Chez626
Chez626
  21 listopada 2008 (pierwszy post)

Potrzebuję pomocy.
Moja przyjaciółka zdaje w tym roku mature.
I nie wie czy zdajac
WOS,Polski,Angielski,Geografie,Historię
Jednego z tych przedmiotów nie zda(nieobowiazkowych np.Historii)
to czy będzie musiała zdałac poprawke tej historii.

Jedni jej mówią,ze tak inni nie ;P

Jak myslicie :> ;]
Pozdrawiam :piwo:

Rosiczka00
Rosiczka00
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: więc po raz kolejny potwierdza się to, że sukces w dziennikarstwie zależy od tego, co masz pod czaszką, w dużej mierze

dlatego też napisałam, że nawet ukończenie dziennikarstwa nie nauczy kogoś faktycznej smykałki do tego zajęcia, może jedynie pomóc ;]
tymbardziej, że wielu znanych dziennikarzy pewnie takiego kierunku, jak dziennikarstwo nie ukończyło, a potrafili się wkręcić i mieli taką pasję.
sama kiedyś miałam w planach wybranie takiego kierunku, byłam w klasie 'medialnej' w liceum, tyle że mi się odwidziało i aktualnie jestem na studiach inżynierskich :-D
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tymbardziej, że wielu znanych dziennikarzy pewnie takiego kierunku, jak dziennikarstwo nie ukończyło

w PL nie, jak sie popatrzy na zagranicę i ludzi w CNN czy BBC to jednak już jest inaczej

nie potrafię do końca powiedzieć, dlaczego, bo nie pracuję tutaj jeszcze tak długo, ale może chodzi o to że są wyższe standardy, a studia dziennikarskie faktycznie czegoś uczą? :woot:
Rosiczka00
Rosiczka00
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w PL nie, jak sie popatrzy na zagranicę i ludzi w CNN czy BBC to jednak już jest inaczej nie potrafię do końca powiedzieć, dlaczego, bo nie pracuję tutaj jeszcze tak długo, ale może chodzi o to że są wyższe standardy, a studia dziennikarskie faktycznie czegoś uczą?

możliwe.

U nas po prostu takie studia w zasadzie nic nie dają, jeśli się nie ma znajomości to prawdopodobnie nie wkręci się do stacji liczących się w tym światku.
Oczywiście piszę o telewizji, nie wiem jak jest w przypadku radia/prasy etc.
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście piszę o telewizji, nie wiem jak jest w przypadku radia/prasy etc.

tak samo

w Polsce do radia też się wkręciłem "po znajomości" - ktoś, kto dzisiaj pracuje w TV a wtedy jeszcze robił w lokalnym radio, był pod wrażeniem mojej znajomości muzyki i zaczął ze mną współpracę; najpierw ja przesyłałem mu z domu newsy, które on czytał na antenie, a potem - powoli - zaczynałem pojawiać się na antenie :tak:

niestety media to taki światek, że bez znajomości nie idzie się wkręcić. wszędzie tak jest, tyle że tutaj, na praktykach, można sobie zrobić kontakty - taka różnica :)
LancerEvoMR
Posty: 21 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
LancerEvoMR
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli np. historię weźmie jako dodatkowy, to może nawet na 1% napisać, a i tak ma zdane.

aaahaha przeczytaj co napisałaś ... pomyśl ... napisz jeszcze raz
...
Matura wygląda tak:
Obowiązkowe:
-polski
-j.obcy
- dodatkowy

Dodatkowe
** Możesz wybrać sobie jeszcze cztery dodatkowe przedmioty których nawet jak nie zdasz to masz zaliczoną mature (pod warunkiem ze oczywiście zdasz trzy obowiązkowe, patrz wyżej)
Te przedmioty zdaje sie na rozszerzonym ...
Rosiczka00
Rosiczka00
  22 listopada 2008
LancerEvoMR
LancerEvoMR: aaahaha przeczytaj co napisałaś ... pomyśl ... napisz jeszcze raz ... Matura wygląda tak: Obowiązkowe: -polski -j.obcy - dodatkowy Dodatkowe ** Możesz wybrać sobie jeszcze cztery dodatkowe przedmioty których nawet jak nie zdasz to masz zaliczoną mature (pod warunkiem ze oczywiście zdasz trzy obowiązkowe, patrz wyżej) Te przedmioty zdaje sie na rozszerzonym ...

raczej Ty przeczytaj drugi raz moją i swoją wypowiedź, zdawałam już maturę więc wiem :)

3 przedmioty są OBOWIĄZKOWE
-polski
-język obcy
- wybrany przedmiot, ale zaliczany do OBOWIĄZKOWYCH.

te 3 musisz zdać powyżej 30%.

później w zależności od chęci możesz ale nie musisz zdawać przedmioty DODATKOWE.
i moja wypowiedź :

-> jeśli np. historię weźmie jako dodatkowy, to może nawet na 1% napisać, a i tak ma zdane.

dodatkowe nawet jeśli nie zaliczone na powyżej 30% nie wpływają na zdanie/nie zdanie matury.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.