blondynkaax3
blondynkaax3
  11 marca 2009 (pierwszy post)
Nie wydaje Wam się czasem, że połowa tego czego uczymy się w szkole jest nieprzydatne? Ja zauważam to bardzo często. Jestem w klasie humanistycznej, klasa ma na celu przygotowanie uczniów do matury z J. polskiego, angielskiego, historii, WOS-u (takie mamy rozszerzenia programowe). Jednak wychodzi na to, że najwięcej czasu poświęcam nauce fizyki, chemii i matematyki. Mam z tymi przedmiotami duży problem, więc nie raz zdarzyło się że uczyłam się caly prawie dzień na fizykę i nie starczyło czasu na nauczenie się np. na polski.

Nie uważacie, że uczniowie w szkołach śednich sami powinni sobie wybierać przedmioty jakich chcą się uczyć? Takich, które będą potrzebne do zdania matury i dostania się na wybrany kierunek studiów? Moim zdaniem (zresztą nie tylko moim) fizyka ani chemia się w życiu nie przyda, jesli chce się iść na psychologię albo inny humanistyczny kierunek.

Btw. Na jakie studia się wybieracie?
Chodzicie do klasy o jakim profilu? ^^ (bądź chodziliście)
... i Wasze opinie na ten temat ^____^
Rosiczka00
Rosiczka00
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tu chodzi bardziej o licea i szkoły podstawowe.

płatne szkoły podstawowe ?! Proszę Was..

Konto usunięte
Konto usunięte: prawda, ale jezeli ktos przez wiele lat nauki nie zdobyl podstawowej wiedzy, to juz jej raczej nie zdobedzie.

wszystko da się nadrobić
:)
smielaq89
smielaq89
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jesli olewaja szkole to po co maja miec ten przywilej??


Wiesz życie pokazuje, że ludzie w tym wieku nie za bardzo wiedzą co mają robić.. takie czasy nastały. Dlatego trzeba to im uświadamiać, nie wszyscy z góry wiedzą, że brak nauki jest zły.. Fakt, Ci którym zależy powinni mieć lepsze możliwości ale tych "gorszych" nie można od razu skreślać.. chyba, że po przekroczeniu pewnego wieku dalej mają wszystko w dupie.
Poza tym to już zależy indywidualnie od każdej osoby.

btw. Sorry za wcześniejsze moje dosadne komentarze pod Twoim adresem ;)
Rosiczka00
Rosiczka00
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby mi zależało na pieniądzach, to pchałbym się na prawo.

gdyby Ci zależało na pieniądzach, to pchałbys się raczej na wszelkie inżynierie, elektrotechnikę etc ... ;)
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i po czym to stwierdzasz??

A po tym, że Wielka Brytania (podobnie jak Holandia, Szwecja i sporo innych państw) wyniosła poprawność polityczną na poziom, o którym nikt by 20 lat temu nie pomyślał nawet w najgorszych koszmarach. Mniejszość narzucająca swoje prawa większości, zasłaniająca się odmiennością kulturową i zasadami religijnymi, rząd kręcący reklamy, które mają zostać wyemitowane w Pakistanie, nawołujące do nieagresji terrorystów na UK, zapraszające do kraju dobrych wschodnich braci, przekonujące, że kultura zachodnia i Islam mogą iść w parze!
Policja uciekająca przed demonstracjami muzułmanów, bojąca się zareagować mimo obrzucania ich kamieniami

agoosiaaa
agoosiaaa
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W takich przypadkach nie ma chyba mowy o " latach nauki" nie?

no wiesz, do szkoly chodzili...
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: płatne szkoły podstawowe ?! Proszę Was..

Czy naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że 80% zarobków każdego Polaka idzie na utrzymanie rozrośniętej biurokracji, w tym opłacanie państwowych szkół?

WSZYSCY płacą za szkołę, edukacja NIE JEST darmowa. Ludzie sami nie są świadomi tego, że są przez państwo okradani.
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. Sorry za wcześniejsze moje dosadne komentarze pod Twoim adresem ;)

no luzik, tez teraz widze, ze moje pierwsze wrazenie na twoj temat bylo zle :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: A po tym, że Wielka Brytania (podobnie jak Holandia, Szwecja i sporo innych państw) wyniosła poprawność polityczną na poziom, o którym nikt by 20 lat temu nie pomyślał nawet w najgorszych koszmarach. Mniejszość narzucająca swoje prawa większości, zasłaniająca się odmiennością kulturową i zasadami religijnymi, rząd kręcący reklamy, które mają zostać wyemitowane w Pakistanie, nawołujące do nieagresji terrorystów na UK, zapraszające do kraju dobrych wschodnich braci, przekonujące, że kultura zachodnia i Islam mogą iść w parze! Policja uciekająca przed demonstracjami muzułmanów, bojąca się zareagować mimo obrzucania ich kamieniami

sorry, ale takich bzdur dawno nie czytalam.
smielaq89
smielaq89
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no luzik, tez teraz widze, ze moje pierwsze wrazenie na twoj temat bylo zle


;)

Zdania co do niektórych spraw nie zmienię, ale nie powinienem od razu jechać innych za odmienne zdanie ;)
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sorry, ale takich bzdur dawno nie czytalam.

Czyli nawet nie masz pojęcia, co się wokół Ciebie dzieje.

Populacja muzułmanów w UK:

2004: 1,870,000
2005: 2,017,000
2006: 2,142,000
2007: 2,327,000
2008: 2,422,000

http://www.rp.pl/artykul/260703.html
http://www.euroislam.pl/index.php/2009/02/wafa-sultan-islam-wypaczyl-pojecie-honoru/
http://www.rp.pl/artykul/193446.html
więcej?
Rosiczka00
Rosiczka00
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że 80% zarobków każdego Polaka idzie na utrzymanie rozrośniętej biurokracji, w tym opłacanie państwowych szkół? WSZYSCY płacą za szkołę, edukacja NIE JEST darmowa. Ludzie sami nie są świadomi tego, że są przez państwo okradani.

czy naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że wprowadzenie płatnych podstawówek spowoduje cofanie się społeczeństwa, a nie postęp edukacyjny ?
już teraz rodziców nie stać na ciągle pojawiające się nowe wydania książek etc.
wyobraź sobie że istnieją dzieci, które są ambitne i chcą się uczyć, ale przy waszym pomyśle miałyby dostęp do edukacji prawdopodobnie odcięty.
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdania co do niektórych spraw nie zmienię, ale nie powinienem od razu jechać innych za odmienne zdanie ;)

no wlasnie ja tez :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Populacja muzułmanów w UK: 2004: 1,870,000 2005: 2,017,000 2006: 2,142,000 2007: 2,327,000 2008: 2,422,000


i co to ma do tego??
nagle stali sie panami narodu??

Konto usunięte
Konto usunięte: więcej?

pokaz mi to n a angielskiej stronie, moze uwierze.
bo pisac sobie tez moge i to wiele.
smielaq89
smielaq89
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie ja tez


Ale nie popadajmy w euforię ;) Pojawi się jakiś kontrowersyjny temat i znów będziemy się jechać od ograniczonych :D
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wyobraź sobie że istnieją dzieci, które są ambitne i chcą się uczyć, ale przy waszym pomyśle miałyby dostęp do edukacji prawdopodobnie odcięty.

Otóż zaskoczę Cię...

Nie.

Prywatyzacja szkół szła by w parze ze zniesieniem podatków i prywatyzacją większości spółek państwowych.

Jeśli biedna, samotna matka utrzymywałaby trójkę dzieci za 1000zł miesięcznie, to policz sobie, o ile wzrosłyby jej zarobki po zniesieniu większości podatków.
Poza tym w kilkunastoletnim okresie przejściowym zostałyby wprowadzone vouchery pokrywające 95% wydatków związanych ze szkolnictwem podstawowym
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nagle stali sie panami narodu??

Jeszcze nie, ale w Holandii Islam stanie się niedługo dominującą religią.

Konto usunięte
Konto usunięte: pokaz mi to n a angielskiej stronie, moze uwierze.

http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/article5621482.ece
Khold
Khold
  12 marca 2009
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1028399/Muslim-extremist-Abu-Qatada-receive-8-000-incapacity-benefits-year--bad-back.html

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/a-question-of-honour-police-say-17000-women-are-victims-every-year-780522.html

Chciałem Ci wysłać link do filmu , w którym palestyńczycy demonstrujący przeciwko wojnie w strefie Gazy obrzucają policję butelkami i kamieniami, ale został "usunięty z powodu naruszenia warunków serwisu"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.