ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009 (pierwszy post)

Mam kilka pytań (a w zasadzie sporo) dot. Cierpień Młodego Wertera. Liczę na waszą pomoc.

I
1)Jakie skojarzenia ma Werter, kiedy widzi specyficzny sposób karmienia przez Lottę kanarka?
2)Czyje utwory zachwycają Wertera gotyckim klimatem?
3)Jak zamierzał popełnić samobójstwo Werter, a potem stwierdził, że jego godzina jeszcze nie nadeszła?
4)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?
5)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?
6)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście?
7)Od kogo Werter miał pistolet?
8)Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił.
9)Gdzie pochowano Wertera?
10)Przed jakim świętem umiera bohater?

II
1)Rad jestem, że wyjechałem - pisze w swym pierwszym liście Werter. Dlaczego wyjeżdża?
2)Czyje dzieła Werter czyta przy studni?
3)Co było efektem wzruszenia Wertera, gdy zobaczył małego chłopca przyciskającego niemowlę do piersi?
4)Gdzie po raz pierwszy Werter zobaczył Lottę i co wtedy robiła?
5)Co zaproponowała Lotta gościom w trakcie burzy?
6)Kto i gdzie opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów?
7)Z kim Werter po raz pierwszy rozmawia o samobójstwie??
8)Co wydarzyło się na obiedzie u hrabiego von C.?

III
1)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?
2)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?
3)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście
4)Co wiesz o pannie von B.?
5)Dlaczego zwolniono parobka?
6)O czym Lotta informuje Wertera prze jego wyjazdem na placówkę dyplomatyczną?
7)Jakie relacje zachodziły między posłem a Werterem?
8)Powieść Goethego ma formę ........
9)W dzień samobójstwa Werter ma na sobie:
a)
b)

wujek google nie okazał się za bardzo pomocny dlatego proszę o pomoc was.
liczę na to, że ktoś przeczytał tę książkę i zna odpowiedź na te pytania.

z góry dziękuję.

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  27 października 2009

no i myślisz, że ktoś Ci na wszystko to napisze odpowiedzi?
pomarz ..

Konto usunięte
Konto usunięte: 1)Rad jestem, że wyjechałem - pisze w swym pierwszym liście Werter. Dlaczego wyjeżdża?

Jego wyjazd jest ucieczką przed kłopotliwym uczuciem Eleonory, nie przedstawionym bliżej w powieści.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2)Czyje dzieła Werter czyta przy studni?

Homera.

Konto usunięte
Konto usunięte: 8)Powieść Goethego ma formę ........

epistolarną.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6)Kto i gdzie opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów?

sędziwy proboszcz.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5)Dlaczego zwolniono parobka?

Parobek zakochany we wdowie, u której służył, w porywie namiętności próbował wziąć ją siłą, za co został wydalony ze służby przez brata swojej pani.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?

Werter dziękuje za przyjaźń, prosi też o przekazanie matce, żeby mu przebaczyła i aby się za niego modliła.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?

"Pieśń Osjana"

Konto usunięte
Konto usunięte: 7)Od kogo Werter miał pistolet?

pożyczył od Alberta

Konto usunięte
Konto usunięte: 10)Przed jakim świętem umiera bohater?

Wigilią ?

Konto usunięte
Konto usunięte: 6)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście?

Wyjaśnia, że jedno z ich trojga musi umrzeć i zdecydował, że to on się poświeci. Prosi tylko o to, by go pamiętała i czasami wspominała po jego śmierci.

Konto usunięte
Konto usunięte: 8)Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił.

12 w nocy

Konto usunięte
Konto usunięte: 9)W dzień samobójstwa Werter ma na sobie:

niebieski frak i żółtą kamizelkę
ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a których jeszcze nie masz?


1)Jakie skojarzenia ma Werter, kiedy widzi specyficzny sposób karmienia przez Lottę kanarka?

3)Jak zamierzał popełnić samobójstwo Werter, a potem stwierdził, że jego godzina jeszcze nie nadeszła?

5)Co zaproponowała Lotta gościom w trakcie burzy?

6)Kto i GDZIE opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów?

7)Z kim Werter po raz pierwszy rozmawia o samobójstwie??

4)Co wiesz o pannie von B.?

6)O czym Lotta informuje Wertera prze jego wyjazdem na placówkę dyplomatyczną?

7)Jakie relacje zachodziły między posłem a Werterem?

ps;

Konto usunięte
Konto usunięte: to znajdziesz w książce na samym końcu


to akurat miałam ...[:
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zamierzał popełnić samobójstwo Werter, a potem stwierdził, że jego godzina jeszcze nie nadeszła?

Wczoraj wieczór wyszedłem z domu. Z nagła nastąpiła odwilż, słyszałem, że rzeka wystąpiła z brzegów, wylały strumienie i całą ulubioną dolinę moją aż po Wahiheim nawiedziła powódź. Pobiegłem tam po jedenastej w nocy. Spoglądając ze skały, miałem straszne widowisko. Oświetlone księżycem rozpętane fale szalały po polach, łąkach, zagajnikach, cała dolina zmieniła się w smagane burzą jezioro, a wicher piętrzył bałwany. Kiedy księżyc wychylił się znowu zza chmur czarnych, a pode mną tętniły rozdźwięki walących się w przepaść mas wody, wówczas dreszcz mnie przejął i pochwyciła tęsknota. Z rozwartymi ramionami stałem, spoglądałem w bezdeń, odetchnąłem z ulgą i posłałem westchnienie... tam... w dół! Objęło mnie rozkoszne pożądanie, by wszystkie cierpienia i całą mękę pogrzebać tam, gdzie szaleją wzburzone fale! Ale nie mogłem oderwać nóg od ziemi, nie mogłem skończyć. Czułem, że nie wybiła jeszcze moja godzina! O, drogi Wilhelmie, z jakąż radością oddałbym był życie, by jako wicher ów rozedrzeć chmury i objąć w ramiona fale! Ha... czy więźniowi dostać się ma w udziale kiedyś ta rozkosz?
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto i GDZIE opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów?

Werter i Lotta odwiedzają proboszcza z St., miejscowości oddalonej o godzinę drogi od Wahlheim. Staruszek opowiada historię dwóch orzechów, które rosną w ogrodzie. Mniejsze drzewo zasadził ojciec pastorowej w dniu jej narodzin. Po latach pastor ujrzał siedzącą pod orzechem dziewczynę, którą później poślubił. Wspomina z sentymentem dni, kiedy był wikarym u teścia, a potem objął po nim stanowisko proboszcza. Po jakimś czasie nadchodzi córka pastora, Fryderyka z narzeczonym, panem Schmidtem. Werter zabawia Fryderykę rozmową, co wywołuje zazdrość narzeczonego.
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: )Co wiesz o pannie von B.?

Poznałem się niedawno na przechadzce z niejaką panną B... Jest to miła osoba, która zdołała zachować dużo prostoty wśród całego tego sztywnego otoczenia. Rozmawialiśmy bardzo przyjemnie, a przy pożegnaniu poprosiłem, by mi pozwoliła się odwiedzić. Zgodziła się na to tak ochotnie, że ledwo mogłem się doczekać sposobnej chwili, by pójść do niej. Nie pochodzi z tych okolic, a mieszka razem z ciotką. Ta ciocia nie spodobała mi się od razu. Zachowałem się jednak wobec niej bardzo uprzejmie, mówiąc, zwracałem się przeważnie do niej i w ciągu pół godziny dowiedziałem się pewnych szczegółów, a mianowicie, że jak mi to później potwierdziła siostrzenica... czcigodna dama cierpi na starość niedostatek, niczego nie posiada: ani majątku, ani inteligencji, całą jej ostoją jest długi szereg przodków oraz stan, wśród którego murów zabarykadowała się, poprzestając na tej rozkoszy, by z wyżyn swoich spoglądać z pogardą na marny tłum mieszczuchów. Podobno była piękną w młodości, przebaraszkowała życie, zrazu dręczyła różnych biednych młodzieńców, zaś w wieku dojrzalszym ugięła się pod jarzmo małżeńskie pewnego starszego oficera, z którym za tę cenę i znośne utrzymanie przeżyła czas jesieni życia, a potem go pogrzebała i na starość została samotną. Nie miano by dla niej teraz żadnych względów, gdyby nie siostrzenica, posiadająca sympatię wszystkich.
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: )Jakie skojarzenia ma Werter, kiedy widzi specyficzny sposób karmienia przez Lottę kanarka?

no a co może sobie wyobrażać facet, gdy widzi, że jego ukochana karmi kanarka podając mu pokarm z ust? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: 2)Czyje utwory zachwycają Wertera gotyckim klimatem?

O Jezu, było, ale nie pamiętam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 8)Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił.

Północ. ^ godzin leżał w agonii, gdy go znalzał służący

Konto usunięte
Konto usunięte: 4)Gdzie po raz pierwszy Werter zobaczył Lottę i co wtedy robiła?

Braci bawiła
czarecky
czarecky
  28 października 2009

zapytaj wujka google, to nie boli.

margotka
margotka
  28 października 2009
czarecky
czarecky: zapytaj wujka google, to nie boli.


czytanie lektur też nie:)
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  28 października 2009

lekture przeczytasz:) to odpowiesz na wszytstkie pytania:) a to lektura na max dwa wieczory:)

julCiak69
julCiak69
  28 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko, że jakoś tak się dziwnie składa, że nawet najlepsze opracowania nie dają odpowiedzi na takie szczegółowe pytania jak niektóre z tych owszem niektóre odpowiedzi znalazłam w opracowaniu jednak nie wszystkie :]

masz kiepskie opracowanie po prostu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.