Chez626
Chez626
  21 listopada 2008 (pierwszy post)

Potrzebuję pomocy.
Moja przyjaciółka zdaje w tym roku mature.
I nie wie czy zdajac
WOS,Polski,Angielski,Geografie,Historię
Jednego z tych przedmiotów nie zda(nieobowiazkowych np.Historii)
to czy będzie musiała zdałac poprawke tej historii.

Jedni jej mówią,ze tak inni nie ;P

Jak myslicie :> ;]
Pozdrawiam :piwo:

sekswubikacji
sekswubikacji
  21 listopada 2008

to aż 5 przedmiotów zdaje??

vig89
vig89
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednego z tych przedmiotów nie zda(nieobowiazkowych np.Historii) to czy będzie musiała zdałac poprawke tej historii.

wtedy możesz jej pogratulować zdanej matury
Rosiczka00
Rosiczka00
  21 listopada 2008

jeśli np. historię weźmie jako dodatkowy, to może nawet na 1% napisać, a i tak ma zdane.

xNATALiiA16x
xNATALiiA16x
  21 listopada 2008

roczniki piszące mature 2010 i 2011 roku nie muszą pisać 4 dodatkowego przedmiotu ;) tylko że ta obowiązkowa matma :/ wrrr.. ale jak nie napiszesz albo nie zdasz 4 przedmiotu to jest ok :)

vig89
vig89
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: matma

a ja i tak ja piszę (rozszerzoną bo dodatek ) xp

Konto usunięte
Konto usunięte: roczniki piszące mature 2010 i 2011 roku nie muszą pisać 4 dodatkowego przedmiotu ;) tylko że ta obowiązkowa matma :/

nie martw sie mozesz piec razy poprawiac mature xD
xNATALiiA16x
xNATALiiA16x
  21 listopada 2008

wiesz ja mam mature a zaraz po maturze technika ktorego podobno nikt nie zdaje :/
w Kaliszu nie zdał nikt.. a u mnie w Zabrzu w budzie tylko jedna osoba na całą szkołę :/ :D xD wiec chociaz mature trzeba by zdac ;D

vig89
vig89
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz ja mam mature a zaraz po maturze technika ktorego podobno nikt nie zdaje :/

o lol w mojej technika to chyba nie zdaja tylko Ci ktorzy wagaruja

Konto usunięte
Konto usunięte: a u mnie w Zabrzu w budzie tylko jedna osoba na całą szkołę

wiec pomysl ze to Ty bedziesz to jedyna ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: wiec chociaz mature trzeba by zdac ;D

no ba, trzeba
xNATALiiA16x
xNATALiiA16x
  21 listopada 2008

ja na pewno nie :D hehe ale jakby to brzmialo dumnie " TECHNIK HOTELARSTWA TURYSTYCZNEGO " ahhh xD hehe :PP

DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jakby to brzmialo dumnie " TECHNIK HOTELARSTWA TURYSTYCZNEGO "

i sp:cenzura:dalanie na bezrobocie :tak:
Rosiczka00
Rosiczka00
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: spdalanie na bezrobocie

większośc ludzi w Polsce po dziennikarstwie tak ma ;-)
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: większośc ludzi w Polsce po dziennikarstwie tak ma ;-)

to prawda, do tego zeby byc dziennikarzem nie trzeba miec wcale studiow dziennikarskich skonczonych. podstawą do bycia dobrym dziennikarzem jest pasja do tematu, którym się zajmuje, i rozległa wiedza na ten temat, plus umiejętność pisania.

ja np. jestem dziennikarzem i za to, co piszę mi płacą - choć nie mam jeszcze skończonych żadnych studiów, studiowałem filologię angielską przez rok w Polsce i Inżynierię Dźwięku przez rok w Anglii (po czym stwierdziłem, że robię wolne bo chcę popracować :mrgreen:)

teraz myślę, czy nie zrobić studiów dziennikarskich i nie zacząć ich za rok - ale to jedynie po to, żeby mieć jakieś studia w sumie, bo - jak widać - na muzyce znam się na tyle dobrze, że międzynarodowa korporacja zatrudniła mnie i bez papierku na jakąkolwiek jej znajomość, a sukcesy odnoszę i to bardzo duże :tak:. a dziennikarstwo jeżeli zrobię, to dla własnej satysfakcji i po to, żeby móc podbijać stawki jedynie :ziober2:
Rosiczka00
Rosiczka00
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to prawda, do tego zeby byc dziennikarzem nie trzeba miec wcale studiow dziennikarskich skonczonych. podstawą do bycia dobrym dziennikarzem jest pasja do tematu, którym się zajmuje, i rozległa wiedza na ten temat, plus umiejętność pisania. ja np. jestem dziennikarzem i za to, co piszę mi płacą - choć nie mam jeszcze skończonych żadnych studiów, studiowałem filologię angielską przez rok w Polsce i Inżynierię Dźwięku przez rok w Anglii (po czym stwierdziłem, że robię wolne bo chcę popracować ) teraz myślę, czy nie zrobić studiów dziennikarskich i nie zacząć ich za rok - ale to jedynie po to, żeby mieć jakieś studia w sumie, bo - jak widać - na muzyce znam się na tyle dobrze, że międzynarodowa korporacja zatrudniła mnie i bez papierku na jakąkolwiek jej znajomość, a sukcesy odnoszę i to bardzo duże . a dziennikarstwo jeżeli zrobię, to dla własnej satysfakcji i po to, żeby móc podbijać stawki jedynie

oczywiście, dziennikarstwo można traktować jako hobby i trzeba mieć do tego predyspozycje nie wynikające z "wyuczonych" studiów, wykształcenie wolałabym mieć mimo wszystko inne ;]
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  22 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wykształcenie wolałabym mieć mimo wszystko inne ;]

na temat Polski nie będę się wypowiadać - może tyle, że faktycznie tam wykształcenie warto mieć, bo system jest w tak beznadziejny sposób urządzony, że nawet do tego, żeby być akwizytorem najlepiej mieć wyższe (tj. licencjat)

ja niby studiuję, ale po tym, jak dotarło do mnie, że jestem w stanie się utrzymać na własną rękę całkowicie, w trzecim najdroższym mieście świata, nie mając studiów a bazując jedynie na talencie do pisania (który miałem szczęście dostać) i wiedzy muzycznej (którą zdobyłem sam, dzięki temu że muzyka od zawsze była moim hobby), to ciśnienie i presja na skończenie studiów mi jakoś przeszły - i jeśli coś skończę, to dla własnej satysfakcji i po to, żeby móc podbijać stawki właśnie, plus po to, żeby sobie ułatwić drogę do TV (BBC na przykład) - bo taki mam generalnie cel :tak:

:ziober2:

myślę o tym, żeby zacząć dziennikarstwo za rok, a potem zrobić drugie studia, muzyczne - ale nie wiem czy to wypali, możliwe że będę polegał na wiedzy muzycznej zdobytej własno... "ręcznie" jedynie :tak:

tutaj jest o tyle inaczej, że dziennikarstwo na któro chcę zdawać, jest nierozłącznie związane z praktykami na całym świecie (można nawet wybrać cały rok, kiedy się pracuje). dlatego ułatwia to potem dostanie dobrej pracy w mediach, oczywiście mowa o dziennikarstwie na City University. bo ogólnie to... na dziennikarstwie tak nie jest :and:

ale pracuję teraz dla AOLa z kolesiami, którzy są studentami dziennikarstwa w Polsce, i piszą artykuły dla strony, którą nadzoruję tutaj, z Londynu. zarabiają całkiem nieźle jak na Polskie warunki, na czysto wychodzi ponad 2 tysiące na miesiąc :tak: więc po raz kolejny potwierdza się to, że sukces w dziennikarstwie zależy od tego, co masz pod czaszką, w dużej mierze

:ziober2:
baskas4
baskas4
  22 listopada 2008

jeśli historia jest czwartym, obowiązkowym przedmiotem i go nie zda, to będzie musiała pisać poprawkę w sierpniu.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.