ona268
ona268
  3 grudnia 2008 (pierwszy post)

Czy reklama ma zgubny wpływ na ludzi ?
Warto zastanowić się najpierw nad znaczeniem słowa reklama. Reklama jest działaniem promocyjnym, prezentującym oglądającym telewizję walory towaru lub usługi. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Jestem zdania, że większość reklam ma zgubny wpływ na ludzi.
Jednym z argumentów potwierdzającym tezę jest to, że reklamy działają na naszą podświadomość, a przez to manipulują instynktami i emocjami odbiorców, zwłaszcza tych najmłodszych. Działają one tak silnie, że dzieci wymuszają na rodzicach zakup określonych zabawek, słodyczy i innych produktów. Dodatkowym argumentem jest ukrywanie przez reklamy wad danego produktu. Dowiadujemy się o tym po zakupie, a wtedy jest już za późno. Wierzymy całkowicie reklamie, a potem okazuje się, że kupiony towar nie ma danej funkcji, albo nie spełnia jej w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Często jest tak, że zakupiony przedmiot niszczy się po paru dniach użytkowania. Kolejnym argumentem są reklamy teleturnieji

oOAssiulaOo
oOAssiulaOo
  3 grudnia 2008

wydaje mi się że ciekawie napisałas. ;)

baskas4- lepiej trafic nie mogłas. tez musze napisac rozprawkę. ;D
jezeli tesknisz za gimnazjum błagam napisz mi rozprawke.
Moim tematem, dosyc prostym. jest:
"Z czego jestem dumny jako polak? Z czym jest mi trudno się pogodzić"
jednak cienko idzie mi z polskiego.. jakos ostatnio nie mam natchnienia... pomoże ktos ?

kasia160893
kasia160893
  4 grudnia 2008

rzultyjest jasy

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.