gvnia
gvnia
  26 czerwca 2012 (pierwszy post)

Jak myślicie jakie będą lektury na maturze z j.polskiego w 2013r.???:-D

Eve
Eve
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie chcesz takiego zycia ?

chce takiego życia, z którego to JA będę zadowolona, w którym to ja będę studiować to, co lubię i co mnie kręci :ziober2:.
Jeżeli nie rozumiesz tego, to Twój problem, bo wydaje mi się, że to TY nie masz nic więcej do powiedzenia, poza wychwalaniem własnego kierunku of kors.
Btw nie jeden z moich znajomych skonczył dobrą uczelnię, a pracuje w sklepie, czy robi za kierowcę tira, więc nie GENERALIZUJ.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale oplacalne.

opłacalne jest nawet pójście do zawodówki kucharskiej, i znalezienie później pracy, co u mnie jest nietrudne, a jeżeli robi się to, co się kocha, jest prościej.

btw, nie wiem, czy wiecie, ale zmieniła sie podstawa programowa, od tego roku, więc nie mówcie, że dzieciak w gimnazjum nie musi już decydować do dalej, bo ta podstawa programowa mówi inaczej. :ziober2:
ps.mało do powiedzenia ma ten, który nie patrzy obiektywnie na 'problem', tylko uparcie upiera się, że jego 'rozwiązania' są prawidłowe. w dzisiejszych czasach, trzeba być elastycznym. :ziober2:
Strobista
Strobista
  22 lipca 2012
Eve
Eve: Btw nie jeden z moich znajomych skonczył dobrą uczelnię, a pracuje w sklepie, czy robi za kierowcę tira, więc nie GENERALIZUJ.


nie wystarczy skonczyc dobrej uczelni...
wgl co z tego ze skonczysz dobra uczelnie, najdrozszą najlepszą w kraju jak pojdziesz do roboty i nie bedziesz potrafil ogarnąc wszystkich obowiązków albo wcale nie znajdziesz roboty dobrej bo nie masz sily przebicia. i na rozmowach nie bedzie sie wyróżniac niczym innym niz zwykly przecietniak...
typ spojrzy na papierek i powie "dobra szkola ale co z tego jak nie potrafisz wykazac sie w pracy na 100%"

techniczna czy nie. jak wiesz gdzie/ jak lub masz znajomości to robote zawsze znajdziesz.
artubul538
artubul538
  22 lipca 2012

Powiem wam jedno.. brakuje inzynierów i kazdego teraz przyjmą kto sie choć troche przykładał na studiach. Szczególnie w zakresie projektowania, konstruowania i analizy ;) Jestem pewien ze te studia skoncze i pojde do normalnej pracy i nie bd miał przynajmniej stresu o dobra prace ;) Jak komuś zalezy to moze osiagnąć swój cel. A ludzi po zawodówce nie skreślam ;) Tez mogą znaleźć dobra prace ;) Tylko ze tez musza sie w zawodówce przykładać do zajęć ;) Bo mam takie wrażenie ze do zawodówki idą ludzie którym sie nie chce uczyć bo jest tam wyznaczony niski próg punktowy zeby sie dostać...Moge sie mylić ale myśle ze w 99% przypadków tak własnie jest z tą zawodówką.

Eve
Eve
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wystarczy skonczyc dobrej uczelni...

mi tego nie musisz mówić, ale są jeszcze ludzie (pokazywać palcem nie będę!), którzy jeszcze tego nie wiedzą. :ninja:
artubul538
artubul538
  22 lipca 2012

Eve nie gadam z Tobą juz :P

gvnia
gvnia
  22 lipca 2012

Nie wystarczy ukończyć dobrego kierunku bo potrzeba także znajomości,szczęścia,chęci itp . Ale dobrym kierunkiem można się chwalić i mieć satysfakcję że w życiu osiągnęło się coś więcej niż najniższy próg zawodowke. Ale nie wierze że ten po zawodówce będzie w Polsce zarabiał więcej niż ten po studiach. W życiu trzeba dążyć ciągle do doskonałości. I ciągle się uczyć;-) i cały czas myśleć i robić wszystko z głową.

Eve
Eve
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: mieć satysfakcję że w życiu osiągnęło się coś więcej niż najniższy próg zawodowke.

a ja jestem zdania, że trzeba być dumnym z tego, co się ma :ninja: do czego sie doszło,i jakie decyzje sie podjęło. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie wierze że ten po zawodówce będzie w Polsce zarabiał więcej niż ten po studiach.

co nie znaczy, że będzie miał z tego mniejszą satysfakcję :)
każdy, wszystko załatwia po swojemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Eve nie gadam z Tobą juz

brak racjonalnych argumentów?
artubul538
artubul538
  22 lipca 2012

Eve męczysz mnie... Mi jak na razie wszystko co związane z edukacją udaje mi sie zrealizować ;)) Jestem zadowolony z kierunku na którym studiuje i nie trzeba mi nic wiecej ;))

gvnia
gvnia
  22 lipca 2012

Trzeba cieszyć się z tego co się ma- to racja, ale trzba dążyć żeby było jeszcze lepiej i znów się cieszyć.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.