91kasia
91kasia
  13 maja 2010 (pierwszy post)

Ma ktoś może taki temat na ustnym polskim? jakie macie lektury?
Pochwalcie się swoimi tematami ;)

pijana
pijana
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Motyw wsi w literaturze :ninja:
SkokDoWody
SkokDoWody
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma ktoś może taki temat na ustnym polskim? jakie macie lektury? Pochwalcie się swoimi tematami ;)


motyw dziecka :ninja:
dorota051991
dorota051991
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Literackie portrety kochanków
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Funkcjonowanie motywu końca świata w literaturze i sztuce różnych epok.
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma ktoś może taki temat na ustnym polskim? jakie macie lektury? Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Witkacy i Kahlo. Podobni czy różni? Omów podobieństwa i różnice wynikające z biografii i rozumienia sztuki? :zakochany:
agniesiaO3
agniesiaO3
  14 maja 2010

Idealiści, ich wizje i dązenia... omawiam lalke, bezdomnych, dziady i konformiste

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Obraz życia w okupowanej Warszawie. :)
miałam Zdążyć przed Panem Bogiem, Początek i Kolumbów. Rocznik 20.
Priceless88
Priceless88
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Topos Nike w rzeźbie starożytnej Grecji i polskiej poezji współczesnej. Omów zagadnienie na wybranych przykładach .
;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Dramat Pokolenia Kolumbów wyrazony w literaturze...

Zdałam na 100% :)
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdałam na 100% :)

gratulacje! a z czego Cię dokładnie pytali, jeśli chodzi o Twój temat?
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010
julCiak69
julCiak69: gratulacje! a z czego Cię dokładnie pytali, jeśli chodzi o Twój temat?

Zadali mi dwa (w sumie trzy, bo jedno było dopełnieniem) pytania. Pierwsze to było jaki wiersz według mnie najbardziej odzwierciedla dramat pokolenia Kolumbów.
drugie pytanie to miałam wyjaśnić znaczenie tytułu "Kamienie na szaniec".

Kolega, który miał ten sam temat, maturę miał równolegle z inną komisją dostał trudniejsze pytania. Miał opowiedzieć coś o Iliadzie (w swojej prezentacji miał cytat "...my karty Iliady.." Ja miałam ten sam wiersz, ale nie cytowałam go.) albo opowiedzieć czym jest wiersz Ocalony w stosunku do wiersza Lament. Komisja zadała mu ok 10 pytań...
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pochwalcie się swoimi tematami ;)

Postaci feministek w literaturze. Omów interesujące - twoim zdaniem - postaci. Przedstaw stosunek autora do przedstawionych postaci oraz sposób kreowania bohaterek.
19/20 :mrgreen:
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zadali mi dwa (w sumie trzy, bo jedno było dopełnieniem) pytania. Pierwsze to było jaki wiersz według mnie najbardziej odzwierciedla dramat pokolenia Kolumbów. drugie pytanie to miałam wyjaśnić znaczenie tytułu "Kamienie na szaniec". Kolega, który miał ten sam temat, maturę miał równolegle z inną komisją dostał trudniejsze pytania. Miał opowiedzieć coś o Iliadzie (w swojej prezentacji miał cytat "...my karty Iliady.." Ja miałam ten sam wiersz, ale nie cytowałam go.) albo opowiedzieć czym jest wiersz Ocalony w stosunku do wiersza Lament. Komisja zadała mu ok 10 pytań...

czyli całkiem nieźle :D
a na ile on zdał?
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010
julCiak69
julCiak69: czyli całkiem nieźle :D a na ile on zdał?

miałam łatwe pytania. Wszyscy mówili, że komisja przed którą odpowiadałam była wredna, zadawała jakieś wredne pytania. ja tego nie zauważyłam. Nie wiem, może akurat trafiłam na ich dobry dzień, może po prostu trzeba być miłym dla nich :)

On zdał na 6 punktów, ale to dlatego, że uczył się pracy na godzinę przed wejściem :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.