blondynkaax3
blondynkaax3
  11 marca 2009 (pierwszy post)
Nie wydaje Wam się czasem, że połowa tego czego uczymy się w szkole jest nieprzydatne? Ja zauważam to bardzo często. Jestem w klasie humanistycznej, klasa ma na celu przygotowanie uczniów do matury z J. polskiego, angielskiego, historii, WOS-u (takie mamy rozszerzenia programowe). Jednak wychodzi na to, że najwięcej czasu poświęcam nauce fizyki, chemii i matematyki. Mam z tymi przedmiotami duży problem, więc nie raz zdarzyło się że uczyłam się caly prawie dzień na fizykę i nie starczyło czasu na nauczenie się np. na polski.

Nie uważacie, że uczniowie w szkołach śednich sami powinni sobie wybierać przedmioty jakich chcą się uczyć? Takich, które będą potrzebne do zdania matury i dostania się na wybrany kierunek studiów? Moim zdaniem (zresztą nie tylko moim) fizyka ani chemia się w życiu nie przyda, jesli chce się iść na psychologię albo inny humanistyczny kierunek.

Btw. Na jakie studia się wybieracie?
Chodzicie do klasy o jakim profilu? ^^ (bądź chodziliście)
... i Wasze opinie na ten temat ^____^
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie w Krakowie szkoły wyższe - prywatne, płatne - nazywają się po prostu : 'kup sobie wykształcenie"

Tu chodzi bardziej o licea i szkoły podstawowe.

mark
mark: - WOS - który ograniczał się do prasówek.

musiałeś mieć kiepskiego nauczyciela, u nas na WOS-ie prowadzone są dyskusje
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem w klasie humanistycznej, klasa ma na celu przygotowanie uczniów do matury z J. polskiego, angielskiego, historii, WOS-u (takie mamy rozszerzenia programowe). Jednak wychodzi na to, że najwięcej czasu poświęcam nauce fizyki, chemii i matematyki.

Zależy od nauczyciela w gruncie rzeczy, niektórzy mogą w takiej klasie bardziej pobłażliwie podchodzić do przedmiotu,
Na przykład moja koleżanka z humanistycznej z lo miała z matematyki tak banalne zadania, że aż przykro było porównywać jej sprawdziany z moimi.
Z drugiej strony, wybierając lo czy technikum ma się ile, 15 czy 16 lat,
Podczas trwania nauki w szkole średniej wielu osobom mogą zmienić się zainteresowania, i na przykład mogą po klasie humanistycznej zapragnąć iść na studia związane z ekonomią. W takim przypadku przydaje się ta niby niepotrzebna nauka z lo czy tam technikum.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam z tymi przedmiotami duży problem, więc nie raz zdarzyło się że uczyłam się caly prawie dzień na fizykę i nie starczyło czasu na nauczenie się np. na polski.

To już zależy od tego jak zarządzasz swoim wolnym czasem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie uważacie, że uczniowie w szkołach śednich sami powinni sobie wybierać przedmioty jakich chcą się uczyć?

Zły pomysł, bo moim zdaniem trzeba mieć podstawy wiedzy ogólnej, chociażby i po to żeby nie wychodzić na frajera w inteligentnej dyskusji, nazwijmy to.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem (zresztą nie tylko moim) fizyka ani chemia się w życiu nie przyda, jesli chce się iść na psychologię albo inny humanistyczny kierunek.

No i dlatego masz w humanistycznym profilu tylko chemię podstawową i fizykę.
Żebyś wiedziała, co to jest atom. ;x

Konto usunięte
Konto usunięte: Btw. Na jakie studia się wybieracie? Chodzicie do klasy o jakim profilu? ^^ (bądź chodziliście)

LO o profilu biznesowym, teraz studiuję zarządzanie.
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na jakie studia się wybieracie?

Filologia norweska lub filologia rosyjsko-angielska

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzicie do klasy o jakim profilu?

historia/wos
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Filologia norweska

Ja osobiście chciałam iść na fińską, albo na skandynawistykę, ale oczywiście rzadko gdzie te kierunki są. ;x
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja osobiście chciałam iść na fińską, albo na skandynawistykę, ale oczywiście rzadko gdzie te kierunki są. ;x

W Poznaniu i w Gdańsku.
A fiński to nie wiem, pewnie wszędzie tam gdzie węgierski.
blondynkaax3
blondynkaax3
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja osobiście chciałam iść na fińską, albo na skandynawistykę, ale oczywiście rzadko gdzie te kierunki są. ;x

Nie rozumiem takich ludzi :D
Może rzeczywiście ktoś ma taka pasję albo bardzo go to interesuje, ale jaką wy prace znajdziecie po tym kierunku? :/
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jaką wy prace znajdziecie po tym kierunku? :/

W jednej z wielu firm mających kontakty ze Skandynawią. Jeśli filologia norweska jest co trzy lata i co trzy lata wypuszczają 20 osób, to chyba świadczy o niszowości tego języka?
Poza tym można pojechać do Norwegii, zrobić zaocznie zarządzanie czy inne niepotrzebne g**no i mieć super-ekstra CV, z którym przyjmą do pracy wszędzie
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie porównuj dorosłych ludzi do młodzieży.. dużo osób olewa szkołę z lenistwa a nie umiejętności, dopiero po pewnym czasie zaczyna to do nich docierać..

ale jesli olewaja szkole to po co maja miec ten przywilej??
moze wtedy dwa razy by sie zastanowili nim by ja olali.

Konto usunięte
Konto usunięte: Edukacja jest płatna, płacą wszyscy podatnicy.

ja nie place.

Konto usunięte
Konto usunięte: ot, taka mała różnica ;)

prawda, ale jezeli ktos przez wiele lat nauki nie zdobyl podstawowej wiedzy, to juz jej raczej nie zdobedzie.
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym można pojechać do Norwegii, zrobić zaocznie zarządzanie czy inne niepotrzebne g**no i mieć super-ekstra CV, z którym przyjmą do pracy wszędzie

Właśnie, z tym że ja bardziej patrzyłam pod kątem Finlandii, a nie Norwegii. Ale wyszło jak wyszło, zarządzanie robię teraz, na trzecim roku mam zamiar dobrać sobie drugi kierunek.
Swoją drogą naprawdę lepiej to studiować niż zarządzanie - tylko na moim roku na mojej uczelni na samym zarządzaniu jest 300 osób. Więc dodaj sobie ludzi z innych uczelni do tego, a to tylko jeden z kierunków ekonomicznych, dorzuć jeszcze ludzi z innych.
Poza tym jeżeli patrzysz na studia tylko pod kątem " praca " to Ci bardzo gratuluję, lepiej iść na coś co się lubi, bo na dobrą sprawę żaden kierunek nie daje Ci stu procentowej szansy na zatrudnienie.
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli ktos przez wiele lat nauki nie zdobyl podstawowej wiedzy,

Jak można przez wiele lat nauki nie zdobyć podstawowej wiedzy?
Przecież nawet jak ktoś się za bardzo nie uczy, to fakt, nie potrafi zbyt dobrze ogarnąć przedmiotu, ale podstawy ma zawsze. Tak jak z tabliczką mnożenia. ;x
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie place.

Ale za to mieszkasz w kraju, którego kultura i tradycja jest coraz bardziej niszczona
Khold
Khold
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym jeżeli patrzysz na studia tylko pod kątem " praca " to Ci bardzo gratuluję, lepiej iść na coś co się lubi, bo na dobrą sprawę żaden kierunek nie daje Ci stu procentowej szansy na zatrudnienie.

Jakby mi zależało na pieniądzach, to pchałbym się na prawo.
Domyślam się, że mogę klepać biedę po filologii, ale nie chcę robić w życiu czegoś, co by mnie męczyło.
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby mi zależało na pieniądzach, to pchałbym się na prawo.

Ależ, ja wypowiedź kierowałam do tej całej 'blondynki'
Zacytowałam Ciebie bo żeś dobrze pisał, w sumie faktycznie wygląda, jakby to było do Ciebie, wybacz. Nie to miałam na myśli. ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak z tabliczką mnożenia. ;x

wyobraz sobie,z e znam osoby w moim wieku, ktore nie potrafia mnozyc do stu...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale za to mieszkasz w kraju, którego kultura i tradycja jest coraz bardziej niszczona

i po czym to stwierdzasz??
najzajebistsza
najzajebistsza
  12 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wyobraz sobie,z e znam osoby w moim wieku, ktore nie potrafia mnozyc do stu...

W takich przypadkach nie ma chyba mowy o " latach nauki" nie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.