Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 czerwca 2009 (pierwszy post)

Dzień dobry
Męczyłem się i męczyłem, lecz nie potrafię rozwiązać poniższego równania:

x^3 - x = 10

OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro masz 16 lat, to między innymi nie wiesz, co to są liczby zespolone etc :f

Właśnie, dlatego skoro tego nie wiem to zadanie musi być jakośinaczej rozwiązane, przecież nie zrobili by egzaminu końcowego z materiału, którego nie omawialiśmy. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jak ma 16 lat to pewnie chodzi do szkoły średniej, a jeżeli chodzi do szkoły średniej to zapewne ma tam wielomiany i równania kwadratowe, które są do rozwiązania, a nie takie kloce :P

W Anglii poziom matematyki jest trochę niższy niż w Polsce, dlatego dziwi mnie to zadanie. Nie umiałam go rozwiązać, i właściwie nikt nie umiał kogo bym zapytała. A przepisałam je na 100% poprawnie. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a- levels

Na a level może by dali takie zadanie, ale nie na gcse, bo to było gcse i to jeszcze na C nie na A*. Dlatego mnie dziwi to zadanie.
WszystkoMiZajeli
WszystkoMiZajeli
  6 czerwca 2009


masz to policzyć czy narysować?

bo jeśli narysować to rysujesz (x-1)x(x+1)=0 i przesuwasz 10 jednostek w dol; d

ale jeśli policzyć, to już nie poziom średniej bynajmniej .
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  6 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: masz to policzyć czy narysować?

Policzyć.
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na a level może by dali takie zadanie, ale nie na gcse, bo to było gcse i to jeszcze na C nie na A*. Dlatego mnie dziwi to zadanie.

gcse :szok2:
chyba ich troche pogielo.
w ogole mieliscie do tego przygotowania jakies?? bo moja sis tez pisala teraz gcse i w tej jej ksiazce nie przypominam sobie, zeby cos takiego bylo :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale jeśli policzyć, to już nie poziom średniej bynajmniej .

poziom sredniej w uk.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.