pearl188
pearl188
  17 maja 2009 (pierwszy post)

Witam. Nie nie oczekuje od was odrobienie za mnie pracy domowej. :ziober2: Mam jedno konkretne pytanie , otóz moim tematem prezentacji jest Motyw rozstania w literaturze na podstawie wybranych utworów epok romantyzmu i pozytywizmu.
Zamieściłam w nim :
1;Mickiewicz Adam Do M ***
2.Juliusz Słowacki Rozłączenie
3. Mickiewicz Do *** Na Alpach w Splungen
4. Dziady cz.4 Mickiewicz
5. Kordian Słowacki
6 Potop Sienkiewicz
7. Lalka Prus.

Pracę już całą umiem , zastanawia mnie jakie pytanie egzaminator mógłby mi zadać. ?
Czy na podstawie lektur czy epok ?
Jak sądzicie . ? Prosiła bym o przykładowe pytania.

Dzięki . Pa

morela26
morela26
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam 26maja

O to pozno. Ja to szczerze wolalabym miec to juz za sobą, tak jak polowa mojej klasy...
hypocrite
hypocrite
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: thomas893:ambitnie :) liczę na temat z holokaustu lub ogólnie II wojny światowej :D

Nie radzę;pp podobno egzaminatorzy źle patrzą na ten temat, bo młodzież spłyca go bardzo.
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kapitanSzejk:ja mam 26maja O to pozno. Ja to szczerze wolalabym miec to juz za sobą, tak jak polowa mojej klasy...

no trochę późno ale przynajmniej więcej czasu mam na nauczenie się ;)
morela26
morela26
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no trochę późno ale przynajmniej więcej czasu mam na nauczenie się ;)

I uczysz się? :) Ja to zaczelam od piatku czytac moją prace. I dzis jeszcze calej nie umiem, zostalo mi niecale pol str do nauki :P
666kamilka666
666kamilka666
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w komisji siedzi dwóch nauczycieli plus chyba ktoś z zewnątrz. Mnie podoba się pomysł z takimi prezentacjami. Oczywiście jeśli są one pisane samodzielnie.

Co nie zmienia faktu, że każdy nauczyciel ocenia coś innego, i nie jest to zbyt wporządku, jeśli jednemu trafi się pobłażliwy, a drugiemu wymagający..

A ile osób pisze samemu? Żeby z 40% było to cud :)

Konto usunięte
Konto usunięte: No i niech pisze nawet 1/100, ale to ta jedna, jedyna osoba, będzie miała satysfakcję, nawet jeśli nie napisze na 20 pkt. To pozwoli rozwinąć się, nauczy ją szukania informacji, a wszystkich oswoi ze stresem na przyszłość

na 20pkt, czyli na 20%? To nie zda.
A co to za satysfakcja mieć tak mało ? Wtedy można powiedizeć że nie jest przebiegła i sobie nie poradzi w życiu, bo nie umie walczyć o swoje..

Konto usunięte
Konto usunięte: liczę na temat z holokaustu lub ogólnie II wojny światowej :D

Jak każdy :ninja:
morela26
morela26
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na 20pkt, czyli na 20%? To nie zda.

Chodzilo jej o ustny, z ustnego 20 pkt to przeciez 100% :]
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I uczysz się? :) Ja to zaczelam od piatku czytac moją prace. I dzis jeszcze calej nie umiem, zostalo mi niecale pol str do nauki :P

ja jeszcze muszę dwie książki przeczytać , dzisiaj jedną już wreszcie skończę a jutro drugą :lol:
w środę mam z ang ust., więc nie chciałbym na razie sobie nic mieszać :tak:
więc w środę zacznę uczyć się
ale że uczysz sie na pamięć czy mniej wiecej ze swoimi jeszcze słowami ? :woot:
morela26
morela26
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w środę mam z ang ust

ja tez ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: ale że uczysz sie na pamięć czy mniej wiecej ze swoimi jeszcze słowami ?

Ja sie ucze niby na pamiec, ale jak mowie prace to tez wychodzi, ze swoimi slowami. Inaczej nie potrafie sie nauczyc a tak jest calkiem niezle i szybko idzie. Najlepiej jak nikogo nie ma w domu, wtedy glosno czytac i potem mowic tez na glos- o wiele szybciej idzie nauka ;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 maja 2009
hypocrite
hypocrite: Nie radzę;pp podobno egzaminatorzy źle patrzą na ten temat, bo młodzież spłyca go bardzo.

mam nadzieję, że sprostam wymaganiom :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Co nie zmienia faktu, że każdy nauczyciel ocenia coś innego, i nie jest to zbyt wporządku, jeśli jednemu trafi się pobłażliwy, a drugiemu wymagający..

fakt, ale jak inaczej ocenić prezentacje?
Konto usunięte
Konto usunięte: A ile osób pisze samemu? Żeby z 40% było to cud :)

niech będzie i te 1%.
Konto usunięte
Konto usunięte: na 20pkt, czyli na 20%? To nie zda.

20 pkt= 100%
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 maja 2009

dlaczego nie ma tu opcji edytowania swojego posta? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak każdy

większość moich znajomych brało tematy dotyczące lektur i motywów przewodnich w nich
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.