powerorginal
powerorginal
  7 maja 2010 (pierwszy post)

Czesc pisze sobie wlasnie prace (w srode zdaje ustny ) tematyka mojej pracy jest bunt ... i potrzebuje paru przykladów gdzie w wyniku buntu cywilizacja zrobiła krok do przodu .... cos w stylu mitu o Dedalu i Ikarze tylko cos realnego i naukowego Jak żarówka Thomasa Edisona ... wazne zeby odkrycie wynikalo ze sprzeciwu wobec panujacych praw ...

powerorginal
powerorginal
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja juz na szczescie po.... ufff

i jak wynik ?? jaki temat i pytania??

Konto usunięte
Konto usunięte: Galileusz

o tez dobre :D .. dziekowac
Konradziq
Konradziq
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i potrzebuje paru przykladów gdzie w wyniku buntu cywilizacja zrobiła krok do przodu

Kopernik?
Poza tym, bunt pewnej czarnoskórej Amerykanki, która to nie chcąc usiąść w odpowiedniej strefie wydzielonej w autobusie dała przykład i rozpoczęła walkę o równe traktowanie niezależnie od koloru skóry. (jak chcesz coś więcej na ten temat, to dopiszę)

Konto usunięte
Konto usunięte: postaci feministek w literaturze. omów interesujące - Twoim - zdaniem postaci. przedstaw stosunek autora do przedstawianych postaci oraz sposób kreowania bohaterek xD

Ot, ciekawy, ciekawy. Tak może trochę poza tematem, jakie przykłady wybrałaś? ;>
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konradziq
Konradziq: Ot, ciekawy, ciekawy.

a dziękuję :)

Konradziq
Konradziq: Tak może trochę poza tematem, jakie przykłady wybrałaś? ;>

'Martę' Orzeszkowej i Justynę Orzelską z 'Nad Niemnem', Siłaczkę, Irinę z 'Szewców' i Gretkowskiej 'Polkę' [jej dziennik z czasu ciąży]
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Irinę z 'Szewców'

a nie Irenę? :woot:
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: a nie Irenę?

nie, Irina , co prawda pierwowzorem tej postaci była Irena Solska :)
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, Irina , co prawda pierwowzorem tej postaci była Irena Solska :)

kurde, mowa o tej Księżnej, nie? Ona była Irena też. :tak: ta postać nie jest feministką. ona ma wybujałe potrzeby erotyczne.
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: kurde, mowa o tej Księżnej, nie? Ona była Irena też.

Nie, to nie była Irena. Nie wiem, z czego wnosisz, iż była to Irena. Wystarczy spojrzeć w durne opracowania lektur w internecie.

julCiak69
julCiak69: ta postać nie jest feministką.

a co rozumiesz pod pojęciem 'feminizm' ?

julCiak69
julCiak69: ona ma wybujałe potrzeby erotyczne.

gardzi facetami, chce wprowadzić babomatriarchat, jej siłą jest seksapil, cechuje ją mizoandria - to chyba wystarczy.
Konradziq
Konradziq
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: kurde, mowa o tej Księżnej, nie? Ona była Irena też. ta postać nie jest feministką. ona ma wybujałe potrzeby erotyczne.

Google podają Irinę :ninja:.
"Irina chciałaby wprowadzić ustrój matriarchalny, a jako środek do zdobycia władzy wybrała sobie właśnie swoją seksualność." *źródło
czyt. władza kobiet ;-)

PS Nie pisz z banem :ninja:.
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konradziq
Konradziq: Poza tym, bunt pewnej czarnoskórej Amerykanki, która to nie chcąc usiąść w odpowiedniej strefie wydzielonej w autobusie dała przykład i rozpoczęła walkę o równe traktowanie niezależnie od koloru skóry. (jak chcesz coś więcej na ten temat, to dopiszę)

w ten sposób pod to możemy Luther'a King'a podciągnąć :)
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, to nie była Irena. Nie wiem, z czego wnosisz, iż była to Irena. Wystarczy spojrzeć w durne opracowania lektur w internecie.

właśnie na nie patrze. :ziew:
Księżna Irena Wsiewołodowna Zbereźnika-Podberezka jest młodą (27-28 letnią kobietą), piękną [...]
info pochodzi stąd. klik!

Konto usunięte
Konto usunięte: a co rozumiesz pod pojęciem 'feminizm' ?

kobieta bez faceta, gardząca nimi. sama się spełnia bez niego. :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: gardzi facetami, chce wprowadzić babomatriarchat, jej siłą jest seksapil, cechuje ją mizoandria - to chyba wystarczy.

czy siłą? nie uznałabym to za siłę. raczej przewagę. :tak:
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konradziq
Konradziq: Google podają Irinę

ja znalazłam ją jako Irenę...:wtf:

Konradziq
Konradziq: PS Nie pisz z banem

to ja mam bana?!
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: właśnie na nie patrze.

dobrze, w takim razie proponuję jutro wycieczkę do biblioteki - autor, Witkiewicz.

julCiak69
julCiak69: kobieta bez faceta, gardząca nimi. sama się spełnia bez niego.

w takim razie, Irina również to spełnia. ;]

zresztą - pojęcie feminizm jest wielowymiarowe. także, no.
Konradziq
Konradziq
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w ten sposób pod to możemy Luther'a King'a podciągnąć :)

Tyle, że to od tej kobiety się zaczęło ;-). To później Martin miał sen :ninja:.

julCiak69
julCiak69: kobieta bez faceta, gardząca nimi. sama się spełnia bez niego.

Stereotypowe postrzeganie :ninja:.
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konradziq
Konradziq: Tyle, że to od tej kobiety się zaczęło ;-). To później Martin miał sen .

Być może - nie wnikam, tylko że on jest bardziej znaną postacią :)

Konradziq
Konradziq: Stereotypowe postrzeganie .

dokładnie, o tym też mam w pracy :]
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dobrze, w takim razie proponuję jutro wycieczkę do biblioteki - autor, Witkiewicz.

no Co Ty nie powiesz. :lol: chyba Witkacy. nie zapominaj, że tego pseudonimu używał częściej. zresztą sama mam o nim temat, ale porównuję go z Kahlo.

Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie, Irina również to spełnia. ;] zresztą - pojęcie feminizm jest wielowymiarowe. także, no.

ja jedynie je toleruję, gdy chcę zrobić coś sama. facet nie jest mi potrzebny do wbijania gwoździ, cy do naprawy samochodu. samej jest mi łatwiej.

Konradziq
Konradziq: Stereotypowe postrzeganie

może. ale ono mi całkiem pasuje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.