Evee
Evee
  25 listopada 2011 (pierwszy post)

Soł, jesteśmy więc po 4dniowych męczarniach związanymi z próbnymi maturami z Operonu.

1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie?
Tak, czy nie? Dlaczego?
2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?
3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe?
4. Jakie macie ogólne wrażenia? Daliście radę?


Mi osobiście nie podobało się czytanie ze zrozumieniem z polskiego, no i teksty na angielskim.
Odpowiedzi były niesamowicie podchwytliwe.

mysza662
mysza662
  25 listopada 2011
Evee
Evee: 1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie? Tak, czy nie? Dlaczego?

Tak... niektórzy wkońcu sobie uświadomią, że trzeba ruszyć dupę i się wziąść za siebie ;)

Evee
Evee: 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?

hmmm w jakis stopiu tak

Evee
Evee: 3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe?


Rozszezona matma... nie byla chyba az tak trudna, ale nie zmienia to faktu, ze nie zrobilam wszystkich zadan :p

Evee
Evee: 4. Jakie macie ogólne wrażenia? Daliście radę?

Język poległ... czeka mnie jeszcze dużo pracy ;)
Evee
Evee
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozszezona matma

o, ja biologia, też w rozszerzeniu.
I też nie dałam rady zrobić wszystkich zadań.
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Evee
Evee: 1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie? Tak, czy nie? Dlaczego?


Dobre dlatego, że możesz się oswoić z efektem 'wizualnym'. Złe - i tak nic nie dają.

Evee
Evee: 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów?


W ogóle.

Evee
Evee: 3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe?


Nie oglądałem tegorocznych, a co do mojej szkoły - była tylko jedna próbna, z matematyki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak... niektórzy wkońcu sobie uświadomią, że trzeba ruszyć dupę i się wziąść za siebie ;)


Niestety - na maturę większość ludzi się nie uczy a i tak zdaje.
mysza662
mysza662
  25 listopada 2011
xyz
xyz: Niestety - na maturę większość ludzi się nie uczy a i tak zdaje.

No ale ze słabym wynikiem ;) Zalezy, to chyba od tego co kto ma zamiar robić po szkole ;)
Evee
Evee
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale ze słabym wynikiem

Zawsze można poprawić :tak:

xyz
xyz: była tylko jedna próbna, z matematyki.

i już do maja żadnych próbnych? :szok:
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale ze słabym wynikiem ;) Zalezy, to chyba od tego co kto ma zamiar robić po szkole ;)


Ile dla Ciebie to słaby wynik? 30%? 40%? 50%? 60%? 70%? 80%? 90%? 99%?
TenTypRyGuL
TenTypRyGuL
  25 listopada 2011

1. Tak, przynajmniej można sprawdzić siebie a i tak się na bieżąco uczymy wiec czy to robi jakąś różnice ? ;>

2. Nie, nie skąd że znowu. W maju bedziesz pisała nowy test i on bedzie się liczył :)

3. Geografia nawet łatwa ;)

4. Biorą pod uwagę moje umiejętności z Matmy będę miał pewnie maxa, a reszta to się okaże ;d

Evee
Evee
  25 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Matmy będę miał pewnie maxa

Nie gadam z Tobą. :rotfl:
nie no, zazdroszczę.
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Evee
Evee: i już do maja żadnych próbnych?


Żadnych. Na dodatek próbnej nie zdałem. Nie uczyłem się także z dodatkowych, które zdawałem już w maju. A i tak pięknie ładnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Geografia nawet łatwa ;)


A co chcesz mieć z dodatkową geografią? Geografie czy obsługę turystyki?
\o/
Evee
Evee
  25 listopada 2011
xyz
xyz: Nie uczyłem się także z dodatkowych, które zdawałem już w maju. A i tak pięknie ładnie.

Tzn na ile %?
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Evee
Evee: Tzn na ile %?

To zależy z czego. Biologię zdałem na 70%, chemię na 61%, polski 100%/100%, angielski 100%/100%, wos 71%, matematyki nie zdałem, w sierpniu 82%.
sarkilor
sarkilor
  25 listopada 2011
Evee
Evee: 1. Czy uważacie, że to dobry pomysł na robienie próbnych matur w listopadzie? Tak, czy nie? Dlaczego? 2. Sądzicie, że wyniki z próbnych matur jakoś przelewają się na wyniki majowych egzaminów? 3. Jak oceniacie stopień trudności arkuszy z przedmiotów, które wybraliście jako dodatkowe? 4. Jakie macie ogólne wrażenia? Daliście radę?


1. Uważam, że to dobry pomysł. Po tej próbnej maturze wiemy jakie mamy braki i co musimy jeszcze opanować. No i warto pracować nad kluczem wcześniej, niż tylko 2tyg przed maturą ;-)
2. To zależy od tego, na czym chcemy się najbardziej skupić. Z próbnych z podstawowych przedmiotów miałem mniej więcej takie same wyniki jak w maju, poza chemią, gdzie z próbnych miałem po 20-40%, a w maju 80 bo późno zacząłem się do niej uczyć. :)
3. Wszystko można opanować/wykuć. Ale nawet jak opanujemy/wykujemy coś, to nie koniecznie trafimy w klucz, przez co dostajemy 0 punktów. Moja znajoma straciła tak 9 punktów, ja tylko 4.
4. To pytanie nie jest dla mnie, nie pisałem tych próbnych, jestem absolwentem podwyższającym wynik z bio/chem ;-)
Evee
Evee
  25 listopada 2011
xyz
xyz: To zależy z czego. Biologię zdałem na 70%, chemię na 61%, polski 100%/100%, angielski 100%/100%, wos 71%, matematyki nie zdałem, w sierpniu 82%

o, nieźle. :brawo:
Ale w sumie, to i tak w 100% nie odzwierciedla prawdziwej i całkowitej wiedzy ucznia.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Uważam, że to dobry pomysł. Po tej próbnej maturze wiemy jakie mamy braki i co musimy jeszcze opanować. No i warto pracować nad kluczem wcześniej, niż tylko 2tyg przed maturą

Owszem, fakt. ale ja Jednak bym wolała tą próbną jeszcze we wrześniu, żebym miała więcej czasu na poprawki wszelkich niedociągnięć.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Wszystko można opanować/wykuć. Ale nawet jak opanujemy/wykujemy coś, to nie koniecznie trafimy w klucz, przez co dostajemy 0 punktów.

Dokładnie.
Co do kluczy, nie rozumiem sensu pisania tych wypracować z kluczem, gdzie muszę trafić w coś, co ktoś pomyślał :rotfl:
To jest tak beznadziejne, że aż śmieszne.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. To pytanie nie jest dla mnie, nie pisałem tych próbnych, jestem absolwentem podwyższającym wynik z bio/chem

Obecnie studiujesz coś?
xyz
xyz
  25 listopada 2011
Evee
Evee: o, nieźle. Ale w sumie, to i tak w 100% nie odzwierciedla prawdziwej i całkowitej wiedzy ucznia.


Nigdy nic nie będzie odzwierciedlało prawdziwej i całkowitej wiedzy. Na dodatek - nie uczyłem się na maturę. Dopiero teraz na studiach muszę się uczyć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.