91kasia
91kasia
  13 maja 2010 (pierwszy post)

Ma ktoś może taki temat na ustnym polskim? jakie macie lektury?
Pochwalcie się swoimi tematami ;)

julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: miałam łatwe pytania. Wszyscy mówili, że komisja przed którą odpowiadałam była wredna, zadawała jakieś wredne pytania. ja tego nie zauważyłam. Nie wiem, może akurat trafiłam na ich dobry dzień, może po prostu trzeba być miłym dla nich :) On zdał na 6 punktów, ale to dlatego, że uczył się pracy na godzinę przed wejściem :)

nie dziwię się. :woot: w zasadzie. :mrgreen: ale zdał!
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010

@julCiak69:
a ty miałaś już ustną, czy dopiero przed Tobą? :)

julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ty miałaś już ustną, czy dopiero przed Tobą? :)

niestety przede mną. 20stego na 9rano. :lol:
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010
julCiak69
julCiak69: niestety przede mną. 20stego na 9rano.

powodzenia :)
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: powodzenia :)

nie dziękuję, aby nie zapeszyć :D
shamaramorgan
shamaramorgan
  15 maja 2010
julCiak69
julCiak69: nie dziękuję, aby nie zapeszyć :D

jeśli jesteś dobrze przygotowana ze swojego tematu, przeczytałaś lektury, to nie ma bata, żeby komisja Cię zagięła :)
julCiak69
julCiak69
  16 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli jesteś dobrze przygotowana ze swojego tematu, przeczytałaś lektury, to nie ma bata, żeby komisja Cię zagięła :)

tylko, że ja się odnoszę bardziej do obrazów, niż do tego co Witkacy tworzył. :ninja:
bo końcówka tematu brzmi: "Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki". u Kahlo to obrazy jej. wiadomo, do czego się odnoszą. ale Witkacy leży i płacze. :nie:
shamaramorgan
shamaramorgan
  16 maja 2010
julCiak69
julCiak69: tylko, że ja się odnoszę bardziej do obrazów, niż do tego co Witkacy tworzył. bo końcówka tematu brzmi: "Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki". u Kahlo to obrazy jej. wiadomo, do czego się odnoszą. ale Witkacy leży i płacze.

wredna komisja może zapytać o Witkacego. Mniej wredna, zapyta dlaczego wybrałaś ten a nie inny temat :)
Ale jeśli masz obrazy, masz łatwiej, bo patrzysz na nie i możesz coś tam sobie wymyślić :)

Masz ciekawy temat, ale ja bym go nie wzięła :)
julCiak69
julCiak69
  17 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wredna komisja może zapytać o Witkacego. Mniej wredna, zapyta dlaczego wybrałaś ten a nie inny temat :) Ale jeśli masz obrazy, masz łatwiej, bo patrzysz na nie i możesz coś tam sobie wymyślić :)

z jego tekstów mam tylko "Szewców" oraz "Wariata i zakonnicę" sporo mam w literaturze przedmiotu. teksty o nim, m.in. napisane przez Miłosza. u Kahlo tekstów literackich nie ma. chyba, że ktoś o niej pisał. :tak: jej obrazy są łatwe. :) ale on, on jest jakąś masakrą. ogarniam go. mam nawet zdanie, że jego życie byłoby idealnym materiałem na scenariusz. i mam do tego argumenty oczywiście ;) ale mam jeszcze 3dni. może zdążę go jeszcze do końca ogarnąć i go opisać sobie, żeby wiedzieć, co powiedzieć. Bo o Kahlo wszystko wiem.

btw:
można mieć kartkę z datami ich narodzin? czy dać to w prezentacji multimedialnej??

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz ciekawy temat, ale ja bym go nie wzięła :)

Dokładnie brzmi:
Witkacy o Kahlo. Podobni, czy różni. Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki? cały czas mi wynika, że różnice ich łączą w pewien sposób, a te podobieństwa jeszcze ten "związek" zacieśniają... :woot:
ja dałam do niego podwaliny ponad rok temu. koniecznie chciałam Kahlo, ale nie miałam z kim zestawić. nie miałam pomysłu. dziadek podsunął, skoro ona też była kontrowersyjna, to tez trzeba osobę kontrowersyjną. dlatego Witkacy :D
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2010
julCiak69
julCiak69: z jego tekstów mam tylko "Szewców" oraz "Wariata i zakonnicę" sporo mam w literaturze przedmiotu. teksty o nim, m.in. napisane przez Miłosza. u Kahlo tekstów literackich nie ma. chyba, że ktoś o niej pisał. jej obrazy są łatwe. :) ale on, on jest jakąś masakrą. ogarniam go. mam nawet zdanie, że jego życie byłoby idealnym materiałem na scenariusz. i mam do tego argumenty oczywiście ;) ale mam jeszcze 3dni. może zdążę go jeszcze do końca ogarnąć i go opisać sobie, żeby wiedzieć, co powiedzieć. Bo o Kahlo wszystko wiem.

Oczywiście jest film na temat życia Witkacego. Nie jestem pewna, czy wyszedł już do kina, czy premiera nastąpi na dniach :)

Możesz mieć jedynie konspekt i kartkę z cytatami (o ile wpisałaś je w materiałach pomocniczych), więc chyba bezpieczniej wrzucić daty w prezentację :)

julCiak69
julCiak69: Dokładnie brzmi: Witkacy o Kahlo. Podobni, czy różni. Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki? cały czas mi wynika, że różnice ich łączą w pewien sposób, a te podobieństwa jeszcze ten "związek" zacieśniają... ja dałam do niego podwaliny ponad rok temu. koniecznie chciałam Kahlo, ale nie miałam z kim zestawić. nie miałam pomysłu. dziadek podsunął, skoro ona też była kontrowersyjna, to tez trzeba osobę kontrowersyjną. dlatego Witkacy :D

Sama napisałaś sobie ten temat? :szok2: masakra :)
julCiak69
julCiak69
  17 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście jest film na temat życia Witkacego. Nie jestem pewna, czy wyszedł już do kina, czy premiera nastąpi na dniach :) Możesz mieć jedynie konspekt i kartkę z cytatami (o ile wpisałaś je w materiałach pomocniczych), więc chyba bezpieczniej wrzucić daty w prezentację :)

jest :tak: "Mistyfikacja" :tak: Stary Stuhr gra Witkacego właśnie, a młody UBEKA :tak: wybieram się, jak sójka za morze na ten film. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Sama napisałaś sobie ten temat? :szok2: masakra :)

nie dokładnie w ten sposób. inaczej sformułowany był, gdy ja go tworzyłam :>
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2010
julCiak69
julCiak69: jest "Mistyfikacja" Stary Stuhr gra Witkacego właśnie, a młody UBEKA wybieram się, jak sójka za morze na ten film.

też chętnie bym go obejrzała :)

julCiak69
julCiak69: nie dokładnie w ten sposób. inaczej sformułowany był, gdy ja go tworzyłam :>

i ktoś Ci go zmienił?
julCiak69
julCiak69
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: też chętnie bym go obejrzała :)

ale chyba tego już u mnie nie grają ;| zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, jak bum-cyk-cyk!

Konto usunięte
Konto usunięte: i ktoś Ci go zmienił?

owszem, bo trzeba było to dać polonistce, która nas uczy. tak to zmieniła, jak widać :> że wychodzi na to, że masło jest maślane. :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.