MiniMegaZord
MiniMegaZord
  9 stycznia 2010 (pierwszy post)

muszę napisać recenzję 'Pana Tadeusza', oczywiście książki.
Nie przeczytałam tego, bo stwierdziłam, że w gimnazjum nie ma sensu czytać całej książki i się z tym męczyć -_- przeczytam to jak powiedzmy 'dojrzeje' do tego.

Mógłby mi ktoś jakoś pomóc z tym ?

bez zbędnych komentarzy proszę -_-

kuba92762
kuba92762
  9 stycznia 2010

Chyba sobie kpisz...
Wejdz sobie na klp.pl i chociaz streszczenie przeczytaj i nie licz, ze zrobimy to za ciebie.

MiniMegaZord
MiniMegaZord
  9 stycznia 2010

chyba czytałam streszczenie -.-

shamaramorgan
shamaramorgan
  9 stycznia 2010

a co mamy zrobić? napisac za Ciebie?
sama napisz, my poprawimy ewentualne błędy.

julCiak69
julCiak69
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

w Twoim słowniku zdecydowanie pomóc jest jako zróbcie to za mnie. My tu nie odrabiamy prac domowych za innych, tym co im się nie chce, bo oni nie wiedzą jak. my możemy ewentualnie naprowadzić, a później poprawić błędy, więc pisz to, a nie siedzisz na fotce. :ninja:
DangerousRelations
DangerousRelations
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie przeczytałam tego, bo stwierdziłam, że w gimnazjum nie ma sensu czytać całej książki i się z tym męczyć

jak można tego nie czytać...
hańba..
ladymadgirl
ladymadgirl
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: że w gimnazjum nie ma sensu czytać całej książki i się z tym męczyć -_- przeczytam to jak powiedzmy 'dojrzeje' do tego.

a kiedy dojrzejesz? jak będziesz mieć 30 lat? :zonk:
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: muszę napisać recenzję 'Pana Tadeusza', oczywiście książki. Nie przeczytałam tego, bo stwierdziłam, że w gimnazjum nie ma sensu czytać całej książki i się z tym męczyć -_- przeczytam to jak powiedzmy 'dojrzeje' do tego. Mógłby mi ktoś jakoś pomóc z tym ?bez zbędnych komentarzy proszę -_-

Przeczytaj streszczenie tej książki i napisz sama recenzje. Ewentualnie obejrzyj film.
A jeśli chodzi o streszczenie to w google wpisujesz " streszczenie Pana Tadeusza " i czytasz:tak:

Poza tym nie wmawiaj sobie, że to przeczytasz jak dojrzejesz, bo to nieprawda. Zresztą " Pan Tadeusz " jest pisany dość prostym językiem z racji tego dla kogo był pisany, więc nie rozumiem w czym tkwi problem.
GetBusy
GetBusy
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mógłby mi ktoś jakoś pomóc z tym ?

Proponuję film obejrzeć :)
Nam babka nie kazała czytać długich książek, puszczała filmy:)

Znam go na pamięć, bo mi się podobał, tak jak Lalka :zakochany:
julCiak69
julCiak69
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam go na pamięć, bo mi się podobał, tak jak Lalka

mi się Lalka nie podobała. Pan Tadeusz natomiast bardzo. Żebrowski według mnie spisał się na medal, ale i tak Linda, jako Ksiądz Robak był genialny. :D w głowie mam taki fragment wypowiedzi, bo Linda ma strasznie charakterystyczny głos :)
również cenię Ogniem i Mieczem (mimo, że Sienkiewicza nie cierpię). Film oglądałam nałogowo. :tak: w Podstawówce, codziennie włączony magnetowid i oglądałam. matka mnie już dość miała. :crylol:
kuba92762
kuba92762
  10 stycznia 2010
julCiak69
julCiak69: mi się Lalka nie podobała.

Filmu nie ogladalem, ale jako lektura to to moja ulubiona w liceum.
Szczerze modle sie o temat z Lalki na maturze, mam nadzieje, ze CKE nie bedzie sie sugerowalo probna matura z OPERONU i mi dadza ten temat...
julCiak69
julCiak69
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Filmu nie ogladalem, ale jako lektura to to moja ulubiona w liceum.

za grube, nie znoszę aż takich lektur. nie mogłam się połapać, nawet czytając opracowanie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze modle sie o temat z Lalki na maturze, mam nadzieje, ze CKE nie bedzie sie sugerowalo probna matura z OPERONU i mi dadza ten temat...

wszystko tylko nie Lalka.! już wolę Dziady Drezdeńskie. :tak:
kuba92762
kuba92762
  10 stycznia 2010
julCiak69
julCiak69: za grube, nie znoszę aż takich lektur. nie mogłam się połapać, nawet czytając opracowanie ;)

Gdybym nie czytal jej to tez bym sie nie mogl polapac w opracowaniu:)
Czytalem na szczescie i nie zaluje, dlatego mam nadzieje, ze z grubych lektur to dadza to bo ani "Zbrodnia i kara" ani jakies 'Potopki" to nie dla mnie.

julCiak69
julCiak69: wszystko tylko nie Lalka.! już wolę Dziady Drezdeńskie.

Ja szczerze z liceum to nic nie wole oprocz Lalki...A o Dziadach nie wspominajmy nawet:mrgreen:
julCiak69
julCiak69
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym nie czytal jej to tez bym sie nie mogl polapac w opracowaniu:)

próbowałam zacząć ją czytać, ale to dla było za bardzo skomplikowane. :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytalem na szczescie i nie zaluje, dlatego mam nadzieje, ze z grubych lektur to dadza to bo ani "Zbrodnia i kara" ani jakies 'Potopki" to nie dla mnie.

a dla mnie. wolę Potop, gdybym miała wybierać miedzy Lalką, a Sienkiewiczowską Trylogią :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja szczerze z liceum to nic nie wole oprocz Lalki...A o Dziadach nie wspominajmy nawet

czemu.?
jedyne, co zrozumiałam.
chociaż bardziej mi pasuje pisać wypracowanie z Pana Tadeusza lub Kordiana. Nie obraziłabym się za Nad Niemnem. :zakochany:
kuba92762
kuba92762
  10 stycznia 2010
julCiak69
julCiak69: próbowałam zacząć ją czytać, ale to dla było za bardzo skomplikowane.

Bo zaczelas od pamietnikow starego subiekta:DTo wlasnie byla najgorsza czesci ksiazki:P

julCiak69
julCiak69: a dla mnie. wolę Potop, gdybym miała wybierać miedzy Lalką, a Sienkiewiczowską Trylogią

Nawet sie nie zabralem za to.Baba od polskiego dala nam 5 dni czasu miedzy Zbrodnia i Kara a potopem wiec odrazu sie poddalem, nawet streszczenia nie czytalem:)

julCiak69
julCiak69: czemu.? jedyne, co zrozumiałam.

Jak wyzej, przelecialem ten okres w szkole nawet bez streszczenia,

julCiak69
julCiak69: chociaż bardziej mi pasuje pisać wypracowanie z Pana Tadeusza lub Kordiana. Nie obraziłabym się za Nad Niemnem.

Pana Tadka przezyje, Nad niemnem nie:D
Zreszta nie ma sie co dziwic, taka nauczycielke mamy, ze trzeba na sobie polegac i z przygotowaniem do matury u niej to lepiej sie nie wypowiadac:tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.