AllimoneKenuo
AllimoneKenuo
  23 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Cześć.

Mam do zorganizowania wycieczkę szkolną do Krakowa.
Interesuje mnie czy Wy, będąc, bądź nie będąc na takich wycieczkach zwiedziliście coś fajnego.
Fajnego, mam na myśli coś 'innego niż zwykle', co moglibyście polecić.


Pozdrawiam,
A.
Rosiczka00
Rosiczka00
  23 kwietnia 2009

Crazy Guides :D wycieczka do Nowej Huty ;)
Kazimierz, synagogi i knajpy ;)

Wisła i wały - główne miejsce 'posiadówek' :D
Muzeum Czartoryskich - m.in 'Dama z Łasiczką' ;)
Shisha Club :D
podałabym jeszcze propozycje klubów, ale raczej Was tam nie wpuszczą ;>

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  23 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoczcie do aqua-parku ! najlepszy w Polsce=)

dobry pomysł
albo do kina trójwymiarowego...:mrgreen:
thomas893
thomas893
  23 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajnego, mam na myśli coś 'innego niż zwykle', co moglibyście polecić.

wpadnijcie po stadion Wisły i krzyknijcie "każdy to powie, Cracovia rządzi w Krakowie"... będzie fajnie :lol2:

a tak serio, to w Krakowie jak byłem to nic fajnego nie zwiedzałem :woot: więc nic też nie polecę ;]
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  23 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co moglibyście polecić.

kopiec kosciuszki
kazimierz
rydlowke
nowa huta
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
margotka
margotka
  24 kwietnia 2009

w Krakowie warto zobaczyć to, co jest stereotypowe: smoka wawelskiego, Wawel, Wisłę...kiedy będziecie w tej okolicy na przeciwko parkingu jest restauracja "Panorama" - na piętrze można zobaczyć ciekawe widoki i trochę odpocząć... na pewno musicie wybrać się na rynek, przejechać dorożka, zobaczyć sukiennice i Kościół MAriacki, Bramę Floriańska i park tuz za nią...
nie spędzajcie wolnego czasu w centrum handlowym przy dworcu, bo nie warto;]
dla tych, co zdają maturę z histori:...można zwrócić uwagę na budowę miasta i jak drogi schodzą się do rynku oraz w jaki sposób przecinają się ulice + ich nazwy:mrgreen:
można też zwiedzić dom Matejki... i kościół Franciszkanów - piękne witraże Wyspiańskiego wraz z freskami na pewno pomogą nie jednemu czy na polskim, czy na maturze...
Muzeum Narodowe organizuje wiele ciekawych wystaw...
z Nową Huta to nie był żart... czytałam gdzies na necie, że organizują wycieczki do tego miesjca... no w końcu PRL jest już minioną epoką...

a może wasza polonistka podzieli was na grupy - zaznaczy najciekawsze miejsca na mapie i ta drużyna, któa po całym dniu będzie wiedziała o tych miejscach najwięcej odpowiadając na jej pytania dostanie najlepsza ocenę?:P ... no chyba, ze to nie w ramach szkolnych;)

kasia5777
kasia5777
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oświęcim?

ja jestem z oświęcimia i w sumie tlyko jest obóz, ew można jeszcze jechac do brzezinki do drugiego obozu. myśmy to obeszli w ciągu 4rech godzin.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.