RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 kwietnia 2011 (pierwszy post)


Temat dla maturzystów



Przed

Jak przygotowania ?
Jakie tematy wybraliście ?
Którego przedmiotu obawiacie się najbardziej ?


----------------------------------------

Po

Jak wam poszło abiturienci ?



Zapraszam do dyskusji
...Ignorance is bliss...
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bok sześcianu "1", a ja to przeczytałem jako "l"

widzę nie tylko ja jestem takim geniuszem :lol:

ja doliczyłam do 30% i dalej nie liczę , ile będzie tyle będzie, ale nie liczę na jakiś super wysoki wynik. :P

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

sarkilor
sarkilor
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widzę nie tylko ja jestem takim geniuszem


mam nadzieję, że na chemii będę bardziej ogarnięty haha ;D wielka szkoda jest tracić punkty przez to, że się nie doczytało/przeczytało źle/ źle sformułowało się odpowiedź itd. Ale to co wiem na pewno, to.. idąc za Podgurem;

Konto usunięte
Konto usunięte: Fotkowi maturzyści na pewno zdadzą:D


pozdrawiam :skok:

Ps jeżeli stresujecie się ANGIELSKIM tak jak moi znajomi to zapewne, tak jak oni, siedzicie z nosami w podręcznikach do angielskiego i czytacie jakieś przydatne zwroty, uczycie się słówek i patrzycie na wzory ogłoszeń i listów. Cieszę się, że miałem możliwość wieloletniego e-mailowania z dalszą rodziną po angielsku. To powinno mi zapewnić wynik rzędu 70%+ ;D
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fotkowi maturzyści na pewno zdadzą:D

Nie ma innej opcji ;) :mrgreen:

Ciekawe z czym jutro wyskoczą na angielskim..:ninja:
Mam nadzieję, że nie będzie żadnej ankiety bądź instrukcji , tylko jakaś notatka lub pocztówka :)
A co do długiej formy to życzyłabym sobie jakiś w miarę prosty list prywatny lub ewentualnie reklamację, albo o pracę. :)

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

marta0859
marta0859
  5 maja 2011

polski był bardzo łatwy, takie mam odczucia, ale matma to jakieś nieporozumienie, próbna i ta z poprzedniego roku była dużo łatwiejsza.
no ale nic, poczekamy do wyników, może te 30% będzie, oby, nawet nie sprawdzam na razie żeby się nie zniechęcać w razie czego do następnych egzaminów.
angielskim się nie stresuję w ogóle, matura z angielskiego to przyjemność, najłatwiejszy egzamin z wszystkich trzech obowiązkowych.

aresztovana
aresztovana
  5 maja 2011

Uh.. poprawiam w tym roku ang.. 2lata temu zawalilam a byla taka prosta:( no ale wina nauczycieli co pol roku inny no i moja lenistwo nie wymagali to sie nie uczyłam..ale w tym roku chodzialam od listopada na korki moja wiedza jest wieksza. I hope that I will pass an MaTURA exam:D

boje sie czytania i słuchania;p masakra;/ z pisaniem jakos problmów nie mam chyba,ze walna cos z kosmosu.. licze na pocztówke, wiadmosc do znajomego, ogloszenie o zgubie lub zaposzenie. No i chcaialbym prosty list albo podanie o prace, albo o jakiejs zgubie, alboe z zażaleniem lub prosba o info:D

Mam do Was pytanie czy trzeba pisac bardzo poprawnie gramatycznie na podstawie czy raczej tylko zeby zrozumieli:(boje sie,że pod wplywem stresu zawale

marta0859
marta0859
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Uh.. poprawiam w tym roku ang.. 2lata temu zawalilam a byla taka prosta:( no ale wina nauczycieli co pol roku inny no i moja lenistwo nie wymagali to sie nie uczyłam..ale w tym roku chodzialam od listopada na korki moja wiedza jest wieksza. I hope that I will pass an MaTURA exam:D boje sie czytania i słuchania;p masakra;/ z pisaniem jakos problmów nie mam chyba,ze walna cos z kosmosu.. licze na pocztówke, wiadmosc do znajomego, ogloszenie o zgubie lub zaposzenie. No i chcaialbym prosty list albo podanie o prace, albo o jakiejs zgubie, alboe z zażaleniem lub prosba o info:DMam do Was pytanie czy trzeba pisac bardzo poprawnie gramatycznie na podstawie czy raczej tylko zeby zrozumieli:(boje sie,że pod wplywem stresu zawale

Nie wiem jak można nie zdać matury z angielskiego chociażby na te 30%. Trzeba być mistrzem : )
I nie ma się czego bać... bez żadnego przygotowania można zaliczyć podstawę na co najmniej 70%.
Z tego co wiem za gramatykę też są jakieś punkty, ale jak źle napiszesz to może 1-2 Ci góra odejmą, najważniejsze jest to, żeby przekazać wszystkie informacje zawarte w tych "kropkach" : )
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak można nie zdać matury z angielskiego chociażby na te 30%. Trzeba być mistrzem : ) I nie ma się czego bać... bez żadnego przygotowania można zaliczyć podstawę na co najmniej 70%.

Nie każdy jest dobry z języków. ;)
Choć moim zdaniem matura z angielskiego jest bardzo łatwa, z dwóch próbnych miałam ponad 80%, a z ustnej 90% , więc jakoś bez stresu przed jutrem.
Wezmę na spontana ;)

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

sarkilor
sarkilor
  5 maja 2011

nie lubię słuchania, niektórzy ludzie na tych nagraniach strasznie niewyraźnie mówią i trudno jest mi wyciągać jakiekolwiek informacje. Jak z rodziną i nauczycielami porozumiewam się bez problemów, to tutaj tracę najwięcej punktów z całej matury, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło mieć za listening 100% dobrze. A próbne poszły tak sobie, 74% z pisemnej i 90% z ustnej. :)

marta0859
marta0859
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie każdy jest dobry z języków. ;)

Ale nawet dla osób, które są z nich słabe ta matura chyba powinna być łatwa, co to za filozofia wyłapać kilka informacji z lysningów i przeczytać coś w tekście czy liścik napisać? Przynajmniej te 30% z angielskiego nie jest ciężko zdobyć...

Konto usunięte
Konto usunięte: Choć moim zdaniem matura z angielskiego jest bardzo łatwa, z dwóch próbnych miałam ponad 80%, a z ustnej 90% , więc jakoś bez stresu przed jutrem. Wezmę na spontana ;)

Dzisiejsza łatwa była : ) Ja z próbnej miałam 87%, może to nie był rewelacyjny wynik ale najgorszy też nie. zobaczymy jak będzie teraz. A ustnej próbnej nigdy nie miałam o.O chyba że na lekcji, ale dobrze mi szło więc się nie przejmuję, przynajmniej nie podstawą
sarkilor
sarkilor
  6 maja 2011

Boże, daj rozszerzenie z chemii tak samo łatwą jak dzisiejszy angielski. :D Było banalnie proste! Było łatwiejsze niż egzamin gimnazjalny ;D i pierwszy raz mam chyba maksa ze słuchania ;D

explorator666
explorator666
  6 maja 2011

ze słuchaniem to jest masakra...na angielskim.
Gówno słychać...gościu gada tak samo jak ta typiara co zapowiadała samoloty w "Misiu" S. Bareji...

Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  6 maja 2011

Moim zdaniem bardzo łatwa była i ciężko by było jej nie zdać. :D :mrgreen:
Listening dosyć wyraźnie, łatwo było wyłapać ;)
Z 1 części mam 33/35, a z drugą myślę, że wszystko jest ok :D
Bo zazwyczaj miałam problem z listeningiem, a dzisiaj tylko jeden błąd. :P

Jest tu ktoś bardzo dobry z angielskiego i mógłby mi sprawdzić tą część pisemną? :P

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

sarkilor
sarkilor
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Gówno słychać...gościu gada tak samo jak ta typiara co zapowiadała samoloty w "Misiu" S. Bareji...


może odtwarzacz mieliście popsuty? U nas było słychać bardzo wyraźnie, co zawsze było dla mnie problemem, dziś tego nie było. :)

Chrupcia, przecież zdałaś, ciesz się tym. ;D
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: może odtwarzacz mieliście popsuty? U nas było słychać bardzo wyraźnie, co zawsze było dla mnie problemem, dziś tego nie było. :)


Dokładnie ;)
Ja wszystko dobrze i wyraźnie zrozumiałam :)

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Brzeginka
Brzeginka
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie ;) Ja wszystko dobrze i wyraźnie zrozumiałam :)

U mnie też wszystko było gitara. Notabene matura z angielskiego była tak łatwa, że po części słuchowej pół sali miało banany na ryjach :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.