Iogin
Iogin
  29 września 2011 (pierwszy post)
Siema!
Mam taki problem.. Chciałem od nowa założyć partycje i zainstalować windowsa 7 na lapku ale nie działa mi cd-rom. W tej chwili stan wygląda tak(informacji nigdy za wiele:)): Lapek a w nim windows vista, niedziałający napęd, czytnik kart, karta 8gb lub przenośny dysk... i potrzebuję pilota np na gg by mi w tym pomógł. Z góry dzieki
:piwo:
Iogin
Iogin
  29 września 2011

I oczywiście obraz 7100x86_EN_RU_UA_PL(vasill).iso windows 7 build

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  29 września 2011

Musisz mieć pendrive ;]

ściagasz program (zapytaj google) i on Ci zgrywa na pena płytę ;]

marudzacy
marudzacy
  29 września 2011

jeszcze jest możliwa instalacja przez sieć ale jak to działą to nie wiem

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
tomas
  29 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze jest możliwa instalacja przez sieć ale jak to działą to nie wiem

Po pierwsze bios musi mieć opcję bootowania przez lan...ale jak to się ma w praktyce, nie wiem...nie instalowałem jeszcze tym sposobem. Prościej jest natomiast zainstalować system, jak już przedmówca wspomniał z Pendrive. Tutaj masz opis http://danowski.pl/aktualnosci/instalacja-windows-7-na-komputerze-bez-napedu-dvd-rom/ z doświadczenia jednak wiem, że nie każdy Pendrive się do tego celu nadaje.
Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  29 września 2011

Najszybciej i najłatwiej będzie programem WinToFlash

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

ale kombinujecie a nie prościej wymienić napęd CD/DVD ?

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011
Iogin
Iogin: ale nie działa mi cd-rom.

ale nie działa bo nie działa czy nie działa bo nie umiem zrobić żeby czytało z płyty ? ;>
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie działa bo nie działa czy nie działa bo nie umiem zrobić żeby czytało z płyty ? ;>

po co płacić za cd-rom? może po prostu da się żyć bez niego ;) mi w lapku padł napęd i żeby instalować system muszę wykręcać dysk, wkładać do kompa, instalować system a przy pierwszym restarcie kompa odłączam i wsadzam do lapka spowrotem.. kombinacja niby jest ale nie muszę kupować napędu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.