KoksankoRuchankO
KoksankoRuchankO
  23 lutego 2009 (pierwszy post)

Yoo :zonk:

Muszę zrobić prezentację multimedialną na WoS "Kto rządzi w Polsce". Ogólnie w prezentacjach jestem dobra, tylko ja sie kompletnie nie znam na polityce, a prezentacja ma byc na 25 slajdów. A no i nie chce wszystkiego zerżnąć z wikipedii.

Wiem że jest prezydent kaczyński, premier też kaczyński ? albo tusk nie wiem, no i jest lewica i prawica ale nie wiem zbytnio o co chodzi no i jest Pis i PO i sejm ale dalej to nie wim.. Aha i mysle ze zaczne od pierwszej konstytucji majopwej a potem przejde do czasow spolczenych..

Każdą uwage i propozycje bardzo mi sie przyda dlatego prosze o pomoc :) Mam jeszcze 6 dni na to ( a ponoć nie można zadawać na ferie :// )

KradneToryxD
KradneToryxD
  23 lutego 2009

emmm :mysli:
o.O ja wiem tylko to ze prezydent rzadzi a anwet nie wiem kim on jest..
wiec ci nie pomoge :(

1111stysia1111
1111stysia1111
  23 lutego 2009

krajem rządzą przedstawiciele władzy wykonawczej, ustawodawczej, sądowniczej z nastawieniem raczej na wykonawczą (rząd) .. itp. opisz cos tam..

tez jestem w 2 g. ale taki podobny temat mialam w klasie 1 ..
i podalam ci to co mam z notatki pod lekcją.

smielaq89
smielaq89
  23 lutego 2009

O mój Boże.. widzę, że obecna młodzież ma niezłą sieczkę w głowie...

P.S; W Polsce rządzą Żydomasoni ;)

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: O mój Boże.. widzę, że obecna młodzież ma niezłą sieczkę w głowie...

czy Ty musisz wszytsko komentowac??może zgloś sie do lekarza???
KradneToryxD
KradneToryxD
  23 lutego 2009

AgniesiA0320k
zgadzam sie z Toba o.o
udaje takie 'madrego' a nikomu nie pomzoe tlyko sie czepia x/

smielaq89
smielaq89
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy Ty musisz wszytsko komentowac??może zgloś sie do lekarza???


Muszę ;) A u lekarza dzisiaj byłem, z innego powodu.
Dziewczynko w pończosze, jak na razie to Ty wszystko komentujesz ;)

Ja nie wiem jak można uważać się za Polaka, nie wiedząc podstawowych rzeczy o swoim kraju.
smielaq89
smielaq89
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: udaje takie 'madrego' a nikomu nie pomzoe tlyko sie czepia x/


I nic nie muszę udawać ;)
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzam sie z Toba o.o udaje takie 'madrego' a nikomu nie pomzoe tlyko sie czepia x/

dziwny typ;///
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: premier też kaczyński ?

premierem jest Tusk
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczynko w pończosze,

yyyy :crylol::crylol::crylol::crylol::crylol:
Miihihih
Miihihih
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: P.S; W Polsce rządzą Żydomasoni ;)

dziwisz sie, ze brakuje im wiedzy? :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem że jest prezydent kaczyński, premier też kaczyński ? albo tusk nie wiem, no i jest lewica i prawica ale nie wiem zbytnio o co chodzi no i jest Pis i PO i sejm ale dalej to nie wim.. Aha i mysle ze zaczne od pierwszej konstytucji majopwej a potem przejde do czasow spolczenych..

powiem tak - mniej fotki, więcej nauki.
trójpodział władzy jest oczywisty, nie ma sensu, abym sie rozpisywala, wg mnie nie ma sensu rozpisywanie się na temat partii politycznych, wystarczy PO i opozycja - PiS
mozesz napisac o podziale terytorialnym polski - tj. 16 wojewodztw, 314 powiatow, 2478 gmin. napisac jak dzialaja organy samorzadu (stanowiace i wykonawcze) wojewodzkiego, powiatowego, gminnego. chociaz mysle, ze jak na gimnazjum wystarczy samorząd wojewódzki.. organy władzy w wojewodztwie:
rządowe(wojewoda oraz organy administracji zespolonej - komendant policji, straży) i samorzadowe (sejmik wojewodzki oraz zarzad i marszałek)
dodatkowo organizacja gminy, czyli kto nią rządzi, kto jak i kogo wybiera.
Miihihih
Miihihih
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: premierem jest Tusk

tego nie przeczytalam, teraz widze, ze moje kilka linijek poszlo na marne :szok2:
smielaq89
smielaq89
  23 lutego 2009

@Miihihih:

Najciekawsze, że to wszystko można znaleźć po kilku kliknięciach na Wikipedii. Niektórzy nawet tyle nie potrafią. Widocznie istnieje dla nich tylko jedna strona - Fotka.pl ;)

Carlsb
Carlsb
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy Ty musisz wszytsko komentowac??może zgloś sie do lekarza???


no sorry ..ale gdy ja przeczytałem pierwszy post to nie wiedziałem czy ona czasem się nie nabija i nie prowokuje:D myślałem że sobie dziewczyna jaja robi:] nosz kurna .. jak ktoś może napisać tego typu post:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem że jest prezydent kaczyński, premier też kaczyński ? albo tusk nie wiem, no i jest lewica i prawica ale nie wiem zbytnio o co chodzi no i jest Pis i PO i sejm ale dalej to nie wim.. Aha i mysle ze zaczne od pierwszej konstytucji majopwej a potem przejde do czasow spolczenych..


no albo dziewczyna nie ogląda tv albo nie wiem...przyjechała do Polski wczoraj .. ;/

poza tym prosić o pomoc to tu każdy pierwszy, ale żeby podziękować to już nie łaska.. nie wszyscy ale większość;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.