JuIia
JuIia
  29 września 2011 (pierwszy post)
Możę ktoś z Was będzie wiedział co to jest, napiszę mniej więcej o co chodzi.
Mianowicie 3 dni temu komputer zakomunikował że są aktualizacja Service Pack'a, więc wiadomo uruchom ponownie bla bla. Po 100% uruchamia się ponownie ale - ekran jest ciemny, zero reakcji. Zrestartowałam go i włączył mi się rescue & recovery. Jako że już miałam taką sytuację kilka razy to zawsze przywracałam ustawienia itp z ost. backup'a. Jednak teraz w ogóle mi się nie chciało przywrócić, (0% przez bite 4 godziny) na domiar złego znowu się zrestartował i wyszło ze bootmgr is missing. Weszłam znowu do rescue, przywróciłam te pliki, niby okej bo normalnie się włącza - do czasu, bo znowu mi się włącza rescue. Zrobiłam wszystko co możliwe, przywracałam ustawienia z ost. backup'a, przywracałam system, włączyłam diagnostykę systemu - wszystko passed. W BIOS'ie też próbowałam i nic.
Pytałam jednego informatyka to powiedział, że niby wszystko powinno byc okej, system powinien się włączać normalnie ale cały czas jest ten cholerny rescue.
Zastanawiam się czy może to być wina możliwie odklejonego klastra.
Jedyne czego nie zrobiłam i jakoś nie bardzo mam ochotę to przywrócenie ustawień fabrycznych.

Miał ktoś tak - wie jak to naprawić, bo nie mam ochoty korzystać z innego laptopa, również chce mi się czekać 3 tygodnie aż wrócę do domu i oddam do naprawy, wolałabym to sama zrobić o ile jest to możliwe.
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  29 września 2011
JuIia
JuIia:

krótko i na temat: kołuj płytkę systemu (klucz systemu powinnaś mieć na obudowie lapsa) wgraj od 0, usuwając partycję recovery ;] jeśli poprosi o klucz wklep z obudowy ;]

chociaż powinien sam się zaaktywować ;p
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  29 września 2011

Być może Ci mbr wywaliło/uszkodziło. Spróbuj go naprawić; w XP komenda pod dosem to fixmbr, natomiast w Viście i 7 komenda bootrec /FixMbr.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  29 września 2011

Jeśli to nic nie da, będziemy dalej temat wałkować...

Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  29 września 2011

Najszybciej i najłatwiej będzie programem WinToFlash

Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  29 września 2011

nie ten temat xD

JuIia
JuIia
  30 września 2011
tomas
tomas: Być może Ci mbr wywaliło/uszkodziło. Spróbuj go naprawić; w XP komenda pod dosem to fixmbr, natomiast w Viście i 7 komenda bootrec /FixMbr.

Nie da się wejść w wiersz poleceń nie mówiąc o samym trybie awaryjnym, bo cały czas włącza się rescue. Jednak to wina klastra, tak sądzę..
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  30 września 2011

Z konsoli odzyskiwania...

JuIia
JuIia
  1 października 2011

Nie da się. :zabawa:

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  2 października 2011
JuIia
JuIia: Nie da się.

Z płyty instalacyjnej próbowałaś?
JuIia
JuIia
  2 października 2011
tomas
tomas: Z płyty instalacyjnej próbowałaś?

Jakbym ją miała to już dawno bym to zrobiła.
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

czeka Cie odzyskiwanie ważnych dokumentów...

whitestok
whitestok
  10 października 2011
JuIia
JuIia: Jakbym ją miała to już dawno bym to zrobiła.

to pożycz od kogoś samą płytkę instalacyjną W7, uruchom komp z płytką i tam będzie opcja "napraw komputer..." czy jakos tak no i tam wybierasz konsolę i wpisujesz komendę, którą podał tomas
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.