tomas.. Doszedłem do tych właściwości niby (okienko całkiem po prawej) i powiedzmy, że wybiorę te użyj następującego ip, ale co tam mam wpisać?
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  31 października 2011

W pierwszym okienku od lewej (na screenie) masz szczegóły. Tam jest informacja, jaki obecnie przyznany jest adres. Sprawdz to w momencie, gdy Ci net działa i przepisz te ustawienia. Masz jeszcze jakiś inny komputer podpięty do sieci? I odznacz to IP v6.

BHF
BHF
  31 października 2011

Ja innego kompa nie mam, ale jako, że to jest osiedlówka to niby jakieś tam kompy się podłączają.

BHF
BHF
  31 października 2011

Działało to i było fajnie, ale i tak potem net padł. Pomógł tylko restart kompa.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  31 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jako, że to jest osiedlówka to niby jakieś tam kompy się podłączają.

Drogą radiową masz internet?
BHF
BHF
  1 listopada 2011
tomas
tomas: Drogą radiową masz internet?

Kabel. Ale jak z sieci publicznej zmieniam w sieć domową, to w mapie sieci widzę jeszcze jeden komputer. Mój przełącznik łączy się z jego i potem jedno połączenie do bramy, a następnie do neta. Nawet nie wiem co to znaczy.
Słyszałem, że w mojej osiedlówce ktoś się podpinał nam pod net i udostępniał dużo plików. I mimo szybkości 35mbit net zamulał.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój przełącznik łączy się z jego

Czyli 2 swiche po drodze...
Konto usunięte
Konto usunięte: i potem jedno połączenie do bramy,

Czyli do serwera-routera.
Możliwe, że router nie wyrabia, ewentualnie któryś swich...trudno jest mi tu się konkretnie wypowiedzieć nie znając topologii (budowy) sieci.
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem, że w mojej osiedlówce ktoś się podpinał nam pod net i udostępniał dużo plików. I mimo szybkości 35mbit net zamulał.

Jeśli udostępniał, to czerpał cały upload...ktoś wziął u Was po prostu łącze UPC, puścił przez router, bez żadnej kontroli ruchu sieciowego..Admina za jaja :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.