WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  28 marca 2009 (pierwszy post)

Witam :)
Właśnie zaczęłam pracę nad pisaniem pracy maturalnej i mam kilka pytań, na które moja polonistka nie może mi aktualnie odpowiedzieć,gdyż jest na zwolnieniu :and:.
Wybrałam temat 'przenikanie się świata fantastycznego i realistycznego w utworach.Omów funkcję tego motywu. '
Sam temat nie jest dla nie problematyczne,wybrałam już książki:
Kordian
Makbet
Wesele
Mistrz i Małgorzata
Nad resztą jeszcze myślę .
Tylko,że nie wiem jak zabrać się do pisania tej pracy. Wstęp jest jasny, wiem,że w akapitach muszę zająć się prezentacją wybranych lektur. I tego dotyczy pytanie:co powinnam zawrzeć w tych informacjach??Epokę, problematykę dzieła i krótką charakterystykę bohaterów,a później przejść do owego dualizmu w tych dziełach ??
Czy jak ?

Z góry dziękuję za pomoc w nakierowaniu mnie :)
Pozdrawiam :)

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  28 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego dobrze wybrac cos co jest lekturą lub wierszem omawianym w szkole

Tak też zrobiłam+jedna książka z poz.rozszerzonego, bo pisemną na takim właśnie zdaję.

Konto usunięte
Konto usunięte: a to bibliografii jeszcze nie masz??

Nie,mamy dać do 15 kwietnia, ja już zaplanowałam tę pracę mniej więcej,
xenka89
xenka89
  28 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie,mamy dać do 15 kwietnia, ja już zaplanowałam tę pracę mniej więcej,

aha...no ja w sumie oryginału też nie oddałam jeszcze, ale sprawdzone już mam przez nauczycielkę, bo chciała wcześniej, żeby ewentualnie poprawić...
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  28 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo chciała wcześniej, żeby ewentualnie poprawić...

Aha.
Dzięki za wskazówki :):*
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  28 marca 2009
margotka
margotka: Ferydurke

Chyba najbardziej idealne ;)
margotka
margotka
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie w ferydurke jest cos fantastycznego?


proponuje przeczytac jeszcze raz... tylko nie opracowania...
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  29 marca 2009
margotka
margotka: proponuje przeczytac jeszcze raz... tylko nie opracowania...

Czytałam jakieś 2 m-c temu i nie ma w niej ani krzty fantastyki.Jest groteska,karykaturalność mnóstwo absurdu,ale żeby świat fantastyczny ? :wtf:
anioleceq
anioleceq
  29 marca 2009

Ja mam podobny temat - o duchach, skupiłam się na ich przesłaniu, symbolice, ich funkcji występowania w utworach. Wydaje mi się, że tyle utworów co podałaś starczy, więcej nie ma sensu opracowywać bo nie zdążysz z wszystkim...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.