ona268
ona268
  3 grudnia 2008 (pierwszy post)

Czy reklama ma zgubny wpływ na ludzi ?
Warto zastanowić się najpierw nad znaczeniem słowa reklama. Reklama jest działaniem promocyjnym, prezentującym oglądającym telewizję walory towaru lub usługi. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Jestem zdania, że większość reklam ma zgubny wpływ na ludzi.
Jednym z argumentów potwierdzającym tezę jest to, że reklamy działają na naszą podświadomość, a przez to manipulują instynktami i emocjami odbiorców, zwłaszcza tych najmłodszych. Działają one tak silnie, że dzieci wymuszają na rodzicach zakup określonych zabawek, słodyczy i innych produktów. Dodatkowym argumentem jest ukrywanie przez reklamy wad danego produktu. Dowiadujemy się o tym po zakupie, a wtedy jest już za późno. Wierzymy całkowicie reklamie, a potem okazuje się, że kupiony towar nie ma danej funkcji, albo nie spełnia jej w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Często jest tak, że zakupiony przedmiot niszczy się po paru dniach użytkowania. Kolejnym argumentem są reklamy teleturnieji

ona268
ona268
  3 grudnia 2008

Kurde, urwało mi :/

Kolejnym argumentem są reklamy teleturniejów telefonicznych. Informują, że jeśli się zadzwoni, mamy szansę wygrać daną kwotę pieniężną lub jakiś przedmiot. Ale rzadko reklama takiego teleturnieju informuje nas o koszcie połączenia z nim.
Sądzę, że przedstawione przykłady wystarczą, aby przekonać o słuszności mojego twierdzenia.

Możecie to sprawdzić i ewentualnie poprawić :) ?

baskas4
baskas4
  3 grudnia 2008

chyba dobrze.
Możesz też napisać o tym, że reklama mimo wszystko jest dźwignią handlu.
Badania dowodzą, że ludzie częściej sięgaja po produkty reklamowane (nizeli te nieznane o tej samej funkcji) nawet jesli sa droższe.

ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba dobrze. Możesz też napisać o tym, że reklama mimo wszystko jest dźwignią handlu. Badania dowodzą, że ludzie częściej sięgaja po produkty reklamowane (nizeli te nieznane o tej samej funkcji) nawet jesli sa droższe.

dziękuję ;**** napiszę jeszcze o tym :)
baskas4
baskas4
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuję ;**** napiszę jeszcze o tym :)

nie ma sprawy :d
dawno nie pisałam rozprawek, chętnie bym do tego wróciła :d
ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma sprawy :d dawno nie pisałam rozprawek, chętnie bym do tego wróciła :d

Co :wtf: ?
Mogłam dać Ci ją do napisania :ziober2:
baskas4
baskas4
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co ? Mogłam dać Ci ją do napisania

ano mogłaś. od gimnazjum (czyli prawie 3 lata) nie pisałam zadnej rozprawki. A takie tematy są ciekawsze niżeli charakterystyki jakiegoś faceta z lektury.

[color=white]następnym razem mogę napisać :ssh:
ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ano mogłaś. od gimnazjum (czyli prawie 3 lata) nie pisałam zadnej rozprawki. A takie tematy są ciekawsze niżeli charakterystyki jakiegoś faceta z lektury.

a ja mam niestety i rozprawki i charakterystyki :and:
baskas4
baskas4
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja mam niestety i rozprawki i charakterystyki

mogę pomóc częściej. Bardziej w rozprawkach :d
ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mogę pomóc częściej. Bardziej w rozprawkach :d

Zapamiętam :mrgreen:
Anka291
Anka291
  3 grudnia 2008

Na Twoim miejscu napisałabym taki wstęp:

W XXI wieku reklama jest nieodłącznym elementem naszego życia. Spotykamy ją prawie na każdym kroku, począwszy od sklepów, kończąc na reklamach telewizyjnych i internetowych. W tej rozprawce postaram się udowodnić, że komercja ma zgubny wpływ na ludzi.

denatka
denatka
  3 grudnia 2008

Rozprawka powinna mieć chyba minimum 250słow, czy oby na pewno owa rozprawka posiada tyle?:ninja:

ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na Twoim miejscu napisałabym taki wstęp: W XXI wieku reklama jest nieodłącznym elementem naszego życia. Spotykamy ją prawie na każdym kroku, począwszy od sklepów, kończąc na reklamach telewizyjnych i internetowych. W tej rozprawce postaram się udowodnić, że komercja ma zgubny wpływ na ludzi.

O, dzięki :)) Dobre :D
Dziękuję za pomoc, na pewno skorzystam :))
ona268
ona268
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozprawka powinna mieć chyba minimum 250słow, czy oby na pewno owa rozprawka posiada tyle?

Pierwsze słyszę :ninja: Nawet polonistka o tym nie mówiła :and:
Rozprawka na egzaminach musi zajmować przynajmniej połowę wyznaczonego do tego miejsca, nie ma tam nic o tym, że ma być minimum 250 słów. :woot:
Zresztą ... polonistka mówiła, że ma to nam zająć przynajmniej 1,5 strony, a mi to zajęło więcej.
Mihihih
Mihihih
  3 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwsze słyszę Nawet polonistka o tym nie mówiła Rozprawka na egzaminach musi zajmować przynajmniej połowę wyznaczonego do tego miejsca, nie ma tam nic o tym, że ma być minimum 250 słów. Zresztą ... polonistka mówiła, że ma to nam zająć przynajmniej 1,5 strony, a mi to zajęło więcej.

w gimnazjum mówili mi, ze ma zajmowac przynajmniej polowe wyznaczonego miejsca albo 22 linijki.

W liceum - min. 250 słów.
Ja z tym problemów nie mam, wylewna jestem. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy reklama ma zgubny wpływ na ludzi ?

chciałabym mieć takie rozprawki, a nie suche analizy tekstów. :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.