malatynka1990
malatynka1990
  10 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam.
Przyszedł czas na złożenie papierów na uczelnie, a ja jak zwykle niezdecydowana, chodzi oczywiście o kierunek.

Waham się między następującymi:
*logopedia
*bibliotekoznawstwo
*administracja
*stosunki międzynarodowe (bez skojarzeń :mrgreen:)
*prawo (ale to już ewentualnie)

Jak myślicie, na który z podanych przeze mnie kierunków warto iść?
(tak żebym później miała jakieś szanse na znalezienie pracy itp.)

I błagam, nie piszcie: "idź na to co cię interesuje" bo w tym momencie naprawdę nie wiem co chcę robić w życiu, ani "my za ciebie studiować nie będziemy" bo ja wam nie karzę wybrać za mnie tylko doradzić co według was warto studiować.
No :mrgreen:.
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  12 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego? dużo osób ją wybiera.

I to błąd. Za dużo studentów wybiera turystykę, mimo że to miły i przyjemny kierunek. Ale raczej z tego kokosów nie będzie. Najwyżej można pracować w biurze podróży. Wg mnie to nieopłacalne.
Konto usunięte
Konto usunięte: bo jak napisałam wyżej zdawałam na maturze historię.

Z historią nie miałabyś szans na przyrodnicze kierunki, tj. jak ochrona, ogrodnictwo, rolnictwo, czy nawet na chemię. Trzeba było pomyśleć o tym, przed zdawaniem matury.

Tak szczerze to bym poleciła Tobie bibliotekoznawstwo. To wymarzony kierunek dla Ciebie. I nie przejmuj się opinią innych. Patrz tylko na siebie.
666kamilka666
666kamilka666
  12 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: logopedia* bibliotekoznawstwo *administracja *stosunki międzynarodowe (bez skojarzeń ) *prawo (ale to już ewentualnie)

Na te dwa kierunki zawsze jest popyt.

Stosunki międzynarodowe wybiera b. dużo ludzi, nie wiem czy czasem nie będzie tak że jak skończysz studia, to będzie za dużo ludzi na jedno stanowisko..

Wiadomo że prawo jest chyba jednym z najcięższych kierunków, więc musisz też się zastanowić, czy dasz radę i wytrzymasz :).
margotka
margotka
  12 czerwca 2009

samemu tzreba sobie odpowiedzieć na pytanie co się chce w zyciu robic i zacząć to robić...

nikt za ciebie nie powinien podaejmowac decyzji, hcyba, ze jestes na tyle niedojrzałym człowiekiem, by pózniej za konsekwencjami szła złość na tych, którzy podpowiadali...

...weź kartkę napisz sobie za i przeciw... ty najlepiej wiesz co jest dla ciebie najlepsze

xXSweetAngel1991Xx
xXSweetAngel1991Xx
  13 czerwca 2009
http://change.menelgame.pl/change_please/1988117/
malatynka1990
malatynka1990
  14 czerwca 2009
fajnalaska
fajnalaska: zastanów się w takim razie nad filologią polską.

o nie, na pewno nie. kumpela to studiuje i w życiu nie chciałabym być na jej miejscu! książki które mają do przeczytania to normalnie katorga, nauka języka staro cerkiewno słowiańskiego... ogólnie okropnie nudne studia.
fajnalaska
fajnalaska: ALE masz wiele specjalizacji, w tym wymienioną przez ciebie logopedię

to chyba jedynyn pozytyw, ale i tak na filologie na pewno nie złożę.
fajnalaska
fajnalaska: jednak zdolności jakieś tam masz;)

w liceum się okazało że jednak marne ;P
ale dziękuje za bardzo konkretną argumentację :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Trzeba było pomyśleć o tym, przed zdawaniem matury.

kilka miesięcy przed matura to jednak za późno.
ale i tak bym się na te przyrodnicze nie pchała, najwyżej coś z matmą.
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo że prawo jest chyba jednym z najcięższych kierunków

dlatego prawo w ostateczności
margotka
margotka: samemu tzreba sobie odpowiedzieć na pytanie co się chce w zyciu robic i zacząć to robić...

Konto usunięte
Konto usunięte: w tym momencie naprawdę nie wiem co chcę robić w życiu

:and:
malatynka1990
malatynka1990
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze sie spotkamy ;)

a na co składasz? i na którą uczelnię? :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.