91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008 (pierwszy post)

gdybym mogl sie cofnac w czasie i spotkac A. Mickiewicza :) zabilbym go ;) i paru innych typu Sienkiewicz itd, przez nich trzeba czytac jakies :superkupa: no wlasnie... trzeba... moge sie zalozyc ze gdyby nie mialo obowiazkowej lektury to 99% nie przeczytaloby zadnego z tego :superkupa:
poza tym matura... powinna byc ze znajomosci przeczytanego tekstu itd... a nie w sytuacji kiedy nie znasz calego tekstu nie mozesz sie do niego odniesc -.-
tyle na temat -.-
chyba bede ministrem edukacji -.-
a teraz jakies pytanie:
gdybyscie nie musieli przeczytac np. Pana Tadeusza - przeczytalibyscie? -.-
-.- i uj

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz jest tak ze trzeba czytac obowiazkowe lektury ;)

książki to nie tylko lektury
a jeśli chodzi o maturę .. to zazwyczaj nie masz w pytaniu czy w temacie..
na podstawie LEKTUR tylko LITERATURY

Konto usunięte
Konto usunięte: Giertych wzbogacil spis obowiazkowych lektur o kolejne ksiazki ;)

i był oszołomem

Konto usunięte
Konto usunięte: nie widze w tym celu

A oto kilka zalet czytania książek:
-płynniejsze czytanie książek
-dowiadywanie się różnych nowych rzeczy
-dobre wykorzystanie wolnego czasu
-ćwiczenie ortografii i interpunkcji
-wzbogacanie słownictwa

Przeważnie to co jest w telewizji, jest zaczerpnięte z książek!
...Ignorance is bliss...
justisssia
justisssia
  7 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: A oto kilka zalet czytania książek: -płynniejsze czytanie książek -dowiadywanie się różnych nowych rzeczy -dobre wykorzystanie wolnego czasu -ćwiczenie ortografii i interpunkcji -wzbogacanie słownictwa

Jemu nie wytłumaczysz. :ninja:
91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A i tak większość ich nie czyta. A potem pytają, kto to był Mickiewicz, albo co napisał.

po co to komu wiedziec? bedziesz szukala pracy to odwolasz sie do "tworczosci" Mickiewicza? na pewno Ci pomoze ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślisz, że on pisał specjalnie żeby ktoś taki jak Ty musiał to czytać i chciał go zabić?

zawdzieczamy to ministrom...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie we wszystkich są. A nawet jeżeli są, to coś złego?

tak... zamiast uczyc to wprowadza w blad ;) (inna budowa zdan)

Konto usunięte
Konto usunięte: znalazł by


Konto usunięte
Konto usunięte: Jak się uczy byle jak, to może i. Teraz nie marnujesz dnia siedząc tu? Przecież preferujesz sport, spotkania z przyjaciółmi itd.

siedzac w internecie nie ograniczam sie jedynie do uzywania fotki ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 grudnia 2008

no nic ..
dla mnie to walka z wiatrakami

nie mój chlew nie moje świnie
:bye:

...Ignorance is bliss...
91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: i był oszołomem

byl

RexMundi
RexMundi: A oto kilka zalet czytania książek: -płynniejsze czytanie książek -dowiadywanie się różnych nowych rzeczy -dobre wykorzystanie wolnego czasu -ćwiczenie ortografii i interpunkcji -wzbogacanie słownictwa Przeważnie to co jest w telewizji, jest zaczerpnięte z książek!

- czytam plynnie i bez czytania ksiazek
- wiecej nowych i roznych rzeczy dowiem sie przez 10 min czytajac rozne artykuly niz czytajac 2 godz ksiazke :)
- wzbogacanie slownictwa archaizmami ktore juz dawno wyszly z uzycia ;)
91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: no nic .. dla mnie to walka z wiatrakami nie mój chlew nie moje świnie

zamierzasz zmienic moje poglady? :)
justisssia
justisssia
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: po co to komu wiedziec? bedziesz szukala pracy to odwolasz sie do "tworczosci" Mickiewicza? na pewno Ci pomoze ;)

Szukając pracy odwołasz się do tego czego uczyłeś się na sprawdziany z przedmiotów innych?

Konto usunięte
Konto usunięte: zawdzieczamy to ministrom...

Więc czemu piszesz, że jego byś zabił?

Konto usunięte
Konto usunięte: znalazł by

No, przewchuuj wielki błąd.
Super.

Konto usunięte
Konto usunięte: siedzac w internecie nie ograniczam sie jedynie do uzywania fotki ;)

Jednak wielu się ogranicza.

RexMundi
RexMundi: nie mój chlew nie moje świnie

Masz rację.
91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukając pracy odwołasz się do tego czego uczyłeś się na sprawdziany z przedmiotów innych?

uczysz sie na sprawdzian anatomii, pracujesz jako lekarz - nie odwolasz sie do nabytej wiedzy?
znajomosc komputera - sprawdzian z informatyki ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: No, przewchuuj wielki błąd. Super.

zrobisz taki blad na maturze, bedziesz sie klocic ze to jest maly blad?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak wielu się ogranicza.

wielu to nie znaczy wszyscy ;)
justisssia
justisssia
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: uczysz sie na sprawdzian anatomii, pracujesz jako lekarz - nie odwolasz sie do nabytej wiedzy?

Zanim zostaniesz lekarzem, uczysz się wszystkiego, chociażby w liceum czy gimnazjum.
Po co?

Konto usunięte
Konto usunięte: zrobisz taki blad na maturze, bedziesz sie klocic ze to jest maly blad?

Nawet nie dostanę swojej pracy z ewentualnymi błędami.
Nie wiesz o tym?
Poza tym, maturę mam za sobą.

Konto usunięte
Konto usunięte: wielu to nie znaczy wszyscy ;)

Dlatego nie napisałam wszyscy.
91Mazi
91Mazi
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Po co?

no wlasnie... a po co sie czyta? tego tez nie wiadomo... jesli ktos wybiera taka forme rozrywki ok... ale niech nie narzucaja tego innym

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet nie dostanę swojej pracy z ewentualnymi błędami. Nie wiesz o tym? Poza tym, maturę mam za sobą.

chodzilo mi o to, ze nikt nie patrzy, czy popełniłas mały błąd, bląd to blad ;)
justisssia
justisssia
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie... a po co sie czyta? tego tez nie wiadomo... jesli ktos wybiera taka forme rozrywki ok... ale niech nie narzucaja tego innym

Narzucają, zeby ludzie chociaż trochę rozgarnięci byli.
baskas4
baskas4
  7 grudnia 2008

świetnie. Trzeba było iść do zawodówki, albo zakończyć edukację na poziomie szkoły podstawowej.

agniesiaO3
agniesiaO3
  7 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dybym mogl sie cofnac w czasie i spotkac A. Mickiewicza :) zabilbym go ;) i paru innych typu Sienkiewicz itd, przez nich trzeba czytac jakies no wlasnie... trzeba... moge sie zalozyc ze gdyby nie mialo obowiazkowej lektury to 99% nie przeczytaloby zadnego z tego poza tym matura... powinna byc ze znajomosci przeczytanego tekstu itd... a nie w sytuacji kiedy nie znasz calego tekstu nie mozesz sie do niego odniesc -.- tyle na temat -.- chyba bede ministrem edukacji -.- a teraz jakies pytanie: gdybyscie nie musieli przeczytac np. Pana Tadeusza - przeczytalibyscie? -.- -.- i uj

pfff ale ambitny jesteś..:/ dlaczego byś zabijał tych co rozsławiali Polskę w świecie i bronili naszej Ojczyzny??
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.