pearl188
pearl188
  17 maja 2009 (pierwszy post)

Witam. Nie nie oczekuje od was odrobienie za mnie pracy domowej. :ziober2: Mam jedno konkretne pytanie , otóz moim tematem prezentacji jest Motyw rozstania w literaturze na podstawie wybranych utworów epok romantyzmu i pozytywizmu.
Zamieściłam w nim :
1;Mickiewicz Adam Do M ***
2.Juliusz Słowacki Rozłączenie
3. Mickiewicz Do *** Na Alpach w Splungen
4. Dziady cz.4 Mickiewicz
5. Kordian Słowacki
6 Potop Sienkiewicz
7. Lalka Prus.

Pracę już całą umiem , zastanawia mnie jakie pytanie egzaminator mógłby mi zadać. ?
Czy na podstawie lektur czy epok ?
Jak sądzicie . ? Prosiła bym o przykładowe pytania.

Dzięki . Pa

morela26
morela26
  17 maja 2009

Wydaje mi sie, ze moga zapytac Cie z postaci z Lalki Prusa. Bardzo czesto pytaja z takich podstawowych lektur. I pytania raczej beda z lektur niz z epok.
Btw, tez mam teraz ustny :P we wtorek ;]

666kamilka666
666kamilka666
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jakie pytanie egzaminator mógłby mi zadać. ?

Nie chcę straszyć, ale rozmawiałam z osobami które już są po ustnej.

Pytania były w stylu "co powiedział XYZ przed śmiercią? Przytocz mi dosłownie" (tylko dlatego że koleżanka miała cytat w pracy).
Albo "jakiej rasy był pies XYZ? (wogóle pytanie nie związane z tematem, kolega użył tylko przykładu z lektury, ale wogóle nie związanego z tym psem)
Czy tez koleżanka miała fragment taki "dochodziło nawet do tego że matki pożerały swoje dzieci", a egzaminatorka jej przerwała i "a jadły całe czy w kawałkach?".
Kolejny przypadek z tego roku, to taki, że koleżanka miała pracę sprzed dwóch lat, gdzie wtedy została oceniona na 80%, a w tym roku dostała za nią 40%.

Tematy były inne niż Ty masz, ale z tego możesz wywnioskować że mogą Cię zapytać o wszystko.

Wogóle bezsensowny ten ustny. Przecież to czy zdasz, i na ile, to zależy od tego czy egzaminator ma dobry humor, czy go czasem ząb nie boli :zonk:
Konradziq
Konradziq
  17 maja 2009

Pytać mogą o wszystko, co masz w prezentacji.
Czyli jak powyżej @666kamilka666: napisała, ktoś wspomniał o psie, to się o niego spytali.

I o lektury, i o epoki mogą się zapytać. Ale wszystko musi być powiązane z Twoim tematem i z tym, o czym mówiłaś.

Jakich pytań możesz się spodziewać? Nie wiem.
Ja np. miałem pytanie, w której epoce strefa duchowa była najbardziej podkreślana i dlaczego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież to czy zdasz, i na ile, to zależy od tego czy egzaminator ma dobry humor, czy go czasem ząb nie boli

Jak zwykle przesadzacie.
W komisji nie siedzi jeden nauczyciel. Ocena jest tak obiektywna jak tylko może.

A przykład z takimi samymi prezentacjami i różnymi ocenami. Nikt nigdy nie powie tak samo. I nie należy zapominać, że odpowiedzi na pytania zadane przez komisję też wliczają się do oceny.
666kamilka666
666kamilka666
  17 maja 2009
Konradziq
Konradziq: Jak zwykle przesadzacie. W komisji nie siedzi jeden nauczyciel. Ocena jest tak obiektywna jak tylko może.

Ale z tylko jednym rozmawiasz, jeden przewodniczy tej komisji.

Konradziq
Konradziq: A przykład z takimi samymi prezentacjami i różnymi ocenami. Nikt nigdy nie powie tak samo. I nie należy zapominać, że odpowiedzi na pytania zadane przez komisję też wliczają się do oceny.

Powiedziała dokładnie tak samo.
Oczywiście co do pytań masz rację, ale jej powiedzieli że ma prezentację nie na temat.. To coś jest jednak nie tak..

Podobno mają znieść ustną z polskiego.. Albo wogóle znieśc, albo ma wyglądać inaczej...
foruminternetowe
foruminternetowe
  17 maja 2009

czy jestes ciekawy nowych wrazen ?? chcialbys wyrazic swoja opinie na dany temat ale nie masz z kim porozmawiac?? FORUM INTERNETOWE Ajo jest indealnym rozwiazniem dla Ciebie!!! gry,tapety,smieszne filmiki, najnowsze informacje ze swiata oraz najbardziej pokrecone tematy do rozmow!! wystarczy sie tylko zarejestrowac w linku podanym ponizej!! http://ajo.pl/polecam,edifff,forum.html zarejestruj sie a nie pozalujesz !! polecam serdecznie :)

shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wogóle bezsensowny ten ustny. Przecież to czy zdasz, i na ile, to zależy od tego czy egzaminator ma dobry humor, czy go czasem ząb nie boli

w komisji siedzi dwóch nauczycieli plus chyba ktoś z zewnątrz.

Mnie podoba się pomysł z takimi prezentacjami. Oczywiście jeśli są one pisane samodzielnie.
xxBlondAngelxx
xxBlondAngelxx
  17 maja 2009

z lektury mogą cie zapytac, ja jeszcze dostałam pytanie z literatury przedmiotu, wiec te które umieściłaś w prezentacji tez najlepiej dokładnie przeczytaj

morela26
morela26
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w komisji siedzi dwóch nauczycieli plus chyba ktoś z zewnątrz. Mnie podoba się pomysł z takimi prezentacjami. Oczywiście jeśli są one pisane samodzielnie.

U mnie w komisji sa tylko 2 osoby. Jedna z mojej szkoly a druga z innej.
A jaki % osob pisze te prace samodzielnie? 20/100? I to jak dobrze pojdzie.. Wiec jest nie bardzo sensowna poniewaz nie sprawdza zadnej wiedzy. Przeciez to wszystko co masz w planie mozna przerobic tydzien przed maturą. Poza tym ustna z polskiego liczy się na malo ktorych studiach
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie w komisji sa tylko 2 osoby. Jedna z mojej szkoly a druga z innej.

u mnie chyba ktoś jeszcze z jakiegoś kuratorium.

Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki % osob pisze te prace samodzielnie? 20/100?

No i niech pisze nawet 1/100, ale to ta jedna, jedyna osoba, będzie miała satysfakcję, nawet jeśli nie napisze na 20 pkt.
To pozwoli rozwinąć się, nauczy ją szukania informacji, a wszystkich oswoi ze stresem na przyszłość.

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym ustna z polskiego liczy się na malo ktorych studiach

i to jest minus.
morela26
morela26
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No i niech pisze nawet 1/100, ale to ta jedna, jedyna osoba, będzie miała satysfakcję, nawet jeśli nie napisze na 20 pkt. To pozwoli rozwinąć się, nauczy ją szukania informacji, a wszystkich oswoi ze stresem na przyszłość.

Tzn wiesz co mi sie wydaje, ze nawet jesli juz ktos sam pisze to tylko dlatego, ze po prostu musi. Np moja kolezanka niby tez pisala sama ale polegalo to na tzw 'kopiuj, wklej'.
A to, ze nie liczy sie na studiach to faktycznie minus, bo skoro juz ta matura jest, to powinna byc brana pod uwage. Zeby nie bylo takich konwersacji jakie wlasnie teraz prowadzimy np ;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn wiesz co mi sie wydaje, ze nawet jesli juz ktos sam pisze to tylko dlatego, ze po prostu musi. Np moja kolezanka niby tez pisala sama ale polegalo to na tzw 'kopiuj, wklej'.

Dlatego ja wezmę sobie temat, który mnie zainteresuje, niekoniecznie ten, który jest najłatwiejszy.
Na pewno wezmę ten temat, który pozwoli mi odnieść się nie tylko do lektur, ale i do obrazu czy filmu.

Konto usunięte
Konto usunięte: A to, ze nie liczy sie na studiach to faktycznie minus, bo skoro juz ta matura jest, to powinna byc brana pod uwage. Zeby nie bylo takich konwersacji jakie wlasnie teraz prowadzimy np ;)

dokładnie, bo jeśli mozna oblać przez ustny polski to także powinni brać go pod uwagę.
thomas893
thomas893
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki % osob pisze te prace samodzielnie? 20/100? I to jak dobrze pojdzie..

ja sam napisałem i jestem z siebie dumny :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Np moja kolezanka niby tez pisala sama ale polegalo to na tzw 'kopiuj, wklej'.

brzmi znajomo :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na pewno wezmę ten temat, który pozwoli mi odnieść się nie tylko do lektur, ale i do obrazu czy filmu.

ambitnie :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ambitnie :)

liczę na temat z holokaustu lub ogólnie II wojny światowej :D
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: liczę na temat z holokaustu lub ogólnie II wojny światowej :D

ja mam o Holokauście :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pracę już całą umiem , zastanawia mnie jakie pytanie egzaminator mógłby mi zadać. ? Czy na podstawie lektur czy epok ? Jak sądzicie . ? Prosiła bym o przykładowe pytania.

tez chcialbym wiedziec jakie mi zadadzą
na podstawie chyba lektur :woot:
ja mam 26maja

po uja mi w ogole polski , skoro na moja uczelnie nawet ja nie biora pod uwage :martuska:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.