ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009 (pierwszy post)

Mam kilka pytań (a w zasadzie sporo) dot. Cierpień Młodego Wertera. Liczę na waszą pomoc.

I
1)Jakie skojarzenia ma Werter, kiedy widzi specyficzny sposób karmienia przez Lottę kanarka?
2)Czyje utwory zachwycają Wertera gotyckim klimatem?
3)Jak zamierzał popełnić samobójstwo Werter, a potem stwierdził, że jego godzina jeszcze nie nadeszła?
4)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?
5)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?
6)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście?
7)Od kogo Werter miał pistolet?
8)Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił.
9)Gdzie pochowano Wertera?
10)Przed jakim świętem umiera bohater?

II
1)Rad jestem, że wyjechałem - pisze w swym pierwszym liście Werter. Dlaczego wyjeżdża?
2)Czyje dzieła Werter czyta przy studni?
3)Co było efektem wzruszenia Wertera, gdy zobaczył małego chłopca przyciskającego niemowlę do piersi?
4)Gdzie po raz pierwszy Werter zobaczył Lottę i co wtedy robiła?
5)Co zaproponowała Lotta gościom w trakcie burzy?
6)Kto i gdzie opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów?
7)Z kim Werter po raz pierwszy rozmawia o samobójstwie??
8)Co wydarzyło się na obiedzie u hrabiego von C.?

III
1)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?
2)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?
3)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście
4)Co wiesz o pannie von B.?
5)Dlaczego zwolniono parobka?
6)O czym Lotta informuje Wertera prze jego wyjazdem na placówkę dyplomatyczną?
7)Jakie relacje zachodziły między posłem a Werterem?
8)Powieść Goethego ma formę ........
9)W dzień samobójstwa Werter ma na sobie:
a)
b)

wujek google nie okazał się za bardzo pomocny dlatego proszę o pomoc was.
liczę na to, że ktoś przeczytał tę książkę i zna odpowiedź na te pytania.

z góry dziękuję.

dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma?

20 grudnia 1772
List pożegnalny do Wilhelma. Werter dziękuje za przyjaźń, prosi też o przekazanie matce, żeby mu przebaczyła i aby się za niego modliła. Nie pisze jednak o swoim zamiarze samobójczym.
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem?

W czasie ostatniego spotkania Werter czyta Lotcie fragmenty Pieśni Osjana, które sam przełożył
ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009

oo, dzięki :)

dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście?

Po powrocie do domu kończy list do Lotty, w którym przeprasza ukochaną za swoje zachowanie, żegna się z nią na zawsze i rozlicza ze swoim życiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Od kogo Werter miał pistolet?

Posyła służącego po pistolety do Alberta, spłaca wszystkie swoje długi i punktualnie o dwunastej w nocy strzela do siebie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił.

Nie umiera od razu, kona w męczarniach następnego dnia w południe.

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie pochowano Wertera?

zostaje pochowany w miejscu, które sam sobie wybrał: między dwiema lipami w rogu starego cmentarza. Na pogrzebie nie było żadnego duchownego. nie pojawił się również Albert ani Lotta, która rozchorowała się bardzo ciężko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed jakim świętem umiera bohater?

wigilią??ostatni wpis w pamiętniku jest 20 grudnia więc chyba to bedzie wigilia
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oo, dzięki :)

wszystko jest w google
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: )Rad jestem, że wyjechałem - pisze w swym pierwszym liście Werter. Dlaczego wyjeżdża?

Początek listu Wertera do przyjaciela: "Jakże rad jestem, że wyjechałem! Najdroższy przyjacielu, czymże jest serce ludzkie!" - bohater wspomina swój tajemniczy romans, kiedy kochając jedną z sióstr, rozbudził namiętność w drugiej ("Biedna Eleonora! (...) Czyż to moja wina, że kiedy przekorne wdzięki jej siostry sprawiały mi miłą rozrywkę, w biednym sercu zrodziła się namiętność!"). Bohater, uwikłany w dziwny romans, postanawia wyjechać na wieś, aby pozwolić odpocząć swej duszy. Uważa bowiem, że jedynym ratunkiem w tej sytuacji może być dla niego tylko samotność i kontemplacja przyrody. Werter wyjeżdża więc na wieś, gdzie odnajduje nowy, świeży i czysty świat, "Gdy urocza dolina panuje wkoło mnie, gdy wysokie słońce spoczywa na powierzchni nieprzenikliwego mroku mego lasu i tylko pojedyncze promienie wkradają się do wnętrza świątnicy...". Werter próbuje żyć beztroskim życiem wsi, zachwyca się tajemniczymi ogrodami i studnią, z której wodę czerpią dziewczęta ("najniewinniejsze to zajęcie i najkonieczniejsze")

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyje dzieła Werter czyta przy studni?

Jednocześnie czyta Homera i znajduje wśród otaczających go ludzi wiele cech charakterystycznych dla bohaterów Iliady. Udaje mu się także zawrzeć pierwsze znajomości ("Poczyniłem różne znajomości, towarzystwa nie znalazłem jeszcze żadnego. Nie wiem, co mam w sobie pociągającego dla tych ludzi, tylu mnie z nich lubi")

Konto usunięte
Konto usunięte: Co było efektem wzruszenia Wertera, gdy zobaczył małego chłopca przyciskającego niemowlę do piersi?

Pewnego razu uderzyła go pewna scena. Mały, najwyżej czteroletni chłopiec, przyciskał do piersi półtoraroczne niemowlę, siedzące między jego nogami. Obraz ten tak wzruszył Wertera, że postanowił utrwalić tę scenę i narysował "porządny, bardzo interesujący rysunek, nie dodając nic od siebie". Wkrótce udaje mu się poznać matkę dziecka, która jest córką miejscowego nauczyciela, samotną, ponieważ jej mąż wyjechał do Szwajcarii, by odebrać spadek po jednym ze swoich krewnych. Spotkanie z tą kobietą i jej dziećmi na długo zapadło Werterowi w pamięć. Od tej pory był częstym gościem w tamtym domu, dzieci przyzwyczaiły się do niego i polubiły go.
julCiak69
julCiak69
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam kilka pytań (a w zasadzie sporo) dot. Cierpień Młodego Wertera. Liczę na waszą pomoc. I 1)Jakie skojarzenia ma Werter, kiedy widzi specyficzny sposób karmienia przez Lottę kanarka? 2)Czyje utwory zachwycają Wertera gotyckim klimatem? 3)Jak zamierzał popełnić samobójstwo Werter, a potem stwierdził, że jego godzina jeszcze nie nadeszła? 4)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma? 5)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem? 6)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście? 7)Od kogo Werter miał pistolet? 8)Podaj dokładną godzinę, kiedy Werter się zastrzelił. 9)Gdzie pochowano Wertera? 10)Przed jakim świętem umiera bohater? II 1)Rad jestem, że wyjechałem - pisze w swym pierwszym liście Werter. Dlaczego wyjeżdża? 2)Czyje dzieła Werter czyta przy studni? 3)Co było efektem wzruszenia Wertera, gdy zobaczył małego chłopca przyciskającego niemowlę do piersi? 4)Gdzie po raz pierwszy Werter zobaczył Lottę i co wtedy robiła? 5)Co zaproponowała Lotta gościom w trakcie burzy? 6)Kto i gdzie opowiada Lotcie i Werterowi historię orzechów? 7)Z kim Werter po raz pierwszy rozmawia o samobójstwie?? 8)Co wydarzyło się na obiedzie u hrabiego von C.? III 1)O czym pisze Werter w pożegnalnym liście do Wilhelma? 2)Co czyta Werter Lotcie przed samobójstwem? 3)O czym Werter napisał Lotcie w pożegnalnym liście 4)Co wiesz o pannie von B.? 5)Dlaczego zwolniono parobka? 6)O czym Lotta informuje Wertera prze jego wyjazdem na placówkę dyplomatyczną? 7)Jakie relacje zachodziły między posłem a Werterem? 8)Powieść Goethego ma formę ........ 9)W dzień samobójstwa Werter ma na sobie: a) b) wujek google nie okazał się za bardzo pomocny dlatego proszę o pomoc was. liczę na to, że ktoś przeczytał tę książkę i zna odpowiedź na te pytania. z góry dziękuję.

proponuje poszukać opracowania "Cierpień Młodego Wertera" :tak:
przeczytać je, a potem odpowiedzieć na postawione pytania ;)
ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko jest w google


możesz mi podać stronę?
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie po raz pierwszy Werter zobaczył Lottę i co wtedy robiła?

W kolejnym liście Werter informuje przyjaciela, że oto poznał "jedno z najmilszych stworzeń". Chodzi oczywiście o spotkanie z Lottą: odwiedzając znajomego komisarza S., trafił na bal. W drodze na tenże bal kareta, którą wynajął Werter, miała zabrać jeszcze jedną osobę z leśniczówki. Okazała się nią Lotta

Konto usunięte
Konto usunięte: Co wydarzyło się na obiedzie u hrabiego von C.?

W czasie obiadu u hrabiego C. Werter przeżywa ogromne upokorzenie, które sprawia, że jego pobyt na placówce dyplomatycznej zostanie przerwany. Werter w delikatny, ale stanowczy sposób zostaje wyproszony z przyjęcia, gdyż jest z pochodzenia mieszczaninem, nie ma więc dla niego miejsca wśród arystokracji. Wydarzenie to sprawia również przykrość pannie von B., która mówi Werterowi o swoim współczuciu i sympatii dla niego.
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: możesz mi podać stronę?

http://www.streszczenie.com/streszczenie,cierpienia,mlodego,wertera,johann,wolfgang,goethe.php
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W dzień samobójstwa Werter ma na sobie: a) b)

to znajdziesz w książce na samym końcu
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009

ogólnie poszukaj sobie tego w streszczeniach,albo wpisuj całe pytania i może akurat jakaś informacja wyskoczy

ForeverWhatever
ForeverWhatever
  27 października 2009
julCiak69
julCiak69: proponuje poszukać opracowania "Cierpień Młodego Wertera" przeczytać je, a potem odpowiedzieć na postawione pytania ;)


tylko, że jakoś tak się dziwnie składa, że nawet najlepsze opracowania nie dają odpowiedzi na takie szczegółowe pytania jak niektóre z tych

owszem niektóre odpowiedzi znalazłam w opracowaniu jednak nie wszystkie :]
dorota051991
dorota051991
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko, że jakoś tak się dziwnie składa, że nawet najlepsze opracowania nie dają odpowiedzi na takie szczegółowe pytania jak niektóre z tych owszem niektóre odpowiedzi znalazłam w opracowaniu jednak nie wszystkie :]

a których jeszcze nie masz?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.