Evee
Evee
  25 listopada 2011 (pierwszy post)

Soł, jesteśmy więc po 4dniowych męczarniach związanymi z próbnymi maturami z Operonu.

1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie?
Tak, czy nie? Dlaczego?
2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?
3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe?
4. Jakie macie ogólne wrażenia? Daliście radę?


Mi osobiście nie podobało się czytanie ze zrozumieniem z polskiego, no i teksty na angielskim.
Odpowiedzi były niesamowicie podchwytliwe.

sarkilor
sarkilor
  25 listopada 2011
Evee
Evee: To jest tak beznadziejne, że aż śmieszne.

nam zawsze pani z biologii mówiła, że mamy traktować egzaminatora jak kompletnego kretyna, który nic nie wie, nawet jak się nazywa. :D

Evee
Evee: Obecnie studiujesz coś?


zimuję na elektroradiologii ;-) kierunek fajny, przyciągnęła mnie anatomia i jest na prawdę wspaniała, świetnie mi się jej uczy.. wszystko wpada od razu do głowy. Szkoda, że tak nie mam z materiałem z bio :)
Evee
Evee
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zimuję na elektroradiologii kierunek fajny, przyciągnęła mnie anatomia i jest na prawdę wspaniała, świetnie mi się jej uczy.. wszystko wpada od razu do głowy. Szkoda, że tak nie mam z materiałem z bio

oł, ambitnie.
Czyli polecasz?
Dużo nauki?

Konto usunięte
Konto usunięte: nam zawsze pani z biologii mówiła, że mamy traktować egzaminatora jak kompletnego kretyna, który nic nie wie, nawet jak się nazywa.

Pani od biologii, to moja wychowawczyni i każe nam pisać w odpowiedziach coś, o co nie proszą.:rotfl:
Evee
Evee
  25 listopada 2011
Evee
Evee: każe

KaRZe
Kurka siwa, orta zrobiłam. :rotfl:
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Evee
Evee: Kurka siwa, orta zrobiłam.

Napisałaś dobrze, poprawiłaś na błąd.

Karze jest od kary, każe od nakazu. :)
sarkilor
sarkilor
  25 listopada 2011
Evee
Evee: Czyli polecasz? Dużo nauki?

Polecam. :) Gdyby nie plany na coś innego, to zostałbym tutaj. Nauki jest sporo tylko z początku i na sam koniec(jak mówią starsi koledzy). Z początku - bo narzucają nam szybkie tempo np z anatomii jest jedna część ciała na tydzień. Na ubiegły wtorek mieliśmy całą stopę. :)

Evee
Evee: Kurka siwa, orta zrobiłam.

dobrze napisałaś hahahaha Każe od kazać, karze od kary :D
Evee
Evee
  25 listopada 2011
xyz
xyz: Napisałaś dobrze, poprawiłaś na błąd.


Konto usunięte
Konto usunięte: dobrze napisałaś hahahaha Każe od kazać, karze od kary

:and: dobra, to się wytnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z początku - bo narzucają nam szybkie tempo np z anatomii jest jedna część ciała na tydzień. Na ubiegły wtorek mieliśmy całą stopę.

oł, to juz nie dla mnie. :rotfl:
Sardyn
Sardyn
  25 listopada 2011
Evee
Evee: 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?

Jak masz takie podejście jak ja, to nie. Praktycznie ze wszystkich matur wyszedłem wcześniej, bo mieliśmy ze znajomymi plany na te dni. :D

Evee
Evee: 1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie? Tak, czy nie? Dlaczego?

Każda pora jest dobra, żeby mieć luźny dzień. :P
Evee
Evee
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Praktycznie ze wszystkich matur wyszedłem wcześniej

no ja też, konczyło się o 11:50, a ja wychodzilam o 11:30 bo miałam busa :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Każda pora jest dobra, żeby mieć luźny dzień.

no comments.
Sardyn
Sardyn
  25 listopada 2011
Evee
Evee: no ja też, konczyło się o 11:50, a ja wychodzilam o 11:30 bo miałam busa

Ja tam siedziałem po pół godzinki, żeby ogarnąć co jest.

Evee
Evee: no comments.

Dlaczego? Każda próbna matura to luźniejszy dzień, nigdy nie preferowałem kucia do matury, bazowałem na tym czego uczyłem się na bieżąco i dobrze na tym wyszedłem. :)
aga1012
Posty: 231 (po ~119 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 25
aga1012
  25 listopada 2011
Evee
Evee: 1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie? Tak, czy nie? Dlaczego?

Evee
Evee: 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?


Myślę, że tak. Jeśli komuś zależy na dobrym zdaniu matury to będzie wiedział nad czym musi popracować. Chociaż zdarzają się wyjątki, które nie uczą się na maturę :)

Evee
Evee: 3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe?

Rozszerzona biologia, w sumie dało się napisać, ale i tak zostawiłam kilka zadań.

Evee
Evee: 4. Jakie macie ogólne wrażenia? Daliście radę?

Ogólnie to się nie przejmuję tym czy dobrze czy źle napisałam, bo teraz wiem czego muszę się douczyć:P Ale wkurzył mnie fakt, że zawaliłam język angielski- dokładniej czytanie, mimo, że był banalny...

Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

xyz
xyz
  25 listopada 2011
aga1012
aga1012: Myślę, że tak. Jeśli komuś zależy na dobrym zdaniu matury to będzie wiedział nad czym musi popracować.


Przecież to jest bzdura. Ja miałem zupełnie inne zadania na próbnej, a zupełnie inne na normalnej, a jeszcze inne na poprawkowej.
aga1012
Posty: 231 (po ~119 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 25
aga1012
  25 listopada 2011
xyz
xyz: Przecież to jest bzdura. Ja miałem zupełnie inne zadania na próbnej, a zupełnie inne na normalnej, a jeszcze inne na poprawkowej.

to trudno, to jest moje zdanie, a określając je jako bzdura nie potrafisz uszanować :) Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie na tej głównej. Dajmy na to np matematykę. Załóżmy, że nie rozumiem funkcji, na próbnej się trafią jakieś zadania, nie zrobię ich ale potem ogarnę to, pójdę na maturę w maju a może się nie trafić akurat zadanie z tego działu :D

Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

Evee
Evee
  26 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego? Każda próbna matura to luźniejszy dzień, nigdy nie preferowałem kucia do matury, bazowałem na tym czego uczyłem się na bieżąco i dobrze na tym wyszedłem.

Niech będzie i tak, Srinek :*

aga1012
aga1012: tak zostawiłam kilka zadań.

ja zostawiłam zadanie, gdzie trzeba było wpisać te hormony, coś tam z kijanką,
plus to z jonami K i Na. Nie miałam pojęcia.

aga1012
aga1012: zawaliłam język angielski- dokładniej czytanie

Nie jesteś sama, u mnie większość osób narzekało. :)

xyz
xyz: Przecież to jest bzdura. Ja miałem zupełnie inne zadania na próbnej, a zupełnie inne na normalnej, a jeszcze inne na poprawkowej.


aga1012
aga1012: Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie na tej głównej.

Więc właśnie, zadania mogą być inne, ale przecież zakres obowiązującego materiału ma swój początek i koniec.
explorator666
explorator666
  26 listopada 2011
Evee
Evee: 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?

szczerze....to tym sie raczej nie sugerujcie. ja na próbnej zdałem tylko angola....matme i polaka szlag trafil... a na głównej zdalem wszystko jakimś cudem bez poprawek. starsi koledzy również mówili mi ze próbne zawsze są trudniejsze...wtedy jakoś w to nie wierzylem bo przeciez próbna wg mnie to jest z mniejszego zakresu materiału:woot: to jak moze byc trudniejsza...ale tak bylo:)
najlepiej to nie siedzieć na fotce tylko w ksiązkach wtedy sie zda :mrgreen:
xyz
xyz
  26 listopada 2011

Poza tym, miałem np. znajomego, który zdał matematykę, chemię, biologię i fizykę po 100%, polski na 9%, poprawkę napisał na 15% i finito, skończył na roku.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.