gvnia
gvnia
  26 czerwca 2012 (pierwszy post)

Jak myślicie jakie będą lektury na maturze z j.polskiego w 2013r.???:-D

artubul538
artubul538
  20 lipca 2012

Wystarczą streszczenia ;) Ludzie którzy sie boją matury to o studiach niech zapomną bo tam matura i to sto razy cieższa jest co kazdy semestr ( sesja XD ) :PP

gvnia
gvnia
  20 lipca 2012

Z tego co słyszałam matura a potem już z górki. No jeszcze zależy jaki kierunek studiów

gvnia
gvnia
  20 lipca 2012

Jeżeli by tak było że jak ludzie się boją matury to studia mogą sobiee wykreślić z planów to by było mało studentów bo prawie każdy się boi

artubul538
artubul538
  20 lipca 2012

zgadłas ;P Na niektórych kierunakch jest bardzooo mało chetnych.... Zazwyczaj są to uczelnie techniczne. Tutaj moze nie chodzi o strach ile o zdolność ( oraz cheć ) do regularnego uczenia sie. Bez tego sie nie da na studiach ;)

gvnia
gvnia
  20 lipca 2012

Jak się komuś nie chce uczyć to niech idzie do zawodówki a potem do roboty. Ja tam wolę dłużej się uczyć niż pracować;-)

artubul538
artubul538
  21 lipca 2012

Gvnia brakuje takich ludzi własnie.... Ale po zawodówce tez mozna prace miec. Tylko ze w zawodówce ludziom tez sie nie chce uczyc :PP

gvnia
gvnia
  21 lipca 2012

A ja się muszę męczyć w Lo he

Eve
Eve
  21 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a potem do roboty.

to brzmi tak, jakby ludzie po studiach nie musieli iść do roboty. :crylol:
artubul538
artubul538
  21 lipca 2012

Eve muszą isć - to oczywiste .... ;)) Ale myśle że po studiach bedą bardziej zadowoleni ze swojej pracy niz gdyby mieli robić coś innego ;) Tylko trzeba sobie porządny kierunek studiów wybrać i nie tylko " być studentem " ale również " studiować" :PPP

Eve
Eve
  21 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale myśle że po studiach bedą bardziej zadowoleni

chcesz decydować za ludzi?
skąd wiesz, po czym będą bardziej zadowoleni? Skoro ktoś idzie do szkoły zawodowej to znaczy, że tego chce. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdyby mieli robić coś innego

czasami ludzie na technikum, czy szkole zawodowej, wychodzą lepiej, niz na studiach, więc takie pisanie mnie, lekko mówiąc bawi.
i nie generalizuj, bo to bezsens.
Konto usunięte
Konto usunięte: porządny kierunek studiów wybrać

a są jakieś nieporządne?
artubul538
artubul538
  21 lipca 2012

Eve nie kazdy chce isc do zawodówki... Czasami to czysty strzał :PPP
Czesto ludzie maja ten zawód po szkole zawodowej a i tak nie pracują w tym zawodzie bo albo
takie osoby nic sie nie uczyly w zawodówce i nic nie ogarniają z tego zawodu albo pracodawcy chcą ludzi z wyzszym wykształceniem.
A porządny kierunek studiów to np studia techniczne. Jest tam cieżko ale jak ktoś skończy taki kierunek to prace bedzie miał na wysiągniecie reki. I wiem co pisze bo pierwsze lepsze osoby po moim wydziale maja prace i to bardzo szybko ją załatwili sobie :PP No... wiec ja polecam uczelnie techniczne.
Poza tym ludzie po gimnazjum raczej nie wiedzą co chcą robic w zyciu wiec wybór szkoły sredniej to zazwyczaj czysty strzał albo jak kogos kolega / kolezanka wybiera jakąś szkołe srednią to druga osoba mysli " aaa ona /on tam poszedł to ja tez tam pojde "... I to jest tez bład :P:PP Dlatego LO jest dobrym wyjsciem z tej sytuacji bo masz 3 lata jeszcze zeby sie zastanowic :PPP

Eve
Eve
  21 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami to czysty strzał

:crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czesto ludzie maja ten zawód po szkole zawodowej a i tak nie pracują w tym zawodzie

ludzie po studiach też nie pracują w swoim zawodzie, nawet po tych uczelniach technicznych :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego LO jest dobrym wyjsciem z tej sytuacji bo masz 3 lata jeszcze zeby sie zastanowic

chyba niekoniecznie masz pojęcie, jak teraz wygląda program nauczania. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym ludzie po gimnazjum raczej nie wiedzą co chcą robic w zyciu

ludzie po liceum często też nie wiedzą. ludzie po STUDIACH często nie wiedzą co dalej ;]

być może sie powtórzę. generalizowanie nie jest dobrym wyjściem.
każdy człowiek jest inny. każdy inaczej rozumie dzisiejszy tok nauczania, każdy ma inne możliwości, każdy ma inne marzenia, postanowienia, ambicje i interpretacje.
za przeproszeniem, wciskanie kitów, i wychwalanie swoich kierunków i uczelni to czysty bezsens. o dostaniu się na te świetne, najlepsze debest studia często decydują ułamki punktów, a przecież i tak często takie kierunki są poza zasięgiem przeciętych osób.
jeżeli ktoś chce iść do szkoły zawodowej, pójdzie. jeżeli ktoś wybierze technikum - proszę bardzo. a liceum... po 3latach liceum stwierdzam, że to był błąd, bo z perspektywy czasu wiem, że poszłabym do technikum. ;]
gvnia
gvnia
  21 lipca 2012

Też chciałam do technikum ale nie mogłam. Chodzę do Lo

artubul538
artubul538
  21 lipca 2012

Eve ja napisałem prawde a ty widze to kurcze piszesz cokolwiek bo nie maasz juz nic do powiedzienia na ten temat. Nie czepiaj sie kazdego zdania bo i tak nic tym nie zdziałasz :PP
Kazdy zna swoją sytuacje i niech robi z zyciem co chce. Ja studiuje na uczelni technicznej i jestem zadowolony :)) Nawet mi płaca za nauke wiec wgl nie ma o czym mowic. No moze prowadzący to takie mendy małe ale to juz da sie znieść. Znam osoby które skonczyły moj wydział i bardzo szybko znalazły prace. Nie ma ryzyka ze Cie zwolnia za pół roku, nie ma ryzyka ze Cie beda w pewnym sensie wykorzystywać zebyś robiła ponad norme, jestes zadowolona ze swojej pracy , bardzo dobrze zarabiasz itd... Nie chcesz takiego zycia ?

gvnia
gvnia
  21 lipca 2012

Zgadzam się z artubul538;-) to trudne studia ale oplacalne.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.